Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Benzoesan Sodu - świszczała
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pietruszkin



Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 188
Skąd: /dev/null

PostWysłany: Wto Maj 27, 2003 10:13 pm    Temat postu: Benzoesan Sodu - świszczała Odpowiedz z cytatem

Witam!

Czy ktoś z Was próbował mieszaniny
chloranu potasu z benzoesanem sodu,
podobno jest to mieszanina wybuchowa
(wybucha nawet, gdy ją podpalimy luźno usypaną na
kartce)

Za odpowiedź z góry dziękuje i

Pozdrawiam, Piotrek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Maj 28, 2003 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Działa bardzo ładnie wsyp trochę do kubka po filmie fotograficznym od góry zaklej mocną taśmą zrób dziórkę na lont od spodu opakowania postw gdzieś i dalej wiadomo Very Happy . Aha i radze nie próbować ci z tego robić rakietek piszczących kiedy robiłem silniczek rakietowy do resoraka ubiłem ją w silniku dość mocno i mimo to tak dupnęło że się mi i sąsiadowi szyby zatrzęsły włączyły się alarmy w kilku samochodach, kumpel który mieszka trochę dalej o mało ze schodów nie spadł a ja z koleżanką nie słyszałem nic przez minute.
Ps. Nadaje się do wyrzytni gwiazdek.
Powrót do góry
zombek



Dołączył: 18 Maj 2003
Posty: 75

PostWysłany: Sro Maj 28, 2003 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamieszczam przepis na coś co... bardzo fajnie świszczy o różnych częstotliwościach.
Świszczalec

Chloran potasu 70,00 %
Benzoesan sodu 30,00 %
Składniki należy OSOBNO zmielić (np. w młynku do kawy lub moździerzu laboratoryjnym) i bardzo drobno przesiać (starczy sitko kuchenne), po czym BARDZO OSTROŻNIE ZMIESZAĆ n a kartce papieru bądź w pudełku po zapałkach. Oderwać pasek z kartki A4 o szer. ok. 4-5 cm. Zwinąć go w rurkę na ołówku lub kredce i skleić taśmą. Jeden koniec rurki zakleić taśmą klejącą. Przez drugi koniec wsypać trochę mieszanki i upchać ją za pomocą tego samego ołówka, na którym została nawinięta rurka. Czynność kilkakrotnie powtórzyć. Po ubiciu proszku powinien on sięgać do jakichś 1/2 wysokości rurki. Na sama górę należy wsypać proch czarny i przykleić lont. Całość można zatkać kulka z papieru. Po zapaleniu, iskry z lontu nie mogą bezpośrednio paść na mieszankę, bo nie zdąrzysz uciec. Zamiast rurki papierowej można zastosować rurkę z plastiku, jednak trzeba pamiętać, iż w razie ewentualnego wybuchu odłamki będą bardziej niebezpieczne od papierowych. Zmiana średnicy rurki pomaga uzyskać różne częstotliwości świstu, jednak im szersza średnica rurki, tym większe niebezpieczeństwo wybuchu. Częstotliwość świstu można także zmieniać, dodając do mieszanki tlenki metali takich jak żelazo (tlenek żelaza), tytan (tlenek tytanu), miedzi (tlenek miedzi). Z tego co podają w Necie, ilość dodawanego tlenku nie powinna przekroczyć 2% (wagowo) całej mieszanki. Very Happy

UWAŻAJCIE ŻEBY WAM W ŁAPACH SIE NIE ZAJECHAŁO...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Paź 08, 2003 7:59 pm    Temat postu: Łezka Odpowiedz z cytatem

zombek napisał:
Zamieszczam przepis na coś co... bardzo fajnie świszczy o różnych częstotliwościach.
Świszczalec

Chloran potasu 70,00 %
Benzoesan sodu 30,00 %
...



Łezka mi się w oku zakręciła Rolling Eyes . 13 lat temu wdrażałem rakietkę gwiżdżącą w mojej drobnej firmie. 2 miech trwało zanim doszedłem "co i jak". Niestety benzoesan sodu potwornie pyli i musiałem to "obejść" Wink . Tak gwizdki robili czyli przez wymieszanie BNa z KCLO3 ( nie wiem czy nadal ) w ZTS "Boryszew- Erg" w Sochaczewie. Ponoć gwizdek ten wsadzali w jakis granat przeciw tlumowi i chodziło o to aby granat gwizdał w trakcie dymienia ( aby nikt jego nie odrzucił ).


Pozdr. A
Powrót do góry
methyl



Dołączył: 30 Kwi 2002
Posty: 166
Skąd: NeW York

PostWysłany: Nie Paź 19, 2003 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gatar napisał:
....
PS. Czym można zastąpić benzoesan sodu, tak żeby gwizdało i było w miare tanie?


mieszanki gwizdzace moga miec rozne sklady.Utleniaczem jest zazwyczaj nadchloran lub chloran potasu a paliwami sole kwasu benzoesowego,salicylowego,badz sam kwas galusowy.....

kilka skladów :
70%KCLO3/30%benzoesanu sodu lub potasu
70%KCLO4/30% -----II--------
75%KCLO3/25% kwasu galusowego
75%KCLO4/25% SALICYLANU SODU
65%PIKRYNIANU POTASU/35%KNO3

jest jeszcze kilka innych mniej typowych mieszanek ale to juz "egzotyki"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wamp30



Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 47
Skąd: Z domu

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Na forum jest pewien temat w którym pisze, że mieszanka KClO3+Benzoesan sodu można użyć do rakietek świszałek
ale tu inni mówią, że ta mieszanka zawsze wybucha.
Więc jak z tym jest?
Czy jest szansa że jak zrobie małą rakietake z zaprasowaną powyższą mieszaniną to ona poleci ?

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alien_



Dołączył: 17 Sty 2004
Posty: 78

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
jak zaprasujesz na prasie hydraulicznej to wtedy nie wybuchnie Wink

Pozdrawiam
Tomasz


Ostatnio zmieniony przez Alien_ dnia Czw Sty 27, 2005 10:11 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówiąc krótko ma być dobrze zrobione, precyzyjnie Very Happy. Wtedy wyjdzie świszczał a nie petarda...
pozdrawiam
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wamp30



Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 47
Skąd: Z domu

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurde tak gadacie, że niemam pojęcia o co wam chodzi Shocked
mam jeszcze pytanka:
1.Jak bardzo mieszanka KClO3+Benzoesan sodu jest wrażliwa na bodźce mechaniczne a konkretnie na uderzeznia (czytaj: ubijanie).Czy jak pierdykne w to w jakiejśc rurce to niewybuchnie mi w łapie?
2.Czyli mini rakietke można zrobić, ale trrzeba dobrze ubić/zaprasować
?

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie bawiłem jeszcze na mieszankach opartych na KCLO3, ale lepiej nie ubijać, ale upychać i to na mokro.
P.S. Piszę tylko z wiedzy teorytycznej.

_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wamp30



Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 47
Skąd: Z domu

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ubijać tą mieszanke to na wodzie czy na czymś innym? alkohol ? bo acetonu nie posiadam
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
prof. habilitowany CTX



Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 20
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alkohol chyba najlepiej bo szybko paruje a woda to wiadomo.......
Ja te rakietki robiłem tak że zwilżałem mieasznke acetonem i w starym tłoczku upychałem lewarkiem a potem wyciągałem z drugiej strony takie zaprasowane bloczki...Odstwiasz na jeden dzień ash wyschnie i pakujesz w rurke plastikową razem z lontem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Czw Lut 17, 2005 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Wytestowałem dwie świszczałki i jestem zadowolony z nich, sami popatrzcie:
Świszczała 1
Świszczała 2

Mieszanka:

Chloran potasu 70 %
Benzoesan sodu 30 %

Mieszanka została mocno ubita.

Pozdrawiam Kaco1

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PISZ MI TU ZARAZ CO ROBIE ZLE!!!

robie to samo, ale wychodzi tylko swist troche glosniejszy od rozmowy, a tu bylo wyraznie slychac gwizdanie. robilem w rurkach fi 8 i 4.6 mm, dosc mocno sprasowane.

na filmach byl widoczny wybuch, ty to prasowales w jakikolwiek sposob? mi wybuchlo tylko jakzostawilem na dnie swiszczola troche calkiem luznej mieszaniny opisz dokladnie jak robiles swoje, czy prasowane, jaka rurka, czy z dysza/ przewezeniem...(to tez przerabialem)

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jeżeli domnie kierujesz pytanie to Ja rureczki zrobiłem nawijając na kredkę, a potem ubijałem tą kredką mieszanke bardzo mocno. Choć na pierwszym filmie musiało być za słabo ubite, skoro rozerwało mi rurke.

P.S Pisz do kogo zadajesz pytanie Very Happy Wink

Pozdrawiam Kaco1.

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wamp30



Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 47
Skąd: Z domu

PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha dzięki
jutro zrobie coś takiego, i poinformuje o wynikach Very Happy
ps. Popieram kolegę co do zmiany nazwy tematu, proponuję "Benzoesan Sodu i świszczały " lub coś w tym stylu Very Happy

Pamietajcie tylko, ze swiaszczaly sa bardzo nieprzewidywalne i szczerze mowiac nei polecam wykonywania ich poczatkujacym. Ubjanie suchej mieszaniny to gra w rosyjska ruletke, a zle wykonane swiszczalki eksploduja znienacka nawet w trakcie wydawaloby sie poprawnego dzialania!!!
Co do samej budowy to rzeczywiscie jest to jednostronnie zamknieta rurka kartonowa (nie stosowac innych materialow) z ubitym benzoesanem+KClO3, wysokosc dzwieku zalezy od srednicy rurki-mniejsza srednica=wyzszy dzwiek, wieksza=nizszy. HF

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 7:10 pm    Temat postu: o świszczałach słów parę... Odpowiedz z cytatem

Przyznam że mi też się tam działo, ale później się już nie brałem za świszczały i narazie się nimi nie bawie. Ale radze wszystkim zajrzeć do tematu Świszczące organy, tam podane są bardzo dobre i bezpieczne metody produkcji świszczał (choćby przed dziadka Pirotechmana).
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wamp30



Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 47
Skąd: Z domu

PostWysłany: Nie Lut 27, 2005 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dziś zrobiłem mały postemp, w świszczałach, a mianowicie, jak pisze w temacie "świszczące organy", rurka niemoże byc szersza niż 6mm czyba, jakos tak pisało, i nad miszanką misi być trochę pustej rurki, tzn. tej pustej przestrzeni musi byc 10 razy więcej niz średnica rurki , czy jakos tak.
Zrobiłem 2 świszczały.
1#: Rurka 6cm wys. , średnica 4mm, z czego 2 cm to mieszanka i 4 cm wolnej przestrzeni. I praiw wyszło, bo przez 1 sek dało się usłyszeć krótki, ale głośny świst., ale zaraz potem juz tylko syk.
2# rurka ok. 15 cm wys. z czego 8cm mieszanki i reszta pusta przestrzeń, a średnica 7mm.
No więc tu było gożej, gdyż, po odpaleniu słychać było tylko głośny syk, a nie świst, nawet najmniejszego. Sad

Więc juto po szkole, zrobię coś nadanego średnicą do 1# świszczały, tyle ,że dłuższe.

ps. Dla mnie zabawa ze świszczałami sie juz kończy, wraz z ubywaniem chloranu Sad
Pozdro

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Pon Lut 28, 2005 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dlugo wznawiam experymenty, zdobylem troche benzoesanu sodu.
wydaje mi sie ze problemem byl zbyt gruby benzoesan, przyjzalem sie nowej porcji(z tego samego zrodla) i ziarna ok. 1mm, moze o to chodzi. sprobuje troszke przegryzc w czasie upychania, tylko nie wiem jak dlogo bedze schlo.
ps: kartka A4 na korpus wystarczy? nawijane na kredke

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bono13



Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWysłany: Pon Lut 28, 2005 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przegryzanie jest zbędne , poprostu zmiel benzoesan i tyle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP