Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

korpus(jak wy to robicie?)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fox



Dołączył: 10 Lis 2003
Posty: 192
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Sty 18, 2005 6:22 pm    Temat postu: korpus(jak wy to robicie?) Odpowiedz z cytatem

Cześć

Jako materiał na korpus do tej pory używałem PCV. Pomiam już to że jest on ciężki i dostepny tylko w odp. narzuconych wymiarach jakie można dostać.
Interesują mnie wasze korpusy np. Ksarda. Jego rakiety mają gabaryty powyżej 1m i zastanawiam się czy są z PCV?
Zastanawiałem się też nad zrobieniem korpusu papierowaego itp. czy mogli byście przedstawić swoje doświadczenia. Wiem że temat był juz poruszany ale tak naprawdę nie wiele można było się z niego dowiedzieć bo np. zdania typu że: amerykanie stosują coś tam; niewiele wnoszą do tematu.
Tak więc zapraszam do debaty (by sprostować ostatecznie tę tematykę).
na temat materiałów nadających się na korpusy i używanych przez was. Oczywiście przydały by się metody obróbki i przygotowania korpusu z danego tworzywa

pozdrawiam

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Sro Sty 19, 2005 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rakiety.info/modules/news/article.php?storyid=10
Tu jest conieco o moim sposobie robienia korpusów z siatki z włókna szklanego [tanie, trwałe, ale ciężkie]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 9:38 am    Temat postu: Odzyskane zdjęcia. Odpowiedz z cytatem

Paul S napisał:
Swego czasu zadalem sobie wiele trudu by przedstawic- lacznie ze zdjeciami- budowe korpusu do rakiety HIPERSONAL. Do jego budowy byl uzyty papier, wlokno szklane oraz balsa. Calosc byla klejona zywica epoxydowa. Opis budowy znajdziesz w trzecim temacie od gory ( podzespoly do rakiety HIPERSONAL). Zdjecia zniknely- moze je ktos ma ???
Mialem zamiar ten temat dalej kontynuowac ale zainteresowanie bylo =O.


Witaj Paul
Zdjęcia wróciły na swoje miejsce Very Happy
Udało mi się je odzyskać i umieścić na moim serwerze.

Mam nadzieję, ze teraz powrócisz do tematu. Uważam Twoje informacje w tym temacie, za najbardziej profesjonalne i wartościowe na całym forum. Sam dużo dowiedziałem się z nich o technologii wykonywania niektórych podzespołów modeli.
Czekam na dalsze ciąg dalszy tego tematu.

Pozdrawiam
KSARD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP