Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Wyrzutnia iskier

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
alpha



Do³±czy³: 24 Mar 2004
Posty: 51

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 5:03 pm    Temat postu: Wyrzutnia iskier Odpowiedz z cytatem

kombinowalem ostatnio nad takim efektem: cos jak wulkan tyle, ze w jednym momencie wyrzucajacy w gore bardzo duzy snop iskiej bardzo wysoko.

w ramach realizacji pomyslu zalozylem ze iskry to bedzie wegiel drzewny natomiast do miotania uzyje fb (kclo3 + al). na dol mozdzieza nasypalem plaska lyzke fb i na gore troche C (pyl). efekt to bylo takie sredio glosne puff i 2m ogien wylotowy. zero iskier.
pomysl numer 2. zamiast pylu weglowego dalem pokruszony C drzewny. byly kawalki o srednicy 1-2mm i pyl. + kopiasta lyzeczka fb.
efekt dosc nieoczekiwany. wszystko spalilo sie momentalne co dalo w efekcie efektowny huk. na tyle duzy ze ptaki z calej okolicy sobie polecialy w poplochu Wink
nie bylo ani iskier ani nawet ognia wylotowego. co jeszcie ciekawsze... mozdziez (kartonowy) wogole tego nie odczul.
dodam ze nie bylo zadnej przybitki. jak myslicie co tam sie stalo?

no i co zrobic zeby uzyskac efekt o jakim pisalem na poczatku?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
¯ydu



Do³±czy³: 20 Mar 2004
Posty: 31

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej tak jak ty chcesz to tego nie zrobisz bo wszystko spali siê w "mo¼dzierzu" chyba ¿eby u¿yæ krótkiej rurki 5-7 cm tekturowej i z jednej strony zatkana(1cm) dziurka na lont i fb a na to s³abej jako¶ci fb albo saletra wêgiel w dziale komety masz i fb siê spali odpali ten ca³y proch i dopiero to jakby wypchnie ten proch iskrz±cy. Drugi sposób Mo¿e byæ taki ze po prostu bardzo dobrej jako¶ci proch czarny z dodatkiem py³u metali do cienkiej, krótkiej rurki i to odpaliæ tak ¿eby przez ca³a d³ugo¶æ prochu (prochu nie du¿o ale rurka krótka) by³ w³o¿ony lont, wszystko powinno buchn±æ w górê ale to te¿ nie bêdzie wysoko.

P.S1 Wydaje mi sie, ¿e powinien byæ proch w górnej mieszance(iskrz±cej) a nie tylko wêgiel.

P.S2 A tak w ogóle to po co Ci co¶ takiego nie mo¿e byæ po prostu fontanna z dysz± albo wulkan ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
swallower



Do³±czy³: 05 Maj 2004
Posty: 67
Sk±d: mam wiedzieæ?

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zydu dobrze pisze. Mo¿esz te¿ spróbowaæ zrobiæ ma³e gwiazdki, na P.cz. albo KClO3:Mg:S, KClO3:Cukier i wiele innych... Wink .

Pozdro, FJ

_________________
Nie ma tego dobrego, od którego nie ma lepszego Wink .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
alpha



Do³±czy³: 24 Mar 2004
Posty: 51

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak bym chcial zorbic wulkan to bym go zrobil, to ma byc cos troche innego Smile
nastepna proba bedzie wlasnie na kno3 + c ale boje sie ze bedzie poprostu kula ognia. ale sprobowac warto Wink
jeszcze niewiem czy dac do miotania fb czy pch.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
¯ydu



Do³±czy³: 20 Mar 2004
Posty: 31

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj w cienkiej rurce o grubych ¶ciankach i lont przez ca³a d³ugo¶æ dziêki temu uzyskasz ci¶nienie i po prostu iskry z mieszanki zostan± wypchane do góry to tylko taka jeszcze jedna moja ma³a podpowiedz co do tego.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
alpha



Do³±czy³: 24 Mar 2004
Posty: 51

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kondix napisa³:
chodzi o to ??????

Mg
Fe
te s± nisko wyrzucane, ale robi³em takie, które lata³y znacznie wy¿ej (ale wiêcej ni¿ 4,5 metrów mi sie nie uda³o Embarassed )

ooo to ladne Smile Wink
jak to jest zrobione?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, napewno musi byæ d³ugi mo¼dzierz, aby iskry szly pionowo, no i najlepiej cos na wzor wyrzutni gwiazdek, na dol Fb a na gore maka/wegiel. Mozna tez dac proch z 50-60% wagowo wegla tez bedzie good.
re down:
no tak, niedoczytalem i do tego sam moglem sie domyslec ze jak dlugi mozdzierz i fb to walnie. Daj na dol pcz lob pch Very Happy i nieduza ilos i nieszeroki mozdzierz bo jak bedzie szerszy to grzej takie luzne ladunki ida. A jak dales Fb to chyba bez zatyczki? Razz jak z pcz to daj zatyczke, a z pch to trza posprawdzac. Ja sobie zaraz zrobie cos takiego PCz + maka w pudeleczku po lekach. Very Happy takui maly test. Myslalem nad fb ale zapewne by wywalilo... nie wiem, moze nieco fb (kmno4 + al) wymieszam z pcz i to wsypie Very Happy no to jest my¶l, moze jeszcze dzis napisze co wyszlo Razz
p.s lol podczas pisania postu se wymyslilem co zrobie Very Happy

_________________
Bóg sprawi³, ¿e wci±¿ id±... Rozs±dek - ¿e dotr±!


Ostatnio zmieniony przez Zbigniew dnia Sob Gru 11, 2004 6:25 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
alpha



Do³±czy³: 24 Mar 2004
Posty: 51

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bakun_ napisa³:
hmm, napewno musi byæ d³ugi mo¼dzierz, aby iskry szly pionowo, no i najlepiej cos na wzor wyrzutni gwiazdek, na dol Fb a na gore maka/wegiel. Mozna tez dac proch z 50-60% wagowo wegla tez bedzie good.

no to takie cos walsnie zrobilem i bylo tylko duze bum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i raczej niewyszlo to co mialo wyjsc. Chyba za slaby proch by³ ¿eby utworzy³ siê s³up. Wyszed³ mini fugas, a na ziemi widzialem troche maki... pewnie ta gorna warstwa sie nie zapalila. Trzeba jednak dosc mocny proch.. zatyczke dalem oryginalna od pudelka od lekow Very Happy
_________________
Bóg sprawi³, ¿e wci±¿ id±... Rozs±dek - ¿e dotr±!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 11:26 pm    Temat postu: star mine, ale iskry nie gwiazdki Odpowiedz z cytatem

szybko i konkretnie:
1) po prostu zrobiæ wyrzutnie gwiazdek, ale gwiazki zastosowaæ co¶ na rodzaj "willow" "tiger tail" czy "chryzantemowe". Jakby nie patrzeæ tworz± efekty sk³adaj±ce siê z piêknych z³otych iskier wêgla..
2) zamiast gwiazdek daæ zwyk³y proch odpowiednio zmodyfiowany (na dó³ rurki miotaj±cy a pó¿niej ten proch lub gwiazki zastosowane w punkcie pierwszym)
3) jak komu¶ co¶ wyjdzie to niech filmy daje do tematu star mine!!
4) poniewa¿ w gruncie rzeczy temat podchodzi pod star mine i ten mo¿e zostaæ usuniêty. Lecz pierwsze sobie tutaj pogadajcie i popróbujcie, a jak bêd± konkrety to dawaæ w star mine
ps zanied³ugo te¿ co¶ takiego spróbuje...(wymy¶le tylko w teorii Wink )
pozdrawiam
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
alpha



Do³±czy³: 24 Mar 2004
Posty: 51

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kondix... czym sa miotane te pyly metali i czy to tylko pyly czy mieszane z jakims utleniaczem?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kondix



Do³±czy³: 27 Sty 2004
Posty: 89
Sk±d: z ma³pki po winie...

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja robie tak je¿eli robie wy¿ej wyrzucane
rurka z jedn± zatyczk±
na dó³ proch(najlepiej s³aby fb), z boku zapalane, i na to wióry mg, albo drobne kulki Al czy Fe, staram sie na górze tego nie zatykaæ chyba ¿e chcemy rzeby wybuch³o

ps. poszukajcie w tej komnacie temtau micha³a- moje fajerwerki, on tam te¿ co¶ takiego robi i podaje chyba nawet jak

pps. te na filmach to kubek po filmie, na dnie fb, na tym py³ metalu i odpalane od góry- w³o¿ony lont (to by³a prowizorka na szybko- mo¿na se ³apki poparzyc przy zapalaniu Confused )

Laughing

_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli dobrze interpretuje wasze zamiary to chodzi o uzyskanie wlasnie takiego efektu:


czyli cos o czym mowil P2 Wink gwiazdki z duza zawartoscia C (Al odpada bo iskry byly "bielsze")

Pozdrawiam HF


//kx ja wole jednak jak same iskry jak na moich filmikach opadaj± po woli w dó³

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
alpha



Do³±czy³: 24 Mar 2004
Posty: 51

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie zrobilem 2 wystrzaly na podstawie tego co kondix napisal...
do starmine nasypalem 1 plaska lyzke fb (kclo3+al na oko) i na to pol luzki (moze 3/4) Mg... efekt wyszedl w sumie fajny. nie bylo wydac pojedynczych iskier ale i tak mi sie podobalo... wszystko wyszlo na jakies 2m.
teraz sproboje dac wiecej lepszego (dokladnie wazonego) fb i jeszcze na mg polozyc np. 4 gwiazdki czerwone.
szkoda ze nie mam nic do nakrecania bo bym foty poslal Evil or Very Mad

//edit kx proch fotob³yskowy ma byæ s³aby w przeciwnym razie prawdopodobieñstwo wybuchu wzrasta
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie test na fb wyszedl ladnie, i wg. mnie lepiej dac sam wegiel badz proch z duza zawartoscia C o malutkich granulkach, Wtedy jest s³up iskier co¶ takiego mi wysz³o ale pod 2 m iskry rozlecialy sie na boki i zadu¿y blysk bo dodalem maki ktora splala sie w powietrzu. Ogolem, wegiel rox Very Happy Musze teraz cos takiego zrobic na wiekszym mozdzierzu...
HF: to co pokazales to zwykla wyrzutnia gwiazdek, jak dlamnie to powinien byc czysty slup iskier cos takiego chyba pirotechman robil...

_________________
Bóg sprawi³, ¿e wci±¿ id±... Rozs±dek - ¿e dotr±!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Sty 09, 2005 5:48 pm    Temat postu: przeniesione Odpowiedz z cytatem

Wamp30 napisa³:
cze¶æ
to co zaraz opiszê to wg. mnie starmine, ale z tym ¿e u mnie pseudo-gwiazdki lec± i spadaj± na ziemie pal±c sie jeszcze (nie z powodu niskiego lotu)
a wiêc dzi¶ mój lekko nierozgarniêty braciszek dosta³ w prezencie odemnie troch KMnO4 i Al (py³) i lont.
Bawi³ siê tym i co¶ tam wykombinowa³. Poszed³em z nim to odpaliæ i tak:
odpala lont, czekamy, czekamy i nagle lekkie bum i snop iskier tzn. to ju¿ bardziej pod gwiazdki podchodzi bo spore by³y te isry. Te iskry polecia³y na ok, 2m i ci±gle pal±c siê spad³y na ziemiê. Wygl±da to super i fajny b³ysk jest na pocz±tku. Sprawdza³em czy to nieby³ przypadek, i nieby³ ,bo zrobi³em co¶ takiego z jego przepisu i tak samo wysz³o.
Tak to mniejwiêcej wygl±da:
Taki pojemniczeo od farb szkolnych z wieczkiem, w±ski bo 2,5 ¶rednicy i 4 cm wysoko¶ci. Wieczko do¶æ lekko da³o siê zdj±æ.


A mieszanka to taka; KMnO4 (w do¶æ sporych kryszta³ach ¶rednio mia³y ok 1,5 mm ) + py³ Al, + troche zmielonego fotob³ysku na KMnO4 i Al.
Wszystko zmieszane i od góry we wieczku dziórka na lont.
Ma³y wybuch i wiele iskier wysoko lec±cych i d³ugo siê pal±cych.

Uff, ale siê rozpisa³em my¶lê ¿e ka¿dy zrozumie co mia³em na my¶li.

ps. Mam sprytnego brata

przeniesione

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Minik



Do³±czy³: 10 Lip 2004
Posty: 19
Sk±d: Bochnia

PostWys³any: Wto Sty 11, 2005 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uzyska³em taki efekt jak do niedu¿ego mo¼dzie¿yka nasypa³em troche P.czekoladowego i na wieszch sproszkowany glin. Efekt by³ taki ¿e w góre posz³o bardzo du¿o bia³ych iskier na jakie¶ 0,5 metra. Rolling Eyes
P.S £atwe w zrobieniu i ³adnie wygl±da Smile






Narazie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP