Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Gotowa rakieta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
sk8



Do³±czy³: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWys³any: Nie Mar 06, 2005 12:44 pm    Temat postu: Gotowa rakieta Odpowiedz z cytatem

post jest aktualny:D

Ostatnio zmieniony przez sk8 dnia Wto Mar 08, 2005 8:27 pm, w ca³o¶ci zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Nie Mar 06, 2005 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam za³ó¿ sobie np. maila na wp i tam na dole w starej poczcie jest co¶ takiego jak moja strona kliknij ten link pojawi ci siê panel administracji za³ó¿ sobie domenê i za pomoc± menad¿era plików przenie¶ na serwer ten obrazek potem to ju¿ banalnie proste na forum kliknij przycisk Img w poscie pojawi ci siê [img] tu wpisz adres tego obrazka a nstêpnie jak klikniesz jeszcze raz Img* to pojawi ci siê [/img] i ca³a filozofia najlepiej sprawd¼ podgl±dem zanim wy¶lesz post czy wszystko dzia³a (poprawno¶æ linku) i ju¿ wysy³amy jest post z obrazkiem.
Powrót do góry
sk8



Do³±czy³: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWys³any: Nie Mar 06, 2005 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za³o¿y³em specjalnom pocztê z plikiem (projektem) wiêc niech ka¿dy kto che mi pomuc, poprawiæ, zmieñiæ projekt lub co¶ podpowiedziæ niech go ¶ci±gnie! rysunek13@WP.PL HAS£O 11111 i niech mi wy¶le poprawkê na fabiw@wp.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Yogi



Do³±czy³: 10 Sty 2003
Posty: 16
Sk±d: Gdynia

PostWys³any: Wto Mar 08, 2005 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


http://imageshack.us/ tam sie ³atwo dodaje obrazki i do tego odrazu masz link do wklejenia na forum. i uzywaj gifów a nie bmp obrazek zajmowa³ 3MB teraz mniej ni¿ 3159 kB teraz 15kB.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Wto Mar 08, 2005 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy móg³by¶ opisaæ konkretniej budowe SR?! Poza tym rakieta nie ma stateczników - tak ma byæ?? Po co w karmelku a¿ 5% opi³ków ¿elaza dla iskier wystarczy³o by z 2% poza tym du¿o lepsze s± metale jedno i dwuwarto¶ciowe (przede wszystkim pierwsza i druga kolumna u. okresowego)... Jeszcze jedno bo chyba nie rozumiem - silnik jest zbudowany odrazu w korpusie rakiety??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
sk8



Do³±czy³: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWys³any: Wto Mar 08, 2005 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Przedewszystkim to dziêkuje yogi za dodanie mojego obrazka. oczywi¶cie ¿e nie rozmuniesz mojego modelu bo jest zrobiony po amatorsku. jeszcze niewiem jakie daæ stateczniki. chodzi o to ¿e silnik to zwyk³e zwe¿enie . wk³adam tak jak narysunku taki ,,silniczek" i wszystko tak jak na rysunku tylko spadpchron wiêkszy o 8 cm. my¶le ¿e powienien troche pozmieniaæ rozmiary, ale mam nadzieje ¿e wy mi w tym pomo¿ecie. 5% bo tak zawsze dodaje i jest super spala siê równo cze¶nie i troche szybice tak robiê i tak ju¿ zostanie. (mam jeszcze w tym cel). a obrazek zajmowa³ u mnie 1.5mg i mo¿re dlatego ¿e otwiera³em go innym programem. narazie mam zrobion± rure i g³owice i spadochron a na jutro resztê dokoñcxze, wiêc pisaæ ile wlezie jeszcze dzi¶ a ja jtro wszystko przestudiuje!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Sro Mar 09, 2005 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli ze silnik i rakieta maja jedna obudowe? Cos nie tak Confused
A spadochron tez moze nie zadzialac tak jak chcesz...

_________________
Bóg sprawi³, ¿e wci±¿ id±... Rozs±dek - ¿e dotr±!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hubcio



Do³±czy³: 05 Sty 2005
Posty: 375
Sk±d: tiaaa

PostWys³any: Sro Mar 09, 2005 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶æ wszystkim.
Do Sk8 jak± mieszank± wyrzucisz spadochron??

_________________


Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sk8



Do³±czy³: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWys³any: Czw Mar 10, 2005 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieszanka to proch czarny(w projekcie pisze) prezegryzany 1 raz. najbardziej mi zalerzy na tym aby polecia³a. chcia³bym aby kto¶ mi wyt³umaczy³ na czym poega ró¿nica budowie silnika w korpusie rakiety a oddzielnie bo ja niebardzo eirm pozaty chcia³ bym aby kto¶ napisa³ czy wylot silnika ma dobra srednic
ps. rakieta jest ju¿ skoñczona i dzi¶ odbêdzie siê start *(chyba ¿e zawiedzie pogoda) ale piszcie dalej bo zacznê robiæ kolejny model.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
sk8



Do³±czy³: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWys³any: Czw Mar 10, 2005 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzi¶ odby³ siê start, jak wiadomo jest to rakieta amatorska i niestety nie polecia³a. na samym pocz±tku wybuch³a(¿le musia³em nawin±æ korpus) polecia³a na jakie¶ 5 m a spadochron otworzy³ siê dopiero na ziemi. ju¿ zaczynam robiæ nowy model ale my¶le sk±d wzi±¶æ gotow± rurkê na model.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Rafa³



Do³±czy³: 27 Sty 2005
Posty: 81
Sk±d: to umiesz??

PostWys³any: Pi± Mar 11, 2005 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrób z papieru kupne te co s± dostêpne (czyli pcv, plastik)
s± ciê¿kie
a co do tej rakiety to tam by³y dwa silniki czy co??
i silnik siê zazwyczaj robi oddzielnie z wielu powodów(nawet fajniej jest jak masz kilka czê¶ci Smile )

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
sk8



Do³±czy³: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWys³any: Nie Mar 13, 2005 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra ale ciêzko to po³±czyæ, a PCV mi prtzepali³o!. silnik jest jeden! tyl;ko ma 2 zatyczki(wszystko jest na rysunku. przedewszystkim to wiêcej pisaæ na temat zmian bo nie wierze ¿e zrobi³em wszystko prawie dobrze.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Yousuke



Do³±czy³: 17 Pa¼ 2004
Posty: 53

PostWys³any: Pon Mar 14, 2005 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poco ci spadochron jak slnik niejst montowany oddzielnie??? Pzeciez korpus i tak jest do wyzucenia Wink rurki pcv uzywaj do korpusu rakiery nie silnika na korpus silnika nadaje sie dobrze grubsza kartonowa rurka. A i gdy juz dopracujesz model rakietki to niebedziesz musia³ go zaczynac odposz±tku dasz tylko nowy silnik i po problemie Wink
_________________
http://www.e-humor.biz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sk8



Do³±czy³: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWys³any: Sro Mar 16, 2005 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w moim przypadku to zmieniam korpus a nie silnik:d wszystko zaleqwam szk³em. teraz robie z grubego papieru i wklejam miern± kamerkê, abym móg³ powybieraæ zdjêcia z filmiku nakrêconego na górze. spadochron g³ownie testowa³em(rozpiêto¶æ do ciêzaru i czy wypadnie, je¶li zdjêcia maj± byæ dobre to musi wolno spadaæ rakieta)tym razem silnik jest oddzielny:d dziêki za rady, napewno skorzystam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP