Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Materialy pozorujące pole wlaki
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KNO3



Dołączył: 23 Maj 2005
Posty: 65

PostWysłany: Sro Paź 19, 2005 2:31 pm    Temat postu: Materialy pozorujące pole wlaki Odpowiedz z cytatem

Powiem krótko, każdy kto ma ciekawy pomysł na materiał pirotechniczny pozorujący pole walki zamieścił go tutaj. Jest mi to potrzebne do gry ASG(biega się z pistoletem na kulki i strezla w innych ludzi). Chciałbym aby nasz gra była bardziej ciekawa dlatego postanowiłem ją urozmaicić pirotechniką, niestetyogranicza się to tylko do świec dymnych, petard i już niedlugo flash bangów (fb). Dlatego zapraszam wszystkich chętnych do rozmowy, wszystkie ciekawe pomysły postaram się w miare moich możliwości zrealizować. Oczywiście przepisy mają zawierac oprócz składu też sposób do jakiego korpusu to upakować itp.

Z góry wszystkim dziękuję
Acha prośba do moderatorów aby nie wyrzucali odrazu tego tematu, niech dadzą mu jakąś szanse, bo wydaje mi się że może z tego wywiązać się ciekawa rozmowa z której skorzystają inni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Paź 19, 2005 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nom to jest ciekawe. ja tam zazwyczaj jak cos robilem z kumplami to zawsze ja siedzialem przy "panelu"( z trzema wyjsciami bo niechcialo mis ie wiekszego robic) i robilem duzo malycha petard (albo bralem zwykle malutki picolo i tak 4 cm pod ziemie zemy sie rozprysla na ziemi bylo porozkladane ladunki wolnego (tzn szybki tyljko usypany do woreczka) fb spopro swiec dynnych ikilka malych fugasow (nie wiecej niz 100ml) schowanych w ruze im zawsze idze piekny slup ognia a na zakonczenie zawsze jakis potezny wybuch i wyzutnie gwiazdek.
Powrót do góry
TIK TAK



Dołączył: 26 Gru 2003
Posty: 70

PostWysłany: Sro Paź 19, 2005 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest juz gdzies taki temat o ile go nie skasowano Razz i tam troche pisze malo ale zawsze cosik
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=7769masz tam jest i tam sobie piszcie o waszych sumulacjach pola walio zrobcie jeden temat gdzie by to bylo wyraznie napisane i tam byscie sobie bazgrolili

_________________
jesli chcesz sciagnac cos z mojej strony wyslij mi PW to ja wlacze :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KNO3



Dołączył: 23 Maj 2005
Posty: 65

PostWysłany: Sro Paź 19, 2005 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest jeszcze ten temat, ale tam nie ma nic sensownego. Tam jest poruszony temat który rozumieją raczej osoby wtajemniczone w asg, a ja chce przepisy na jakieś ciekawe świece, może wyrzutnie świeć dymnych itp. Dlatego chciałbym aby osoby doświadczone w pirotechnice podzieliły się ze mną swoją woedzą, którą ja w razie moich możliwości wprowadze w życie i co ciekawsze efekty będę mógł opisać czy zamieścić zdjęcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hemist
Gość





PostWysłany: Sro Paź 19, 2005 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KNO3 napisał:
, może wyrzutnie świeć dymnych


proca ręczna + swieca i masz, jeżeli mi się bedzie chcialo to nagram takei coś Cool i zoabczysz
Powrót do góry
KNO3



Dołączył: 23 Maj 2005
Posty: 65

PostWysłany: Sro Paź 19, 2005 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze że temat powoli się rozkręca, liczę na waszą blyskotliwość i nie mogę się doczekaś kiedy wyprubuje wasze pomysly w praktyce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KNO3



Dołączył: 23 Maj 2005
Posty: 65

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio sprawdzałem przepis na świece B&T i powiem wam, że świece są jak ze sklepu a może i lepsze. 0 ognia, cholernir dużo dymu białego i gęstego. Powiem jedno to jest chyba najlepszy sposób na świece na tym forum. Zauważylem też, że temperatura spalania jest dość niska, co myślicie o zabarwieniu dymu, jak komuś się to uda to proszę o raport i zdjęcia z przeprowadzonego doświadczenia. Ja niestety nie mam teraz środków, a w dodatku zdechł mi młynek elektryczny i nic teraz nie moge robić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TIK TAK



Dołączył: 26 Gru 2003
Posty: 70

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry patent teraz mi sie przypomnialo to jest karmelka i do niej wrzuca sie slepaki swieca dymna + sporo huku = całkowite zdezorientowanie
_________________
jesli chcesz sciagnac cos z mojej strony wyslij mi PW to ja wlacze :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
to mój pierwszy post, ale postanowiłem się dopisać do tematu Very Happy
Otóż mam podobny problem co KNO3.
Jak wiecie, istnieje wiele grup rekonstrukcyjnych różne formacje wojskowe z różnych epok.
Powstaje grupa rekonstruująca francuska piechotę liniowa 1914-1918.
Ta wojna kojarzy się ludziom z okopami i szturmującymi żołnierzami pod ostrzałem artyleryjskim.
Chodzi mi o to, aby na polu przez które mieliby biec żołnierze, "zasadzić" ładunki, które wybuchałyby i wyrzucały ziemie w gore - cos na wzór symulacji wybuchu pocisku artyleryjskiego. Ładunek powinien być takiej wielkości żeby było widać efekt, ale żeby nie pozabijało nas :] Myślałem ze cos wielkości tego średniego "achtunga" - petardy. Jest głośne i mocne.
Drugi problem - jak to wszystko zmontować żeby ktoś mógł to odpalać z np. okopu, gdy
reszta biegnie ? Żeby to wyglądało realistycznie, a na tym na zależy, trzeba zapewne jakieś kable pociągnąć, ale nie mam pojęcia co to za kable i jak to się robi.
To Wy jesteście specami od tego i mam nadzieje ze cos poradzicie.

Czekam na Wasze odpowiedzi i pozdrawiam.
Powrót do góry
KNO3



Dołączył: 23 Maj 2005
Posty: 65

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej ludzie, co to nagle zapomnieliście całą pirotechnike. Prawie nikt nie odpowiada na mój post. Ruszcie makówą i wymyślcie coś, bo wychodzi, że taki pirotechniczny lamer podał tu najwięcej pomysłów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KNO3



Dołączył: 23 Maj 2005
Posty: 65

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten pirotechniczny lamer to oczywiście chodzi o mnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yerzys napisał:
...Chodzi mi o to, aby na polu przez które mieliby biec żołnierze, "zasadzić" ładunki, które wybuchałyby i wyrzucały ziemie w gore - cos na wzór symulacji wybuchu pocisku artyleryjskiego. .


Szukaj słowa FUGAS. Jest tego sporo.


Pozdr. A
Powrót do góry
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ASG - macie coś na początek. Same zdjecia ale widać o co chodzi. Ta robota to nędza , ale na początek dobre i to bo na bezrybiu i rak ryba Wink







Reszta TU


Pozdr. A
Powrót do góry
chicken2001



Dołączył: 10 Gru 2003
Posty: 67
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Czw Paź 27, 2005 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda naprawde imponującą. Jak na amatorke to kawał niezłej roboty. Ale ja tam jestem przeciwko "pozorowaniu". Krótka seryjka miedziana/PENTu 20cm pod ziemią z dobrze policzonymi odstępami po prostu.... Eghk... Brak słów, że się rozpływam, moge z nożem iść na czołgi.
_________________
Każdego roku 10 razy więcej osób jest ofiarą spadających kokosów niż ataków rekinów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mors



Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 70
Skąd: nieważne

PostWysłany: Nie Paź 30, 2005 6:07 pm    Temat postu: dsfsf Odpowiedz z cytatem

ja mam pomysł. można zrobić następująco pare stelowych rur upchać prochem wsadzić dobrą zatychke ( najlepszy jast ziemiak ;P)
dziurka na lond ustawiasz kierując w strone gdzie nikogo nie ma i za pomocą lądów o rórznej długości otrzymasz imitacje salw altleryjskich Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mors



Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 70
Skąd: nieważne

PostWysłany: Nie Paź 30, 2005 6:08 pm    Temat postu: sfcA Odpowiedz z cytatem

oczywiście dzwiękową
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Nie Paź 30, 2005 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalrura?? nie polecam. A moj pomysl na
Cytat:
może wyrzutnie świeć dymnych
to: biezemy papier rura dł 50cm kaliber 20mm scianki 5mm albo mniej ale lepiej 5mm. Zatkana na dole z dziura na lonta. Robimy 2 rodzaje karmelki: jedna z Fe2O3 szybkopalna a droga zwykła nieszybkopalna uformowana w wałek taki zeby wchodzil luzno w rurke ale zeby nie bylo za duzych przeswitów. Karmelke szybkopalną mielimy dokladnie w mozdzierzu i nasypujemy do rurki. W dziure lont a na to walek z karmelki wolnopalnej. Podpalamy lonta a to wystrzeliwywuje swieczke dymna z karmelki. Sprawdzone i działa.
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jango88



Dołączył: 21 Lip 2004
Posty: 2
Skąd: z zadupia:P

PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrób poprostu coś ala szelke tylko zamiast szelki urzyj świecu dymnej najlepiej B&T i miotaj to na PCH tylko musisz potrenować z ilościa miotającego to też zalerzy na jaką odległość chcesz swiece posłać.(tylko nietrzymaj w rece wyrzutni bo po 1 może cie poparzyć po 2 może ci bark przestawić Very Happy ) to możesz wykorzystać na zasadzie moździeża. a propo FB jak bedziecie bawić się w budynkach to uważaj z nim bo to daje durzo chuku i komuś bembenki mogą popekać ja ci proponuje tak max 3 łyżeczki dobrego fb do granatu ręcznego odpalanego w budynku. a do symulacji wybuchłów jakiś pocisków to proponuje amonity albo anfo i zakopane pod ziemia dla polepszenia efektu. Ja też czasem sie bawie w ASG i to wszystko było testowane przezemnie. Ale pamietajcie najważniejsze BHP jak bedziecie odpalać ładunki pod ziemią to uważajcie żeby nikogo niebyło w pobliżu najlepiej miejsce w którym będą ładunki oznaczyć żeby zaden z grających nie dostał się pod pole rażenia ładunku. Very Happy Very Happy Pozdro i miłej zabawy
_________________
Jeśli coś to na "pw"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KNO3



Dołączył: 23 Maj 2005
Posty: 65

PostWysłany: Sro Lis 02, 2005 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, robie petardy na czarnym prochu ale nie zawsze wybuchają tak jak trzeba, czy duże znaczenie ma twardość korpusu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Sro Lis 02, 2005 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W słabym korpusie nie wybuchnie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP