Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

malowanie...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alpha



Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 51

PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 8:21 pm    Temat postu: malowanie... Odpowiedz z cytatem

witam. zwracam sie z pytaniem dotyczacym esterycznej strony modelu czyli malowania Very Happy
mianowicie korpus jest zazwyczaj z karonu (w postaci jakiejs tam rurki). chodzi o to ze karton jest szorstki. czy dalo by sie farba w sprayu nadac mu gladkosc i polysk poprzez nakladanie wielu warstw (jak tak to ilu? bo niewiem czy mnie stac Wink ). pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Raczej takie malowanie nic nie da, ja raczej zastosowałbym jakąś szpachlówkę np. do samochodu, albo coś takiego.
Powrót do góry
rtoipb



Dołączył: 18 Lut 2004
Posty: 87
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomaluj bezbarwnym lakierem nitro, przeszlifuj drobnym papierem ściernym i tak kilka razy Wink
Jak uznasz że gładkość korpusu spełnia Twoje oczekiwania polakieruj w stosownym kolorze Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
skałt



Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 93
Skąd: lud

PostWysłany: Pon Lut 28, 2005 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MOIM ZDANIEM NAJLEPSZYM SPOSOBEM NA TO ŻEBY KORPUS BYŁ GŁADKI JEST POPROSTU POŁOŻENIE JEDNEJ WARSTWY ŻYWICY EPOKSYDOWEJ KTÓRĄ PO WYSCHNIĘCIU MOŻNA WYPOLEROWAĆ I LAKIER TRZYMA SIĘ DO NIEJ NAPRAWDE DOBRZE JAK BĘDĄ JAKIEŚ NIERÓWNOŚCI TO SZPACHLA I JUŻ GŁADKO

OTO PRZYKŁAD:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
a ja mam takie zapytanie. Gdzieś czytałrem że jak się zrobi podkład biały to puźniej wyostrza to kolory, tak jest?? I mam zapytanie kiedy trzeba dać podkład buiały przed nakładaniem lakieru czy po??

Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od siły krycia lakieru (czyli od ilości i jakości pigmentu w farbie) oraz od grubości warstwy lakierniczej. Jak masz dobrą farbę i malujesz dość grubo, to nie ma znaczenia jaki masz podkład. Dla farb prześwitujących i przy malowaniu oszczędnym lepiej jest pomalować wcześniej białą farbą, a dopiero później kolorem. Rzecz obowiązkowa dla lakierów transparentnych, czyli takich które z założenia nie mają przykrywać tła, tylko są przeźroczyste w jakimś kolorze. Takie farby stosuje się np. do malowania na szkle i opierają sie nie o pigmenty, tylko o rozpuszczalne w lakierze barniki.
Reasumując: Malujesz ładnych kilka warstw lakieru - nie ważne jakie miałeś tło. Malujesz oszczędnie - lepiej tło pomalować wcześniej na biało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maxlam
Gość





PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaskiniowiec napisał:
Malujesz oszczędnie - lepiej tło pomalować wcześniej na biało.


Zgadzam się to bardzo dobre podejście no i biała farba jest tańsza od kolorków.
Powrót do góry
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
ok dzięki za jasne wytłumaczenie.

Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skałt



Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 93
Skąd: lud

PostWysłany: Pią Mar 04, 2005 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam wójka w lakierni i on mówi żeby najpierw na żywice zawsze dawać podkład nawet taki ze spreja (10zł w sklepie ze sprejami) a dopiero potem powiedzmy 3 warstwy i zakażdym razem terzeba troszeczke tą nową warstwe zmatowić papierem 1000 i wtedy wszystko się dobrze trzyma będe miał aparat to pokarze jak on to mi zrobił w rakiecie skałt 1000
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP