Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gotowe rakiety

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darektbg



Dołączył: 24 Sie 2004
Posty: 32
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 4:47 pm    Temat postu: Gotowe rakiety Odpowiedz z cytatem

Za pewne wiele osób z was zaczynało kiedyś od gotowych rakiet typu saturn 1,2 tytan 1,2 apacz, itp.. no i może by tak podzielić się informacjami długośc osiągnięte wyniki itd... chodzi mi tutaj głownie o to że jak jakiś nowicjusz chce sobie kupic gotową rakiete (tz. do samodzielnego montarzu) to nie zawsze się mozeodrazu zdecydować ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe ja pamietam moja pierwsza to byla LENA 2,5 zmontowalem ja idealanie nawet pret stratowy wtedy kupilem ale nie zajarzylem wtedy o co chodzi z t tasma chamujaca ispadla mi na glebe i sie roztrzaskla w pizd* aczubka to do dzis nie znalazlem mimo ze jakies 5 lat minelo Smile osiagnalem ok 80 -100m czyli tyle ile podano w opisie technicznym sadza ze przy lepszym oszliowani statecznikow i czubka mozna by wycisnac te 120m
Powrót do góry
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Gru 31, 2004 2:06 am    Temat postu: dobry pomysł Odpowiedz z cytatem

Witam
Początkującym naprawdę gorąco polecam kupno modelu i silników modelarskich. Można nauczyć się zasad konstruowania, odpalania i całej masy innych rzeczy stanowiących potem niezłą bazę wiedzy (i praktyki) dla własnych konstrukcji. Ja zaczynałem od modeli typu Jowisz i poczciwych silniczków prochowych typu WT 5 i WT 2,5 PM. Fruwało to nie za wysoko, ale efekciarsko. Potem (dla jednego młodzika) zakupiłem modele u p. Sornowskiego, czyli modele EMI 5 i EMI 7. Szczególnie EMI 7 może robić spore wrażenie, bo to już kawałek niezłej rakiety. Mimo wszystko polecam do uzytku w tych rakietach silniki klasy B lub C, bo aczkolwiek najwyżej to fruwa na D, to pułapy są już na tyle wysokie (koło 400 - 500 m), że spory trzeba poligon i nieźle można sobie podreperować kondycję biegając za modelem. Gotowe modele są proste, skuteczne w działaniu i dają sporo frajdy. Łatwiej złapać bakcyla rakieciarstwa, a nawet zorganizować sobie małe zawody w gronie np. kilku kumpli z klasy. Gdy zaczyna się rakieciarstwo od prób skonstruowania własnego silnika i rakiety, a mało sie co wie, łatwo sie wkurzyć i olać to wszystko, bo wbrew pozorom nie jest to aż tak łatwe. Dlatego na sam początek gotowe modele i silniki SĄ BARDZO DOBRYM POMYSŁEM.
I trzeba jeszcze pamiętać o prawdziwym modelarstwie, gdzie nikt nie konstruuje silników, a tylko modele i startuje z nimi w poważnych zawodach. Też jest to jakaś droga....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Pią Gru 31, 2004 12:09 pm    Temat postu: Silniki i modele Pana Sornowskiego Odpowiedz z cytatem

Witam

W pełni popieram to, co napisał Jaskiniowiec.
Sam dawno, dawno temu zaczynałem puszczanie modeli rakiet od silników fabrycznych produkcji CSRS typu RM 5. (koniec lat 60-tych ubiegłego wieku Laughing )
Były to wspaniałe silniki pozwalajace osiągać wysokości nawet do 400m.
W 2002 roku "oblatywałem" modele i silniki Pana Sornowskiego.
Szczegóły dotyczące rakiety EMI -4 można zobaczyć na mojej stronie,
a o EMI-5 tutaj.


Pozdrawiam
KSARD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sk8



Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 7:10 pm    Temat postu: pytanie Odpowiedz z cytatem

Witam!
Byłem na twojej stronie,fajne rakiety:Dale jak ty to robisz że są takie lekkie. ja mam zamiar zrobić rakiete 30cm dł. i śr.3cm(o takich wymiarach równierz tam była.)ważyła chyba 100g.no właśnie ja mam zamiar zrobić z rury alu ale może PCV jest lżejsza??co mi radzisz??ja robiłeś do takiej rakiety silnik i z czego??paliwo (karmelek)waży przynajmiej 100 g więc co zrobić aby mieć taką lekką rakietę??jeśli możesz to zmieść rysunek w przekroju i zaznacz długośći.
Z góry dziękuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 10:21 pm    Temat postu: Re: pytanie Odpowiedz z cytatem

sk8 napisał:
no właśnie ja mam zamiar zrobić z rury alu .

chcesz zrobić korpus rakiety z rury alu.??? Shocked Jakoś sobie tego nie wyobrażam.

Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aluminium jest ciężkie i niebezpieczne - sklej rurkę z 2-3 warstw bristolu, klejąc wikolem. Będziesz miał lekką i dosyć wytrzymałą rurkę w sam raz na korpus rakiety.

A co do rakiet kupnych.. żałuje, ale nigdy nie miałem z nimi stycznośći. Kiedy poraz pierwszy dowiedziałem się że to można kupić w przestępnej cenie to moje silniki (wprawdzie dosyć prowizoryczne) latały.

Najgorsze jest to, że w polsce większe silniki (które napędziłyby modele, których wielkość mnie 'rajcuje') nie są dostępne. A szkoda, bo niektóre konstrukcje, np. firmy aerotech są bardzo przyzwoite... tylko drogie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sk8



Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robiłem już korpus z alu i wcale nie był taki ciężki a z papieru to ile juz warstw nie dawałem to się przepalił
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
ale człowieku mosisz zrozumiec jedną żecz, że rurka aluminiowa jako korpus rakiety jest po pierwsze niebezpieczna, a po drugie za ciężka. Pomyśl troche co sie stanie jak ci silnik zrobi buuuumm, i jak przypadkiem dostaniesz takim odłamkiem. Ja na twoim miejscu nie ryzykowałbym i robił korpusy z papieru, i lepiej żeby ci sie korpus przepalił, a nie pirdyknął i o skutkach lepiej nie mówić.

Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
benek



Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 14
Skąd: okolice krakowa

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!!
ja jestem nowy na forum ale wydaje mi sie z korpus aluminiowy to nie jest dory pomysł. Poniewaz gdy przy odpalaniu coś pujdzie nie tak i silnik eksploduje to odłamki pujdą w ciebie i mogą cie troche uszkodzić Crying or Very sad
To jest tylko moje skromne zdanie!!
Zrobisz jak chcesz

nara
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Djuke



Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 24

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie będzie tak jak piszesz... Rakieta z korpusem z Aluminium nie zamini się w granat... Aluminium pęknie lub się pognie ale napewno nie bedą latać odłamki... Co innego jakby chciał użyć rury stalowej...

Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że trochę pusta dyskusja. Wszystko zależy z jakim stopem mamy do czynienia. Miękkie żelazo nie powinno dawać odłamków, podobnie jak zwykłe aluminium. Ale wystarczy użyć stal (lub co gorzej żeliwo) i odłamki fruwają aż miło. Podobnie jest z niektórymi stopami aluminium. Też mogą dać odłamki. A prawda jest taka, że to właśnie stal lub pewne stopy aluminium wydają się być korzystne do silników, ze względu na dużą wytrzymałość. Zawsze warto pomyśleć o takiej konstrukcji zatyczki, by ulegała odstrzeleniu zanim rozsadzi korpus. Taki zawór bezpieczeństwa. Generalnie metal na silniki nie jest dla początkujących i należy go stosować tylko tam, gdzie z pewnych względów (np. wymagane wysokie ciśnienia dla paliw) jest to nieuniknione. A i tak w dobie tworzyw kompozytowych najczęściej nie jest to aż tak konieczne.
P.S. Naprawdę na zwykły karmel wystarczy papier lub PCW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Hubcio



Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 375
Skąd: tiaaa

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Modeli rakiet kupnych nie testowałem moją pierwszą rakietą była zwykła robiona samemy papierówka z kupnum silnikiem jak dla mnie ladny lot jakies 60 metrów + 30 w bok.
_________________


Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
no ale jakieś zagrożenie ze strony korpusu alu chyba jest. Ale robienie takich korpusów i takl jest bez sensu, bo przecież stracimy na osiągu rakiety.

Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie stracimy na osiągach: możemy uzyskać większy ciąg (lepsza wytrzymałość). Poza tym, ktoś tutaj myli pojęcia. Do korpusów silników al. jest dobre, ale niebezpieczne (szczególnie dla początkujących), ale osobiście polecam PE, PCV, czy papier. Do korpusów rakiet, używanie Al. jest bezsensowane, lepiej papier czy laminat, PCV - ciężkie ale wytrzymałe i powtarzalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP