Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Zapalarka v1.0 ;)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sob Kwi 23, 2005 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja pisalem wy¿ej ¿e nie kcem zapalnika z lampy b³yskowej
Powrót do góry
DJ MHz



Do³±czy³: 06 Sie 2004
Posty: 380
Sk±d: z domu do lasu z Minelabem Sovereign GT i fiskarsem :)

PostWys³any: Sob Kwi 23, 2005 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry za wielki b³±d. Wczesniej napisa³em posta w ktorym pisa³o ¿e mo¿na kondersator na³adowanie sprawdzac amperomierzem a mi chodzi³o o woltomierz Exclamation Exclamation Exclamation Sorry za wielki b³±d Exclamation Exclamation Exclamation


pozdro
DJ MHz

_________________
www.polkowice.xbr.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sob Kwi 23, 2005 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

G.R.O.M napisa³:
Na odpowied¼ czeka³em ju¿ ze 3 dni Very Happy a tak apropos to ca³y czas szukam. A ty przeczytaj mkilka wypowied¼ wy¿ej(albo2). Napisa³em ¿e nie interesuj± mnie zapalarki z lampy b³yskowej. Very Happy


Widzê ¿e ca³kiem mnie ola³e¶ bo pod tym linkiem jest naprawdê odpowiedz na któr± czekasz czyli jak zrobiæ zapalarkê z lampy b³yskowej. Jak by¶ choæ trochê by³ zainteresowany to by¶ przeczyta³ co tam pisze a wtedy by¶ stwierdzi³ ¿e mam racjê. Szkoda czasu rêce opadaj±....
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Sob Kwi 23, 2005 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ty masz jaki¶ problem z czytaniem. Podstawówka znów wita. WYRA¬NIE NAPISA£EM ¯E NIE CHCE ZAPALARKI Z LAMPY B£YSKOWEJ.CH£OPIE NAUCZ SIE CZYTAÆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad
Powrót do góry
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sob Kwi 23, 2005 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra nie dojrza³em tego nie w twoim po¶cie. Powiem tylko tyle aby zrobiæ prost± zapalarkê wystarczy wzi±æ dobry akumulator najlepiej taki z motocykla i dwa d³ugie druty jeden do - drugi gdy chcesz odparowaæ ¿arnik przytykasz do + ¿arnik ze zmywaka lub z byle czego cienkiego drutu miedzianego itp. nic prostszego przy takim zwarciu pop³ynie taki pr±d ¿e odparuje ten ¿arnik. Chyba nie ma nic prostszego ma³a inwestycja w akumulator na lata...

Sorrki za dwa posty pod rz±d ale wkrad³ siê ma³y b³±d a nie mam mo¿liwo¶ci edycji
Powrót do góry
MOLVIN



Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 7
Sk±d: Breslau

PostWys³any: Sob Kwi 23, 2005 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem do czego s³u¿y amperomierz i jak nim siê pos³ugiwaæ itd...a multimetr odpada(bardziej nadaje siê do roz³adowania ni¿ do sprawdzenia na³adowania, ma przecie¿ zadu¿y opór wewnêtrzny)
a jak dzia³aj± takie uk³ady do spr.na³.w lampach b³yskowych??i jak zrobiæ wy³±cznik który po na³adowaniu od³±czy opr±d??(jak w lampach b³ysk.)
wie kto¶?? Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
heksol



Do³±czy³: 25 Mar 2003
Posty: 82
Sk±d: Z polski

PostWys³any: Wto Kwi 26, 2005 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿e i wie ,ale bez dobrej znajomo¶ci elektroniki mo¿esz o tym zapomnieæ Crying or Very sad je¶li ten temat rzeczywiscie Ciê pasjonuje, to musisz zacz±æ szukaæ odpowiednich ksi±¿ek o lampach np.w bibliotekach. w koñcu nauka to -"potêgi klucz" Smile
_________________
Pozdr.
Pompka w akcji... http://www.bsg-dornier.de/schiessen/filme/hsp/flinte_buckshot_03.mpg
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
siersciuch



Do³±czy³: 14 Kwi 2005
Posty: 5

PostWys³any: Czw Maj 05, 2005 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh, ostatnio tez dolaczylem do grona szczesliwych posiadaczy zapalarek.

calosc wyglada tak:

widok na bebechy


widok po zamknieciu

http://xthost.info/siersciuch/zapal.AVI
a dziala tak. strzal z jednej zyly drutu miedzianego na 5 m przedluzaczu. Smile

calosc jeszcze niedokonczona, ale dziala.
konstrukcja bazuje na przetwornicy do zasilania swietlowki za 10zet:
http://allegro.pl/show_item.php?item=49929263
nie to zebym reklamowal, to nie moja aukcja. Wink

poczatkowo probowalem z bateria kondensatorow 100mikro ladowanych na 400V, okazalo sie jednak ze nic nie moge tym ruszyc. zastosowanie kondziolow 500 mikro od razu pomoglo. do odpalenia mostka oporowego na 15m przewodzie telefonicznym styka juz 100V, przy 250V mostek wrecz eksploduje. Smile


do dokonczenia zostalo:
-wyzwalanie tyrystorem, choc nie jest niezbedny w przypadku przepalania drutu oporowego, wszystko pieknie bzyka, przelacznik sie nie wypala (2A, 250 V)
-sygnalizacja naladowania i odciecia kondensatora.

w calej imprezie najdrozsze sa przelaczniki i listwa zaciskowa. prawdziwe zdzierstwo. wiec lepiej z jakiegos sprzetu zuzytego sobie wymontowac...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP