Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Proch Amator
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
piro-07



Do³±czy³: 04 Lut 2004
Posty: 6

PostWys³any: Pi± Lut 13, 2004 9:10 pm    Temat postu: Proch amatora . Odpowiedz z cytatem

Ja do KNO-75 %, C-15%,S-10% dodajê rozpuszczonby celulojd w rozpuszczalniku nitro tak ¿eby powsta³o ¶redniej gêsto¶ci ,,ciasto''.Masê tak± wk³adam do szklanej rurki ¶rednicy ok. 5-6 i jako t³oka u¿ywam szklanego prêta . Na ca³o¶æ nak³adam koszulkê z w³ókna szklanego (s± u¿ywane na przewodach elektr. pracujacych w wsokich temp.)wyt³aczam zawarto¶æ rozprowadziæ po ca³ej koszulce 10-50 cm lub wiêcej wysuszyæ w taki sposób mamy lont , który pali siê ze sta³± szybko¶ci± . Je¿eli z rurki wyt³oczy siê sam ,,makoron '' to po wyscniêæu jest swietne ¼arno prochowe jakiej tylko chcemy d³ugo¶ci . Makoron taki w³o¿ony do komory silnika rakietowego daje poliwo pal±ce siê z du¿± prêdko¶ci± , mo¿e nawet wybuchn±æ.Dodatek CELULOJDU zwiêksz szybko¶ palenia p.cz..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maslak666



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 110
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Lut 15, 2004 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Exclamation

Hmm... Ogl±ga³em sobie te 2 filmiki z palenia prochu i doszed³em do wniosku, ¿e... te prochy by³y baaardzo s³abe Confused . Nie wiem, jak to robicie, ale mój proch spala siê szybciej od tych na filmach, kiedy jest nieprzegryzany Rolling Eyes . Kiedy przegryza³em proch, spala³ siê praktycznie w momencie, niezale¿nie od wielko¶ci kopczyka, daj±c du¿o bia³ego dymu. Kulki stopionej saletry lata³y, dy proch by³ nieprzegryzany, za¶ przy tym przegryzanym by³y tylko ¶ladowe ilo¶ci jakichkolwiek popio³ów.

Robi³em petardy z tego mojego prochu - nieprzegryzanego Exclamation . Najpierw robi³em rurkê papierow± klejon± wikolem, o ¶r. wewn. 14mm i zewn. 16mm, d³ugo¶æ ok. 5cm zatyka³em z jednej strony mas± wikol-srajta¶ma. robi³em dziurke w korpusie na lont, wk³ada³em go, sypa³em proch. Da³em drug± zatyczkê, umieszczaj±c ja 'cokolwiek lekko', by nie ubijaæ prochu. Nastêpnie wszystko to owija³em gazet± nas±czon± wikolem.
Petardy takie wybucha³y, daj±c huk wprawdzie porównywalny z ma³ymi korsarzami, ale to zawsze co¶ Wink . Przy wybuchu petardy dawa³o siê zauwa¿yæ z³ote iskry, chyba przez z³e przygotowanie wêgla. Nie uwa¿am tego wcale za mankament, chocia¿ nie by³ to efekt porz±dany, ale wygl±da³o to bardzo fajnie. Spróbowa³em raz nawet zrobiæ zdjêcie wybuchu takiej petardy Razz aparatem, jak mi siê skoñczy klisza to zapodam, chocia¿ w±tpiê czy co¶ na nim bêdzie widaæ Wink .

Pozd.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Pon Lut 16, 2004 2:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego p.cz. Malutkiego to kiszka Confused
Mój pali siê tak:
http://www.morpielgtx.republika.pl/filmy/Bombardowanie_p_cz.AVI
By³o tego pó³ ³y¿eczki do herbaty, py³.
Widaæ fajny grzybek bia³o-szrego dymu.
Ale by³a zadyma Smile
Pozdra !
Maciej

P.s. A ja tu my¶lê, jak go przy¶pieszyæ Wink
Mam w planach zrobienie gnitownika obiegowego,
w sumie da³oby radê. Polerkê te¿. Praskê? Jasne.
Ale to musi jeszcze poczekaæ Evil or Very Mad (kasa)

_________________
gg: 4744192
Mail : morpiel@interia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
ChemikeD



Do³±czy³: 10 Kwi 2003
Posty: 54
Sk±d: aa

PostWys³any: Pon Lut 16, 2004 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lamerwd napisa³:
Czy aby napewno wiesz o czym piszesz? Wg Ciebie Ma¶lak nieprzegryzany proch pali siê w mgnieniu oka Shocked Confused Wink Question Mi siê wydaje, ¿e nieprzegryzany proch to mieszanka zmielonych, pylistych sk³adników i raczej ciê¿ko jest to odpaliæ a co dopiero mówiæ o szybkim spalaniu.

no w³a¶nie n. mój proch przegryziany pali siê bardzo szybko 3 s. i nima go
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Alien_



Do³±czy³: 17 Sty 2004
Posty: 78

PostWys³any: Pon Lut 16, 2004 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
raz zrobilem taki moj proch i 10ml spalilo sie bardzo szybko ledwo co zapalka go dotknalem. Niestety nie pamietam proporcji, pamietam tylko tyle ze proch byl przegryzany.
Morpiel jak ogladalem twoj filmik klatka po klatce to to zobaczylem taki niebieski strumien swiala po srodku.
Czy wy tez takie macie wrazenie

Pozdr.A
Narka
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maslak666



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 110
Sk±d: Radom

PostWys³any: Pon Lut 16, 2004 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Exclamation

Ja tylko pisze co widze. Serio zdaje mi sie, ze moj proch nieprzegryzany pali sie szybciej Wink . Proch przegryzany zas pali sie u mnie w momencie. Kiedys zrobilem taki niby lont nasypujac go do tulejki kartonowej. Spail sie od razu, nie zdarzylem nawet reki odjac od petardy, dobrze, ze byla slaba i nie wybuchla, bo teraz chybabym tego nie pisal, bo nie mialbym czym Wink .

Pozd.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Lut 20, 2004 1:09 am    Temat postu: Re: Proch Amator Odpowiedz z cytatem

"Mimo wysi³ków proch nie pali³ siê, lecz... topi³, kiedy próbowa³em go
zapaliæ. Dzisiaj robiê ten proch tak samo a mi wychodzi wiêc co zrobi³em ¼le??"
Je¶li mo¿na siê wtr±ciæ do tego tematu to powodem dla którego proch siê topi³ by³o zadu¿o saletry.

"Sam jestem ciekawy Question Kiedy¶ próbowa³em zrobiæ proch, wed³ug jednostek wagowych podanych w ksi±¿kach (15 KNO3, 3 C i 2 S), ale tak jak tobie siê topi³. Od tego czasu nie robilem ju¿ takiego prochu, tylko w wyniku eksperymentów stworzy³em w³asny sk³ad objêto¶ciowy(10 KNO3, 7 C, 4 S). Teraz pali siê bardzo dobrze."
Je¶li siê nie mylê to taki sk³ad P.Cz. ju¿ istnia³!
A tak wogule to jest chyba z 10 ró¿nych proporcji wagowych na proch czarny Smile)
Pozdrawiam Vlad Twisted Evil
Powrót do góry
ChemikeD



Do³±czy³: 10 Kwi 2003
Posty: 54
Sk±d: aa

PostWys³any: Pi± Lut 20, 2004 10:46 am    Temat postu: Re: Proch Amator Odpowiedz z cytatem

Vlad_Vampir napisa³:
"Mimo wysi³ków proch nie pali³ siê, lecz... topi³, kiedy próbowa³em go
zapaliæ. Dzisiaj robiê ten proch tak samo a mi wychodzi wiêc co zrobi³em ¼le??"
Je¶li mo¿na siê wtr±ciæ do tego tematu to powodem dla którego proch siê topi³ by³o zadu¿o saletry.

"Sam jestem ciekawy Question Kiedy¶ próbowa³em zrobiæ proch, wed³ug jednostek wagowych podanych w ksi±¿kach (15 KNO3, 3 C i 2 S), ale tak jak tobie siê topi³. Od tego czasu nie robilem ju¿ takiego prochu, tylko w wyniku eksperymentów stworzy³em w³asny sk³ad objêto¶ciowy(10 KNO3, 7 C, 4 S). Teraz pali siê bardzo dobrze."
Je¶li siê nie mylê to taki sk³ad P.Cz. ju¿ istnia³!
A tak wogule to jest chyba z 10 ró¿nych proporcji wagowych na proch czarny Smile)
Pozdrawiam Vlad Twisted Evil


no to masz jakie¶ z³e odczynniki po proch 75:10:15 pali siê dobrze a nie topi Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Pyroteh



Do³±czy³: 04 Gru 2003
Posty: 4
Sk±d: Wys³annik piekie³...

PostWys³any: Czw Mar 04, 2004 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!

Mam pomys³ na robienie prochu czarnego w troche nietypowy sposub ale nie wiem czy to zmieni w jakikolwiek sposob jego wlasciwosci.
Normalny proces przegryzania wyglada tak: KNO3+C+S+H2O... ale siarka nie rozpuszcza sie w wodzie... i zostaja male ziarenka wiec mozna by zamiast H2O i S dodac siarki koloidalnej (S+etanol) gdzie S i KNO3 sie rozpusci... i zwiaze z weglem. Nie jestem tylko pewien czy KNO3 sie rozpuszcza w etanolu...
Nied³ugo zrobie cos takiego i opisze jak sie pali³...

Pozdrawiam Pyroteh

_________________
Na szczê¶cie znam siê na pierwszej pomocy...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Mar 04, 2004 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nei nadaje sie twój sposób, bo i S i KNO3 abrdzo slabo rozpuszczaj± sie w etanolu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Guderian



Do³±czy³: 03 Sty 2004
Posty: 13

PostWys³any: Wto Mar 23, 2004 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co wam siarka Question Ja robie bez i sie pali bez problemu, zapala sie bardzo ³atwo wiêc nie wiem po co komu siareczka? Mi d³ugo nie wychodzi³ proch a¿ zaczê³em robiæ go wagowo i z WÊGLEM Z APTEKI. Mi z wêglem do grilla pali siê co¶ z 5cm/sek a z aptecznym od 15 - 20 cm / sek, wiêc my¶le ¿e chyba najwa¿niejszy jest wêgiel dobry, nie siarka..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
bomberman22



Do³±czy³: 12 Mar 2004
Posty: 66
Sk±d: pd. - wsch. Polska

PostWys³any: Sro Mar 02, 2005 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W domowym warunkach proch z siark± jest lepszy od tego bez siarki. Aha i polecam proporcje 70/20/10 (wagowo). Po w³a¶ciwym przegryzieniu nie zostaje ani jedna kuleczka tlenku potasu. Nie mo¿na tego powiedzieæ o 75/15/10 (oczywi¶cie ca³y czas piszê o metodzie przegryzania). W lepszych metodach 75/15/10 jest najlepsza.
_________________
<<KNO3 + sacharoza
£adne, nie?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
veteran5



Do³±czy³: 14 Pa¼ 2004
Posty: 22
Sk±d: z Browaru ;-)

PostWys³any: Czw Mar 03, 2005 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli proch sie topi, to pewnie jest NH4NO3
a jesli pali na ¿ó³to to NaNO3
niestety nie jestem jasnowidzem i nie wiem czy na pewno

_________________
Do Admina/moda: Proszê o usuniêcie tego profilu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP