Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mielenie Prochu Czarnego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mystic Vintage



Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 9
Skąd: Seattle

PostWysłany: Sob Lip 16, 2005 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój sposób:
Wszystkie składniki na pył (kno3 'i spółka' w młynku el. a węgiel łamię szklanką i deską a potem odsiewam Smile )
Ze względu na moją lama-ostrożność, zmielone składniki prochu wysypuję na kartkę i potem zsypuje je na drugą kartkę. I powtarzam przez 2 minuty, potem mam jednolity pył. I to nie miałoby się kiedy zapalić

_________________
Grunge is dead but live in us.
gg:9293512
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Artpi



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 123

PostWysłany: Sob Lip 16, 2005 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

„a węgiel łamię szklanką i deską a potem odsiewam )”


A o jakiej wielkości pyłu mówisz 0,01 i 0,0001 to też pył tylko 10 tysięcy razy mniejszy .

Diabeł tkwi w szczegółach Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mystic Vintage



Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 9
Skąd: Seattle

PostWysłany: Sob Lip 16, 2005 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artpi napisał:
„a węgiel łamię szklanką i deską a potem odsiewam )”
A o jakiej wielkości pyłu mówisz 0,01 i 0,0001 to też pył tylko 10 tysięcy razy mniejszy .
Diabeł tkwi w szczegółach Wink


Dobry, drobny pył z tej metody mam. Chodzi o to że ODSIEWAM czyli "starannie wyselekcjonowane ziarno pyłu węgla" Wink W młynku nie wyjdzie drobniejszy. Dodam jeszcze że przy takim łamaniu lata w powietrzu "czarny kurz" Smile Więc nie mów że nie ma drobnego pyłu... to co nie odleci, znajdzie się w petardzie, rakiecie i także tym czego nie da się określić słowami Wink

[Jeżeli chcecie mielić proch szklanką, deską i odsiewając go to musicie napisać na desce "Woockqashp New Technology", jeżeli nie to podam was do sądu Wink]

lamerwd napisał:
Polecam sito z maski monitora komputerowego, wychodzi superpył ale węgiel musi być dobrze wypalony bez sadzy inaczej nic nie da się przez nie przesiać.

Może i tak ale czy tam czasem nie ma jakiegoś gazu pod ciśnieniem?? Chociaż...mieszkam na trzecim piętrze więc odłamki mnie nie dosięgną Cool

_________________
Grunge is dead but live in us.
gg:9293512
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maxlam
Gość





PostWysłany: Sob Lip 16, 2005 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woockqashp napisał:
lamerwd napisał:
Polecam sito z maski monitora komputerowego


Może i tak ale czy tam czasem nie ma jakiegoś gazu pod ciśnieniem??


Może się zdziwisz ale jest odwrotnie w środku gazu nie ma... czyli jest próżnia Wink A to co się dzieje jak rozbijesz go to implozja Wink
Powrót do góry
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak go zrzucisz z trzeciego piętra, to raczej nie odzyszkasz maski Smile. Ja ostatnio widziałem leżący przy śmietniku stary telewizor z rozwaloną obudową i odłamanym działem, ale maska była w porządku. Gdybym miał więcej czasu lub potrzebę, to bym się nim zaopiekował Smile
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mystic Vintage



Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 9
Skąd: Seattle

PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yetihehe napisał:
Jak go zrzucisz z trzeciego piętra, to raczej nie odzyszkasz maski Smile. Ja ostatnio widziałem leżący przy śmietniku stary telewizor z rozwaloną obudową i odłamanym działem, ale maska była w porządku. Gdybym miał więcej czasu lub potrzebę, to bym się nim zaopiekował Smile

Tak zmarnować swą szansę Razz

_________________
Grunge is dead but live in us.
gg:9293512
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maxlam
Gość





PostWysłany: Pią Sie 19, 2005 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artpi napisał:

A co do siły prasowania to wygląda mniej więcej tak
1200 funtów na 1 cal kwadratowy .
A po polsku tak :
1 funt = 0.453 kg
1200 X 0,453 = 543 kg
1 cal kwadratowy = 25,4 X25,4 mm = 6,45 cm kwadratowego
po zaokrągleniu 544 : 6,45 = 84,34 kg / cm kwadratowy


Witam

Od niedawna mam dostęp do prasy hydraulicznej i wczoraj skorzystałem z dobrodziejstwa tego urządzenia i sprasowałem małą próbkę mączki mielonej w młynie kulowym 20h powiem tak to co wyszło z pod prasy było piękne proszek zamienił się w twardy placek o grubości około 2mm na tyle twardy że ciężko go złamać. Jeśli chodzi o nacisk to ciężko stwierdzić gdyż popsuty jest manometr ale max na nim jest po przeliczeniu powiedzmy 600kg/cm2 wiec całkiem sporo prasa ma około 3m wysokości.

No i przechodząc do rzeczy to co wcześniej uznawałem za szybki proch stało się prochem zmienił się wygląd zewnętrzny stało się czarne i mające metaliczny połysk a prędkość spalania noo Wink postaram się około poniedziałku dać dwa filmiki jeden przed prasowaniem a drugi po różnica jest ogromna.

Tak więc uważam po tym małym eksperymencie że prasowanie jest na równi z mieleniem ważnym etapem technologii i bez niego nie da się zrobić szybkiego PCz
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Sie 24, 2005 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam robie inaczej (pewnie wszyscy napisza ze to pojebana metoda:D)

Miele wszystko w młynku elektrycznym. Przesiewam przez sito z pończochy rozciągnięte na listewkach. Potem mieszam i wrzuacm po 5-8 g do mlynka elektrycznego maczke prochowa i zakladam mache do spawania na ryj i rekawice grube na lapy zdala od wszustkiego wlaczam mlynek na jakies 2 sekundy. W ten sposob maczka jest idealnie wymieszana Twisted Evil . Potem przegryzanie i mielenie raz jescze. Dodam tylko ze aluminiowa komora mielenia jest podlaczona pod zajebista bednarke w budynku. robilem tak juz parenascie razy i narazie nic mi sie nie stalo.
Powrót do góry
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Sro Sie 24, 2005 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu coś się stanie. Ja rozebrałem niedawno młynek, w którym mieliłem składniki. Zawsze osobno, na wszelki wypadek. W środku cały silnik był pokryty sporą ilością pyłu. Podejrzewam, że gdybym go wybrał, to by się nawet palił. Pewnie pomieliłbym jeszcze trochę i miałbym piękny płomień. Przy mieleniu prochu w komorze mielącej mamy super silne wymieszanie prochu z powietrzem. Efekt jest mniej więcej taki jak przy granulowaniu, ale właściwie tylko podczas mielenia. Jeśli proch zapali się w jednym punkcie, to natychmiast zapali się w całej objętości właśnie dzięki dobremu spulchnieniu i przecież nadal jest mieszany. To mieszanie podczas palenia spowoduje, że nawet słabo trzymająca pokrywka da efekt naprawdę bardzo silnej petardy.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2005 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxlam napisał:

Tak więc uważam po tym małym eksperymencie że prasowanie jest na równi z mieleniem ważnym etapem technologii i bez niego nie da się zrobić szybkiego PCz


I to jest "prawdziwa prawda" mówiac jezykiem polskiego hip-hopu Laughing Wink Shocked

Ja sam irytowalem sie, ze po zgranulowaniu bez prasowania wyniki bywaly zawsze rozne...biorac pod uwage to ile pracy trzeba poswiecic na zrobienie dobrego prochu to az sie czlowiekowi odechciewalo. Raz wyszlo extra, raz kaszana jakich malo..
Osobiscie nie mam dostepu do prasy hudraulicznej, ani zadnego warsztatu, ktory moglby zespawac mi solidna rame dla "jacka" czyli lewarka hydr. postanowilem wyprobowac inna metode.
Zdesperowany zbudowalem ramke z twardego drewna i solidnie ja wzmocnilem, do tego dwa klocki drewniane przyciete na miare jako tloki, calosc po zaladowaniu wlozona do imadelka i heja Exclamation Laughing
Niby taka sobie gowniana praska, niby drewno i kawal zelastwa ale... Shocked
Prasowalem w imadle "wafle" z maczki prochowej o wymiarach 10x5cm i grubosci 2mm. Po wysuszeniu wycialem kawalki z roznych "wafli" o okreslonych wymiarach, zwazylem i znajac objetosc policzylem gestosc. Wyniki byly szokujace bo probka z jednego wafla osiagnela 1,72g/cm3 co odpowiada gestosci komercyjnego lifta Shocked Generalnie wartosci gestosci wachaly sie od 1,35 do 1,72 g/cm3 ale to dlatego ze pozniej raczka juz mi puchla, ale przy zastosowaniu dzwigni z rurki metalowej mozna osiagnac za kazdym razem porownywalne wyniki. Po zgranulowaniu proch pali sie jak chloranowy, w ulamku sekundy zamienia sie w wielka chmure dymu w formie slicznego grzybka pozostawiajac po sobie tylka szara plame.
Wniosek jest prosty: najpierw mielenie (conajmniej kilkugodzinne w mlynie kulowym) a potem prasowanie z okolo 10% zawartoscia 25-30% r-ru alko (ja uzylem mieszaniny roznych alko alifatycznych czyli po prostu r-ru denaturatu Wink )

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pessos



Dołączył: 27 Cze 2004
Posty: 153
Skąd: Trinneck

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2005 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czołem
W miarę dobre wyniki jeżeli chodzi o "prasowanie i granulację: daje młynek do maku Idea poniżej film z pomiaru predkosci palenia tak spreparowanego p.cz
FILM

_________________

plany na dziś są takie, że ich nie ma
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm dostepu do praski nie mam ale mam prosbe za to Very Happy niech ten co ma mozliwosc dojscia do prasy wezmie zrobi proch moja metoda(tzn podgrzewanie papki) i potem sprasuje bardzo jestem ciekaw rezultatow a nie mam prasy

pozdrawiam z gory dzieki
Powrót do góry
maxlam
Gość





PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby myśleć o prasowaniu należy porządnie mielić gdyż jak dałem pod prasę proch mielony 3h to lipa nie zaprasowało się jak należy choć na oko palił się tak samo jak ten mielony 10h (przed prasowaniem). A tak wygląda proszek po prasowaniu te kawałki są twarde i ciężko je złamać w palcach się nie kruszą ani trochę by zrobić z nich proszek trzeba dobrze tłuc młotkiem Wink A jak się pali... to wkrótce jak znajdę chwilkę (wiem że już obiecywałem ale ostatnio mam straszny zapierdziel i ciężko mi się obrobić nawet z tym małym handelkiem jaki tu prowadzę na form)

Powrót do góry
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilosc czasu jaka nalezy poswiecic na mielenie zalezy tez od wsadu.
Ja swojego kulaska znam od podszewki i wiem ile nalezy mielic w zaleznosci od ilosci gramow prochu...czasami warto oszczedzic troche czasu i sporzadzic lzejszy wsad bo w przeciagu 6h mozna otrzymac takie rozdrobnienie jakie przy w wiekszym wsadzie wymagaloby nawet 10 czy 15h mielenia.
Prawda jest, ze aby dobrze zaprasowac muimy miec proch ktory w dotyku jest jak maselko Wink
Nieprawda natomiast jest ze bez dobrej prasy nie otrzymamy dobrych efektow bo udowodnilem, ze czasami i "z gowna bat ukrecisz" Wink Laughing

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP