Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Mocowanie dyszy do korpusu
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Lut 11, 2005 8:04 pm    Temat postu: Re: do czego ¶rednica Odpowiedz z cytatem

Powerhead napisa³:
Ale w stosunku do jakiego parametra silnika? Domy¶lam siê, ¿e chodzi Ci o ¶rednice silnika. Czyta³em (a mo¿e s³ysza³em?), ¿e ¶rednica wylotu dyszy nie powinnna byæ mniejsza ni¿ 1/3 ¶rednicy (przekroju) silnika. Co do ¶rednicy kana³u to nie mam zielonego pojêcia.Pozdro-Team WSR


Witam twoje rozumowanie jest b³êdne nie mo¿na przyj±æ sztywnych regu³ ¿e jak piszesz dysz powinna mieæ np. 1/3 ¶rednicy. To co decyduje o warto¶ci zacisku Kn to stosunek pola powierzchni pal±cego ziê ziarna paliwa (przy ¶ilnikach z kana³em jest to zmienna która ro¶nie chyba ¿e konstrukcja ziarna powoduje i¿ to pole jest takie samo podczas ca³ej pracy silnika) do pola powierzchni dyszy. Proponujê poszukaæ w postach jaskiniowca ja te¿ splami³em siê jakim¶ postem o tym ogólnie jest tego multum wiec widzê ¿e nie czytacie panowie w ogóle.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Powerhead



Do³±czy³: 01 Sty 2005
Posty: 9
Sk±d: Mordor

PostWys³any: Sob Lut 12, 2005 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok Maxlam ale ja tylko napisa³em, ¿e ¶rednica dyszy NIE POWINNA byæ mniejsza ni¿ 1/3 przekroju silnika.W rzeczywisto¶ci jak jest-wiadomo.Ka¿dy kombinuje (ja te¿ oczywi¶cie), próbuje wprowadziæ swoje tezy i swoje rozwi±zania, zapewniam Cie, ¿e ( z reszt± na pewno nie tylko ja) nie trzymam siê sztywno jaki¶ regu³ w pirotechnice. Pozdrawiam szczególnie Maxlama- Team WSR[/u]
_________________
Spod Znaku Stali urodzili¶my siê.By niszczyæ...By trwaæ...By jak mroczny wicher ku Zwyciêstwu gnaæ!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sob Lut 12, 2005 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powerhead napisa³:
ja tylko napisa³em, ¿e ¶rednica dyszy NIE POWINNA byæ mniejsza ni¿ 1/3 przekroju silnika.

A mia³e¶ kiedy¶ silnik modelarski w rêkach? Jako¶ producenci nie trzymaj± siê Twojej zasady.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
sk8



Do³±czy³: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWys³any: Wto Mar 22, 2005 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszêdzie pisz± tyle o dyszacha tak ma³o ciekawych pomys³ów, (nieczyta³em ca³eego) chodzi mi o co¶ szybkiego i ³atwego np. ja robiê tak korpus papierowy i wkl³adam wcze¶niej nawiniêta na o³ówku lurkê grubo¶ci ¶r. korpusu i j± wk³afdam na klej aleto czasem przepala(wywala) dlatego zacznê uy¿ywaæ drewna tak gdzie¶ pisa³o, ale sk±d takie drewno na dyszê szeroko¶c 2cm?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Wto Mar 22, 2005 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sk8 napisa³:
wszêdzie pisz± tyle o dyszacha tak ma³o ciekawych pomys³ów, (nieczyta³em ca³eego) chodzi mi o co¶ szybkiego i ³atwego np. ja robiê tak korpus papierowy i wkl³adam wcze¶niej nawiniêta na o³ówku lurkê grubo¶ci ¶r. korpusu i j± wk³afdam na klej aleto czasem przepala(wywala) dlatego zacznê uy¿ywaæ drewna tak gdzie¶ pisa³o, ale sk±d takie drewno na dyszê szeroko¶c 2cm?


Nie mam ciekawych pomys³ów Question
Wiêc masz jeden który ju¿ od dawna stosujê i nie tylko ja bo by³ kilka lat temu taki cz³owiek jak Siemianowicz i on robi³ te¿ tak samo ale one wtedy by³y stosowane w armii Wink

A pomys³ jest banalny ale niezwykle pomys³owy jak we¼miesz jak to ty siê wyra¿asz lulkê z papieru która ma stanowiæ korpus rakiety bierzemy mocny sznurek i w odleg³o¶ci jednego kalibru (po uprzednim wysuniêciu trzpienia) zaciskamy pêtlê tak by posta³o przewê¿enie do ¶rodka tego przewê¿enia wk³adamy trzpieñ i zaciskamy tak by powsta³o przewê¿enie.

I masz gotowy piêkny silnik Wink
Powrót do góry
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Wto Mar 22, 2005 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Smile
a tutaj masz ilustracjê do tego co maxlam napisa³


a tak apropos to jest to dok³adnie opisane w Ksiêdze Twardowskiego wystarczy³o przeczytaæ, a mia³by¶ nawet linka do opisu jak to siê praktycznie robi ( wej¶cie przez ten obrazek)

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"


Ostatnio zmieniony przez dziadek kermit dnia Nie Mar 27, 2005 9:01 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ciechan



Do³±czy³: 10 Lis 2004
Posty: 11
Sk±d: Szczecin

PostWys³any: Nie Mar 27, 2005 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja moje gipsowe dysze przyklejam do korpusu klejem, co siê zowie "minutex". Dodatkowym zabezpeiczeniem jest wklejenie dyszy nieco wg³±b korpusu, a nast±penie naciêcie odstaj±ceg kawa³ka korpusu i zaklejenie go wokó³ dyszy. Wszystko siê ¶wietnie trzyma i wytrzymuje ci¶nienie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
sk8



Do³±czy³: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWys³any: Sro Mar 30, 2005 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki silnik juz robi³em nie jest on taki bardzo dobry, ja nie mam wprawy w robieniu takich rzeczy otó¿ ostatnio to zrobi³em tak wywierci³em 3.5 dziure w ko³ku drewna i ma³ym wiert³em 10 mm diure i mia³em gotowy silni\ik ale polecia³a rakita fajnie i wypali³em go 3 razy io jest ca³y(lekko zgipsowany i wa¿y 95gra,) a rakieta 1m wysoko¶ci i te¿ jest lekka. teraz robie te¿ korpus alu nie jest on zniszczalny bo silnik siê pali a korpu¶ jest 1mm w razie wybuchu rozwali czubek papierowy(nie ma spadochronu)PS. do maxlam : kase wy¶le jutro bo dopiero wruci³a facetka.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP