Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Wasz pierwszy, udany start.
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Ciechan



Do³±czy³: 10 Lis 2004
Posty: 11
Sk±d: Szczecin

PostWys³any: Nie Mar 27, 2005 9:55 am    Temat postu: Wasz pierwszy, udany start. Odpowiedz z cytatem

To mój debiut na tym forum. Chcia³bym wiedzieæ, kiedy, w jakich okoliczno¶ciach po raz pierwszy uda³o siê Wam oderwaæ rakietê od ziemi. Jakie macie wspomnienia z t± chwil±?

Mo¿e zacznê jako pierwszy. Wczoraj, moja rakieta odlecia³a Smile. By³a to moja szósta produkcja (wcze¶niej zawodzi³y lonty Smile. Silnik w³asnej pordukcji, z doklenojym czubkiem i statecznikami wzlecia³ na wysoko¶æ oko³o 20 metrów. Ca³o¶æ odby³a siê w atmosferze dymu i mojej rado¶ci Very Happy.

Czekam na Wasze relacje!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Nie Mar 27, 2005 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to kto¶ ju¿ napisa³ na forum:

"Silniczek zawsze leci tylko ziemia czasem nie chce siê odczepiæ"

Very Happy
Powrót do góry
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Nie Mar 27, 2005 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak odpali³em swój pierwszy silniczek (poczciwa WT 5ka) to z wra¿enia uciek³em do domu
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
alpha



Do³±czy³: 24 Mar 2004
Posty: 51

PostWys³any: Nie Mar 27, 2005 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja pierwsza dzialajaca rakieta, a wlasciwie kijanka wzleciala do gory po czym zaczela skrecac. na wysokosci okolo 6m leciala juz poziomo, leciala tak jakies 30m i roztrzaska³a sie o pobliskie drzewo.... mimo to bylo fajnie Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Nie Mar 27, 2005 4:43 pm    Temat postu: 1967 Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie:)
czerwiec 1967 kijanka z ³uski od dubeltówki, paliwo saletra z cukrem ( na oko ( czyli ja te¿ na oko Wink zaczyna³em )) kana³ zrobiony gwo¼dziem.
Poszzzz³a na polach pod Radomiem. I do tej pory mnie to rajcuje !! Cholera ale to dawno by³o Shocked Exclamation

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Nie Mar 27, 2005 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Moje pierwsze rakietki to te¿ by³y kijanki -- na ubijanej saletrze lub czym¶ podobnym do czarnego prochu.Ledwie siê toto odrywa³o od ziemi.
Ciekawy mia³em wtedy sposób "rozumowania" -nie zna³em jeszcze "kana³u" a zwiêkszenie powierzchni spalania uzyskiwa³em robi±c coraz wiêkszej srednicy silniczki Very Happy Ale to by³o tak dawno ¿e nawet najstarsi górale nie pamietaj±.Mia³em wtedy ko³o 13 lat.

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Mar 27, 2005 6:44 pm    Temat postu: Re: 1967 Odpowiedz z cytatem

kermit napisa³:
..........
czerwiec 1967 kijanka z ³uski od dubeltówki.............
Poszzzz³a na polach pod Radomiem.......Cholera ale to dawno by³o Shocked Exclamation


A dziadek mojej zony 15 lat temu - niech mu ziemia lekk¹ bêdzie - jeszcze mi mówi³, ¿e w lato 67 jakaœ rakieta spali³a jemu stodo³ê Shocked . A tera wiem juz kto to Wink


Pozdro A Wink

PS. Ech, gdyby dziadek ¿y³ to bym jemu ..... Evil or Very Mad
Powrót do góry
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Nie Mar 27, 2005 8:44 pm    Temat postu: wszelkie zbie¿no¶ci Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy
Wszelka zbie¿no¶æ nazwisk dat i sytuacji.... Laughing Laughing Laughing
Ma³o siê nie posika³em... Laughing Laughing Laughing

do tego to akurat siê nie przyznajê ale jeden qrnik kiedy¶ mi siê uda³o g³owic± fb zbombardowaæ AAAALE PIÊKNA KATASTROOOOFA kury spieprza³y jak cholera, a ja tyyyyyy¿¿¿¿¿¿¿¿.
niemniej niesamowicie siê cieszê ¿e widzê znowu Starego Kocura, który majta ogonem Very Happy

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"


Ostatnio zmieniony przez dziadek kermit dnia Nie Mar 27, 2005 9:07 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Nie Mar 27, 2005 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pierwsza kijanka... Very Happy posz³a do¶æ wysoko po czym musia³em salwowaæ siê ucieczk± za pobliskie roz³o¿yste drzewo bo zaczê³a spadaæ w moj± stronê Wink nigdy "ten pierwszy raz" nie jest idealny prawda? Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ciechan



Do³±czy³: 10 Lis 2004
Posty: 11
Sk±d: Szczecin

PostWys³any: Pon Mar 28, 2005 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mo¿e zawsze jest idealny, bo w koñcu polecia³o... Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Hubcio



Do³±czy³: 05 Sty 2005
Posty: 375
Sk±d: tiaaa

PostWys³any: Pon Mar 28, 2005 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Moja pierwsza rakietka to byl niez³y prymityw.
Mianowicie silnik to dwa zlaczone ze soba kapsle od wódy z 4 malutkimi dyszami.
taki oto silnik wsadzony do modelu rakiety.paliwem byl proch z II wojennego naboju . Gdy to odpalilem wzlecialo na jakies pól metra i ta¶ma któr± sklejone by³y kapsle stopila siê a kapsle ,,rozl±czyly sie,, i przecielu rakiete.
Ale i tak cieszylem sie z tego lotu Smile to bylo jakie¶ 1,5 roku temu.
Zato druga próba byla bardzo dobra silnik byl kupny rakiete sam zrobilem i odpalilem z wy¿utni rakieta poleciala jakies 50 metrów w góre i jakie¶ 30 w bok.

_________________


Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maslak666



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 110
Sk±d: Radom

PostWys³any: Pi± Lip 01, 2005 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pierwsza to by³y tamte wakacje - skrzy¿owanie dróg gdzie¶ na moim osiedlu - wzlecia³a na jakie¶ 10m w górê i spad³a Very Happy . Pierwsza co mi nie wybuch³a... Rado¶ci by³o co nie miara, bo to oznacza³o pocz±tek (jak¿e udany Laughing ) wielkiego hobby Very Happy .

Ps. Kermit wpadnij jeszcze kiedys do Radomia Wink . Zapraszam serdecznie Very Happy .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Sob Lip 02, 2005 6:22 am    Temat postu: Radom Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy

Zawsze z przyjemno¶ci± wpadam do Radomia je¶li mam po drodze. Mo¿na trochê powspominaæ, ale kumple siê rozlecieli po ¶wiecie i szukaj teraz ich jak wiatru w polu. Przechlapane Crying or Very sad A te dzikie pola za lubelsk± drog± ko³o Brzustówki ju¿ siê na poligon nie nadaj± bo osiedle na nich wyros³o. A Daleka ju¿ prawie w ¶rodku miasta jest , a kiedy¶ za Dalek± to by³y pola a¿ okiem siêgn±æ.

Zawsze jak jadê z Warszawy poci±giem to nie mogê wytrzymaæ i muszê poogl±daæ przez okno stare k±ty, ju¿ tak od Lesiowa mnie nosi po korytarzu. A uspokajam siê dopiero przed dworcem.

Cholera zaczynam jak dziadek zgredziæ Exclamation Proszê mi wybaczyæ.
Niemniej Ma¶lak jak bêdê jecha³ do Radomia to dam znaæ i mo¿e siê spotkamy.

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Wto Sie 30, 2005 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odpalê moj± miendzyplanetarn± kijankê w ¶rode
Powrót do góry
tryt



Do³±czy³: 19 Maj 2004
Posty: 156
Sk±d: Gdañsk

PostWys³any: Czw Wrz 08, 2005 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Rok 1999...........dzieñ po sylwestrze...................znalaz³em silnik od rakiety (a raczej rurkê z dysz± bez paliwa) na trawniku...................
napchalem j± saletr± z cukrem...............zatyczka z foli alu zalana stopioym plastikiem Twisted Evil ...............lont z zimnego ognia........korpus i stateczniki z papieru Laughing ....................start z ³awki na ¶rodku osiedla..........majestatyczny lot nad blokiem......i londowanie za parkingu z drugiej strony............. Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Czw Wrz 08, 2005 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja pierwsza rakieta to jak mialem moze 9 lat myslalem ze jak napcham saletry z cukrem do puszki z piwa i podpale lontem przez mala dziurke to wybuchie Smile a ona zeczela lataæ... normalnie wtedy sie zarazilem rakietami... Pozdrawiam i udanych lotów!!!
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
wamp30



Do³±czy³: 08 Lip 2004
Posty: 47
Sk±d: Z domu

PostWys³any: Pi± Wrz 09, 2005 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Moje pierwsze rakietki odpala³em nied³ugo po katastrofie tego wachad³owca "Columbia" czy jako¶ tak. Skoro mi nie wychodzi³y bo tak fajnie siê zapala³y na wyrzutni to je nazywa³êm Colubmia 1,2,3 itd. Very Happy
A¿ którego¶ zimowego dnia kombinowa³em z zaciskanym silniczkiem, który mia³ startowaæ jako kijanka. By³ to sikniczek z kartonika po srajta¶mie nawiniêty na marker i z kana³em od gwo¼dzia. Paliwo jak zwykle KNO3+Cukier puder+trochê siarki. Przygotowa³em kijanke i na poligon Very Happy . I my¶la³em ¿e pewno bêdzie za s³aba i nawet sie od ziemi nie oderwie wiêc j± poprostu na wzniesieniu ustawi³em i odpali³em lont. A ona normalnie jak taki pocisk z Bazooki Very Happy wystartowa³a i przelecia³a jakie¶ 20m tak pod lekkim k±tem i wpad³a w ¶nieg. Potem z u¶miechem od ucha do ucha poszed³em do domq i my¶la³em jak to powtórzyæ Very Happy


PS
Niewiem czy tylko ja tak mam ale jak odpalam jak±¶ kijanke to potem niemoge jej znale¼æ jak spadnie Rolling Eyes Shocked . Zawsze gdzie¶w trawe wpadnie i jak kamieñ w wode Razz Confused .

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Sob Wrz 10, 2005 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zwykle dokladnie obserwuje gdzie leci zeby szczatki poddac ogledzinom. Ale fakt nieraz trodno znalesc zwlaszcza jak na ziemi sie nie dymi... to jest problem. Pozdrawiam.
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sob Pa¼ 15, 2005 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dokladam mala bateryjke do zegraka i diode.. zawsze znajduje a proby moge robic tylko w nocy... pozatym stawiam je pionowo i zwykle laduje od mnei jakies 10 metrow Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
w±glik



Do³±czy³: 06 Lis 2005
Posty: 9
Sk±d: a bo ja wiem

PostWys³any: Czw Lis 10, 2005 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja pierwsza rakietka polecia³a ze 2 lata temu.Silnik z rurki plastikowej, dysz z drewna a paliwo to karmelka. rakieta polecia³a 30m w górê silnik wybuch³, sila wybuchu wyrzuci³a spadochron a rakieta znisiona przez wiatr wyl±dowa³a na dachu(niewiem jakim cudem spadochron ocala³, rakietê odpala³em na górce)
_________________
"Kropla mi³o¶ci warta jest wiêcej ni¿ ocean m±dro¶ci"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP