Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Opary karmelka.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> BHP w modelarstwie rakietowym.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Sob Wrz 04, 2004 7:14 pm    Temat postu: Opary karmelka. Odpowiedz z cytatem

witam,
Da³em ten temat bo z tego co widze na worum dó¿o osób gotuje karmelka. I mam do was zapytanie czy para z gotowanego karmela jest truj±ca, lub szkodliwa dla organizmu. Bo jak wiecie i ja wiem z do¶wiadczenia ¿e wdychanie pary z gotowanego karmela jest nieunikniona. Confused


Pozdrowienia

Tomek.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Pingwin



Do³±czy³: 19 Mar 2004
Posty: 110

PostWys³any: Sob Wrz 04, 2004 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Nie? Jaka para:P Mowisz o parze wodnej, ktora sie unosi z KNO3, ktora zawierala wode? Razz Ja tam innej pary ni widze;)... A jak jest to obstawiam, ze trujaca nie jest:P

Pozdro

_________________
Pirotechnika to przeszlosc w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Bibel



Do³±czy³: 19 Mar 2004
Posty: 22

PostWys³any: Sob Wrz 04, 2004 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TRUJ¡CA !!!! moze i tak Rolling Eyes Ja tam wiem tyle ze pachnie jak zwykly karmelek (taki jadalny) Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil choc nie radze go spozywac Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Delta



Do³±czy³: 17 Maj 2004
Posty: 109
Sk±d: siedziba ABW w Olsztynie pokuj 235 III pietro ;)

PostWys³any: Sob Wrz 04, 2004 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A opary z karmelka buahahaha niezle
_________________
http://www.e-humor.biz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Nie Wrz 05, 2004 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez obaw, raczej opary (wodne) znad karmelka nie s± zbyt toksyczne. Cukier jest jadalny a saletra jest dodawana do miêsa w czasie peklowania. Prawie nie ma szynki bez saletry w srodku. kwastia tylko ilo¶ci. Bo saletra jako ¶rodek szkodliwy nie nadaje siê (absolutnie!) do jedzenia jej ³y¿kami. Opary znad karmelka to woda z minimalnymi ilo¶ciami saletry i produktami rozk³adu cukru. Jak przesma¿ysz karmelka, to mo¿e to capiæ, jako ¿e ca³± masa substancji organicznych jest lotna z par± wodn±. Ale...jak przypalisz karmelka, to ju¿ prawie nie ma tam wody, wiêc zbyt du¿o tych oparów nie b±dzie. Tak wiêc moim zdaniem spoko, ale mi³o, ¿e pytasz.
ZA TO WYBITNIE UCZULAM NA TE BIA£E POZOSTA£O¦CI PO WYPALENIU SALETRY Z CUKREM W WARUNKACH NISKIEGO CI¦NIENIA, ZW£ASZCZA, GDY NIE JEST TO KARMELEK, TYLKO MIESZANINA "NA OKO". TO JEST MASA, KTÓREJ CZÊ¦Æ STANOWI AZOTYN SODU, KTÓRY JEST TRUCIZN¡. JU¯ KILKA GRAM AZOTYNU POTRAFI ZABIÆ. EFEKTEM POCZ¡TKOWYM JEST ZACZERWIENIENIE SKÓRY, OS£ABIENIE I OMDLENIE NA SKUTEK ROZSZERZENIA NACZYÑ KRWIONO¦NYCH I SPADKU CI¦NIENIA KRWI. Prawdopodobieñstwo zatrucia sie tym nie jest du¿e, bo musia³by kto¶ siê tego na¿reæ, ale lepiej o tym wiedzieæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Greegor



Do³±czy³: 30 Gru 2004
Posty: 6

PostWys³any: Pon Sty 24, 2005 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio patrza³em na tzw. sól peklow± w moim sklepie. Okaza³o siê ¿e zawiera sól, majeranek i w³a¶nie azotyn sodu Smile [/b]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
prof. habilitowany CTX



Do³±czy³: 20 Sie 2004
Posty: 20
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Pon Sty 24, 2005 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaskiniowiec napisa³:
AZOTYN SODU


A z k±d tam do cholery wziê³e¶ NaNO2?? LOL
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Pon Sty 24, 2005 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CTX napisa³:
A z k±d tam do cholery wziê³e¶ NaNO2??

z czê¶ciowej redukcji azotanu Laughing przy jego nadmiarze Confused

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Sty 24, 2005 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki, fakt, napisa³em azotyn SODU, podczas gdy mia³o byæ POTASU. Niestety, ale to wsio ryba, bo to nie pierwiastek truje, tylko jon azotynowy
Azotyn sodu ma oznaczenie R25, czyli toksyczny po po³kniêciu. Zapraszam na http://www.poch.com.pl/katalog-produktow,1,2,S, poten znale¼æ azotyb sodu, klikn±æ, i na dole strony s± odno¶niki do karty charakterystyki surowca (w formacie html i pdf). Pisa³em, ¿e trza byæ ostro¿ny, bo ¿eby zej¶æ trzeba by siê tago na¿reæ. Poza tym faktycznie jest konserwantem, ale dopuszcalna ilo¶æ to oko³o 125 mg na kilo np. szynki. Dawka niewielka (trzba by zje¶c ko³o 32 kilo szynki, ¿e by zatruæ siê azotynem. Laughing
Ale szczególnie jest truj±cy dla organizmów wodnych.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sty 24, 2005 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otoz zauwazylem dziwna rzecz a mianowicie nawet dwie dziwne rzeczy :
1) co to sa za brazowe kulki ktore teraz dozucaja do KNO3 w ogodniczym??
2) zauwazylem ze przy gotowaniu karmelka z dodatkami np siarka i weglem albo samym weglem lub siarka zaczynaja strasznie piec oczy o co w tym chodzi?? zdaje mi sie ze jak dawniej robilem karmelka to tego nie bylo czyzby teraz cos takiego dorzucali???
Powrót do góry
sk8



Do³±czy³: 04 Sty 2005
Posty: 29

PostWys³any: Pon Kwi 04, 2005 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te kulki to najczê¶ciej jest to tlenek magnezu ale oczywi¶cie ¿e tez tam sa takie zaniczeyszcenia jak siarka. tak to ¶mierdzi a oparyy to nie tylko woda s± tam te¿ roz³o¿one wêglowodory, tworza siê jakies gazy. no i zanieczyszczenia kture reaguj± w podwy¼szonej temperaturze sam sprawdz np. kup czysta saletre i zobaczysz czy to tez smierdzi bo mi nie:d
pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> BHP w modelarstwie rakietowym. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP