Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Węgiel do prochu czarnego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adrian



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2005 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mielenia ja mam swoje 10 sposobów :

1.Dwie deski wkładam grudke do worka foliowego biore woreczek(z grodka) kłade na jedną deske potem przygniatam drugą np. Staje na niej (małe kryształki)
2.Wkładam węgiel do wody jak zwilgotniał to go zawijam w worek foliowy potem obwijam dektórką i tucze ze wszystkich stron (pył węgla)
3.Biore grudke i ją ocieram o pilnik (agresywny sposób Wink - pył węgla)
4.Miele w młynku kulkowym
5.Miele w młynku zwykłym
6.Miele w młynku elektrycznym
7.Biore te 5 kg(w worku) i je prasą zgniatam ...(nacisk 120 ton)
8.Kupuje u Usera
9.Kupuje w Aptece
10.Rower sznurek pudełko z węglem i kulkami przywiązuje do roweru i jade rowerem na wertepach ( tak robiłem jak miałem 0 pojęcia o pirotechnice .Ciekawe było to ze ten sposób działał)

Prasa jest w sklepach takich jak Castorama ... Nomi i u Adiego

A co do tego dekturowego sposobu ( jest naprawde dobry) to trzeba umiec go zczaic bo znowu takie namaczanie jest poto zeby sie włanie przkleiło ale z tej mokrej grudki węgla jest nowa grudka węgla którą kruszysz tak jak w sposobie 1 tylko zawijasz ja w worki i masz naprawde drobny pył.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
veteran5



Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 22
Skąd: z Browaru ;-)

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do temperatur wypalania węgla: węgiel drzewny wypalany w wyższej temp. będzie miał większy procent C np: wegiel wypalany w 1200 stopniach ma ponad 90%C Very Happy i proch zapala się dopiero w 800-900stopniach Very Happy , węgiel wypalany w 400 stopniach ma ok. 60%C a proch na nim zapala się w jakiś 350stopniach.
O ile dobrze pamiętam tak było w Urbańskim tom 3.
ja ostatnio wypalam sobie topolowy, w picu puszka jest godzine w największym żarze, przy wyjmowaniu puszka jest jasnożółta, proch słabo zmielony(saletra wcale nie mielona) pali się energiczniej i ładniej Very Happy , od dobrze zmielonego na węglu od grilla.
Aha nie ma sensu wypalać w temp. wyższej od 1200stopni, a węgiel go grilla jest wypalany dużo poniżej 1000stopni. Gdzieś o tym czytałem Wink

_________________
Do Admina/moda: Proszę o usunięcie tego profilu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą temperaturą zapłonu prochu to nie jest tak prosto w urbańskim rzeczywiście pisze iż temperatura wypalania węgla ma wpływ na temperaturę zapłonu i jest tabela z temperaturami wypalania węgla i temperaturami jego zapłonu (węgla) a nie prochu. Jeśli chodzi o temperaturę zapłonu to kilka stron dalej można zobaczyć zdanie w którym mowa iż zapłon prochu rozpoczyna się już od 130C a stronę dalej iż temperatura zapłonu to 300C

Faktem jest iż temperatura wypalania węgla ma wpływ na moc prochu. Wypalany w wyższej temperaturze ma większą kaloryczność i proch jest mocniejszy, mniej higroskopijny itd.

Długo by się rozwodzić...
Powrót do góry
W.A.N.S.



Dołączył: 09 Paź 2004
Posty: 5
Skąd: z Stalingradu

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam a odmiany alotropowe węgla?
one są bardziej kaloryczne tylko pytanie czy się szybcie spalają bo tu o to chodzi np. taki Antracyt(nie jest alotropem ale koło 90%C)
można by z grafitem sprubować tani i łatwo dostępny tylko jak się spala niewiem w tym tygodniu przetestuje.

_________________
Po Tym Jak Nerron Spalił Rzym Zagrał Mi Na Ambicjach Teraz Ja Spale New York!!!
GG-3791969
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piromarek



Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć.
Ktoś pytał wcześniej o alternatywę dla węgla, przy mieszankach napędowych z kno3.
Proszę wykonać próby z witaminą C.

pozdrawiam

Piromarek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maxlam
Gość





PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze to nie rozumiem tych kombinacji alpejskich na temat węgla. A żeby używać aktywowanego, a żeby używać grafitu, a żeby używać foremki po jajach itd. no prawdziwy dzień świra. Proch witaminowy jest coś takiego ale nie próbowałem nawet jeśli działa to witaminka jest trochę drogawa patrząc na cenę węgla drzewnego. Kilka tabletek to koszt 5zł ja za tyle kupuję 2,5kg węgla idealnie czarnego wypalanego w wysokiej t. Nie chodzi mi o to żeby marudzić bo mógłbym powiedzieć że można krowi placek wysuszyć i zmieszać z saletrą i też będzie proch, tylko że węgiel jest tani bardzo tani wszędzie go pełno można zrobić proch i grila.
Powrót do góry
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2005 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już sprawdziłem wierzbę, że jest bardzo dobra na węgiel. Proch wychodzi znacznie szybszy niż na "grilowcu". Poza tym prawie wszystkie źródła podają wierzbę jako może nie najlepszą, ale uniwersalną do "mocnych" prochów czarnych. A jeśli chodzi o efekty iskrowe to próbowałem węgiel sosnowy własnej roboty. Jest lekki, ale b. twardy. Powstają piękne, czerwone iskry. Kiedyś załatwiłem z wypalarni węgla drzewnego węgiel świerkowy. Muszę kiedyś sprawdzić, czy da takie same efekty jak sosnowy.
Warto by też spróbować węgiel z żytniej słomy. Podobno proch taki ma większą wrażliwość na tarcie.

_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Wto Cze 14, 2005 5:00 pm    Temat postu: Revolution Odpowiedz z cytatem

Przez setki lat ludzkosc borykala sie z problemem "wegla" Tak, mysle w czasach dawnych uzywano wegla do grila. We4giel zastapiono benzoesanem sodu. Ja jestem w Azji Poludniowej. Taki wegie jest b. popularny. Po czasie trci swe wlasciwosci. Ile wega w weglu to zawiera. Ile zawiere cial smolistych i popiolu?

REWOLUCJA wegiel dosdkonaly!
Do bardzo goracego rondla /garnka/sypiemy cukier. Podpalamy. Pozostaje super wegiel. Przypomona koks /taki do huty/. Przy spalaniu daje wiele wyzsza temp. Tzn. trzeba pomieszac z substancja rozkladajaca sie na aktywny tlen z reakcji np. saletra potasowa. Tlen z reakcji jest aktywny O /nie O2/
Powrót do góry
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Wto Cze 14, 2005 5:51 pm    Temat postu: Re: Revolution Odpowiedz z cytatem

Mr. Bum Bum napisał:
...REWOLUCJA wegiel dosdkonaly!
Do bardzo goracego rondla /garnka/sypiemy cukier. Podpalamy. Pozostaje super wegiel. Przypomona koks /taki do huty/. Przy spalaniu daje wiele wyzsza temp.



Warto to sprwadzić. Już z rok temu zrobiłem ten węgiel ale przy pomocu stęż. H2SO4. Wlewacie do cukru tyle kwasu aby mieszanka była lekko gęsta. Po 5 - 10 sek. następuje dość gwałtowa dehydratacja cukru do węgla , który wychodzi ze słoika jak qupa słonia Wink . Kłopot - odkwaszenie węgla.

Mr Bum Bum opisał jednak bez kwasu. Czyli metądą wyprażania ( zmaiast slomy czy opakowań do jajek - cukier ). Też myślę, że węgiel ten będzie bardzo dobry. Do tego jest bardzo kruchy a to wielka zaleta.
Czekamy na to kto pierwszy przetestuje Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
Zbigniew



Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 202
Skąd: z Piekła

PostWysłany: Wto Cze 14, 2005 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toxic z forum robił w ten sposób, i nic nadzwyczajnego chyba niezauważył. A cena 1kg cukru, który przechodzi w ~300-400g węgla jest zbyt wysoka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żbik
Gość





PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam wegiel drzewny do grilla kupiony w RFN. pisze na nim, że min. zawartoscia pierwiastku wegla to 83%. czy z takiego wegla bedzie chociaz dobra jakosc PCz?
Powrót do góry
Kapucino



Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja biore duży(ale nie ogromny Wink ) kawałem papieru ściernego i tre o niego bryłke węgla. wydajność dość dobra ale najlepszy jest miekki węgiel. na pewno z debu będzie twardszy ale czy temperatura prżenia też ma wpływ na miekkość
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper



Dołączył: 17 Maj 2003
Posty: 180
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!

Ja też stosuje tą metode z papierem ściernym tylko że naklejam go na kawałek deski (tak wygodniej). Tylko mam problem co do węgla bo prawie zawsze tylko 1/4 to są miękkie bryłki a reszta jest twardsza ( dużo trudniej się uciera ten twardszy) i niemoge sobie trafić żeby był tylko miękki węgiel. Wiecie może jaki albo jakiej firmy węgiel jest miękki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a z czego najlepszy jest wegiel drzewny zeby zrobic Proch czarny do armaty chodzi mi czy ze słomy czy z leszczyny czy moze z czegoś iinego jescze bo ten wegiel drzewny do grila kupny w sklepie jest poprostu do bani;/
Powrót do góry
hemist
Gość





PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wierzba
Powrót do góry
Kacper



Dołączył: 17 Maj 2003
Posty: 180
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dlaczego do bani Question Exclamation Question Ja na nim robie pcz i jest świetny można na nim robić petardy które wywalają piach na parę metrów używając kilku gram. A jak nasypałem do pudełka po filmie i nie zatkałem go to się spalił na pewno w mniej niż 0,5s. nadaje się też jako proch miotający do wyrzucania spadochronu. Nie wiem dlaczego mówicie że ten węgiel grilowy jest zły. Może wy po prostu źle go mielicie a własnej roboty dużo prościej zmielić Question Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kapucino



Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam taką paczke gdzie cały twardy. ale te miększe mają bardziej okrągłe kształty a te twarde to kanciaste. spróbuję z tą deską i też przykleję sobie Very Happy
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper



Dołączył: 17 Maj 2003
Posty: 180
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Cze 25, 2005 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Jeszcze mogę dodać że jakieś 90% tego co się utrze to bardzo drobny pył i bez problemu przechodzn przez pończochę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hemist
Gość





PostWysłany: Sob Cze 25, 2005 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej w kulowym?? włączasz na noc a rano masz 500g pyłu C

pozdr,
hemik
Powrót do góry
maxlam
Gość





PostWysłany: Sob Cze 25, 2005 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Chciał bym coś podpowiedzieć ludziom którzy nie posiadają młyna kulowego a chcieli by ich proch był lepszy dużo lepszy...

Jest prosty sposób choć wymaga odrobinkę wysiłku za to kosztuje 0zł

Wiec bierzemy butelkę plastikową po oranżadzie powiedzmy 1,5l wsypujemy do niej odważone ilości składników (tak ze 100g) 75/15/10 i wkładamy do niej ze 20-30 kulek metalowych z łożyska takie po 1cm by zmieściły się przez szyjkę i zakręcamy. Potrząsamy energicznie z 15-30 minut trochę hałasu przy tym ale proch jest o wiele lepszy Wink

Pamiętajmy o wilgotności około 10% i wszystko będzie OK
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP