Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Silniki w komercyjnych kijankach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 2:56 pm    Temat postu: Silniki w komercyjnych kijankach Odpowiedz z cytatem

Pytam tutaj bo jakos sie nie dopatrzylem ( najwyzej kosz Smile )

Zatem jakie sa sklady w silnikach kupnych rakietek ? co to za paliwo ? ktos zna jakies konkretne sklady ?
Ostatnio rozdlubalem taki jeden i bylo to cos bialego bardzo twardo ubitego. Nie bylo tego za wiele. Jak odpalilem natychmiast sie spalilo i mialem wrazenie ze to cos ma niesamowita moc.
Ciekawi mnie dlaczego w korpusie nie bylo zadnej dyszy.. ?
Pzdr.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Joker
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile


Ja jak ostatnio rozd³uba³em b±czka to tam by³a tak ciemno szara masa pali³o sie jak proch czarny jak zrobi³êm takiego samego b±czka dos³owna kopia na proch czrny dobrej jako¶ci tylko bez naklejek to polecia³ tak samo jak ten kupny tylko mój wiêksze iskry przez t± dziurke
Powrót do góry
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Black-Man napisa³:
Witam Smile


Ja jak ostatnio rozd³uba³em b±czka to tam by³a tak ciemno szara masa pali³o sie jak proch czarny jak zrobi³êm takiego samego b±czka dos³owna kopia na proch czrny dobrej jako¶ci tylko bez naklejek to polecia³ tak samo jak ten kupny tylko mój wiêksze iskry przez t± dziurke


Proch dobrej jako¶ci = brak iskier
Powrót do góry
Joker
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Maxlam Smile



Mój proch jest dobrej jako¶ci i daje du¿o iskier mo¿e dlatego ze mam wêgile z ktykietów
Powrót do góry
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Powiem tak jak przemielisz go jeszcze kilka godzin w m³ynie kulowym to zobaczysz, ¿e nie bêdzie iskier spali siê jak FB
Powrót do góry
Joker
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile



Jak mam mieliæto zmiele na mokro a mój sypie iskrami bo s±wiêksze ziarna wêgla i tylko dlatego
Powrót do góry
PINOT



Do³±czy³: 25 Lis 2003
Posty: 428
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 5:13 pm    Temat postu: Re: Silniki w komercyjnych kijankach Odpowiedz z cytatem

stuf napisa³:
.... bylo to cos bialego bardzo twardo ubitego. Nie bylo tego za wiele. Jak odpalilem natychmiast sie spalilo i mialem wrazenie ze to cos ma niesamowita moc.
Ciekawi mnie dlaczego w korpusie nie bylo zadnej dyszy.. ?
.


Z pewno¶ci± by³a to rakietka ¶wiszcz±ca. Prawdopodobnie paliwem by³a mieszanina KClO4 i salicylanu sodu oraz niewielk± ilo¶ci± wazeliny u³atwiaj±cej prasowanie.

_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy¶ analizowa³em sobie tak± jedn± chiñsk± rakietkê sylwestrow± i wysz³o na to, ¿e to klasyczna kijanka z papieru z dysz± robion± poprzez zaci¶niêcie tego¿ papieru. Paliwo to proch czarny z kana³em, a sk³ad najprawdopodobniej 60% KNO3, 8% siarki, 32% wêgla drzewnego zmielonego na drobne, ale jednak ziarenka (nie py³). Generalnie dla pocz±tkuj±cych lepszym sk³adem do rakiet jest sk³ad podany powy¿ej, gdy¿ (co niektórym mo¿e siê wydaæ dziwne) taki sk³ad daje wiêcej gazów o trochê ni¿szej temperaturze. Dodatkowo ³adnie sypie iskierkami. Konstrukcja takiej rakietki to ju¿ zupe³nie maksimum prostoty, a fruwa to ³adnie i efektownie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaskiniowiec napisa³:
Kiedy¶ analizowa³em sobie tak± jedn± chiñsk± rakietkê sylwestrow± i wysz³o na to, ¿e to klasyczna kijanka z papieru z dysz± robion± poprzez zaci¶niêcie tego¿ papieru. Paliwo to proch czarny...


Paliwo stufa by³o bia³e , Twoje czarne. Aby rakietka na Twoim lecia³a musi mieæ dyszê ( chyba, ¿e bêdzie to fabryczny p.cz ) i j± ma w postaci obci¶niêcia tulejki . Jak paliwo bia³e to tak jak pisa³ PINOT. Wtedy obci¶niêcie tulejki stkutkowa³o by explozj± kijanki.


Pozdr. A
Powrót do góry
Joker
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Lis 04, 2005 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile



Silniczki na proch czarny nie musz±mieæ dyszy aby lecieæ ale powinny moj kumpel zrobi³ silniki z dysz±od o³ówka da³em mu proch czarny i nape³nili¶cmy na mokro zrobili¶my zatyczki i z ka¿dym razem znajdowali¶my dysze obok butelki i ka¿da lecia³a na jakie¶ 50m
Powrót do góry
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Pi± Lis 04, 2005 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komercha bez dyszy to ¶wistak, i kropka Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Lis 06, 2005 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok to juz wiem... Kclo4 i salicylan sodu + troszke wazeliny. Ale czy bylby ktos tak mily i napisal mi w jakich proporcjach ?? (ile gram czego ? )
Z gory wielkie dziekuje Smile
pzdr.
Ps. a czy zamiast KCLO4 moze byc standardowy KCLO3 ?

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
PINOT



Do³±czy³: 25 Lis 2003
Posty: 428
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Nie Lis 06, 2005 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ju¿ by³o pisane, ale co tam:

67%KClO3
28% benzoesan sodu
5% wazelina
mo¿na dodaæ +1% czerwonego fe2o3

Dok³adnie sprasowaæ

_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Pon Lis 07, 2005 5:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej ja mam pytanie co do Fe2O3 : Czy ona katalizuje kazde spalanie czy jak?! Wiem ze jest jako utleniacz w mieszance Fe2O3 i Al ale zeby do paliw rakietowych... ja dodawalem tylko do karmelki. Mo¿e ktos to omówic bli¿ej??
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP