Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Nowe ciekawe paliwo

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Sie 08, 2004 6:29 pm    Temat postu: Nowe ciekawe paliwo Odpowiedz z cytatem

Witam

Ja w temacie
. KNO3 /Sorbit/ S/ Al. Napisa o tym Ol29 na ruskim fourm. Dla mnie tylko jedno jest w tym paliwie ciekawe. Bez siarki zauwa篡貫m, 瞠 Al zachowuje si jak balast ( 瘸dnego ognia i iskier ). Obecno嗆 siarki powoduje, 瞠 Al sie spala.

Autor Ol29

Pozdr. A

Zdjecia poprzednio na

http://forums.airbase.ru/uploads/post-2768-1091985252.jpg

http://forums.airbase.ru/uploads/post-2768-1091985285.jpg

Ostatnio zmieniony przez Go嗆 dnia Wto Sie 10, 2004 9:39 am, w ca這軼i zmieniany 2 razy
Powr鏒 do g鏎y
Szajba

Do陰czy: 11 Maj 2003

PostWys豉ny: Nie Sie 08, 2004 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmmmm a proporcje Question Paliwko jest skarmelizowane Question
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
υdygin

Do陰czy: 22 Maj 2004

PostWys豉ny: Nie Sie 08, 2004 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobre efekty daje te "karmelka siarkowa" + Al ... (ale jak dla mnie za gorace-nie posiadam tak wytrzyma造ch korpus闚 Wink )
POZDRAWIAM

Go嗆

PostWys豉ny: Nie Sie 08, 2004 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi貫m raz karmelk siarkow. 妃ierdzi jak ..... cholera Wink . Mnie interesuje paliwo to w kombinacji z ZE zamiast sorbitu. My郵a貫m o tym dawno ( jak wyniucha貫m ten pi瘯ny zapach Rolling Eyes ) bo wiem, 瞠 Al z KNO3 spala si w obecno軼i siarki ale Ol29 pierwszy pokaza mi pi瘯ne uj璚ie z pracy tego paliwa. Al jest po prostu ta雟zy ni proszek Mg. I jak wida r闚nie efektowny.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Alien_

Do陰czy: 17 Sty 2004

PostWys豉ny: Nie Sie 08, 2004 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
to nowe paliwko mi sie bardzo podoba chodzi mi tu a efektywnosc Very Happy ale nie wiem czy to bedzie dobre paliwko do amatorskich silnikow tak jak lodygin mowil mnie sie zdaje ze to bedzie za gorace paliwko. A widze ze na zdjeciu jest silnik chyba z metalu wiec nie wiem czy by do silnikow papierowych sie nadalo Rolling Eyes

Pozdr.T

P.s Bo ja jak narazie to sie bawie w paliwka na bazie karmelki nieskarmelizowanej na bazie lipiszcza lakieru NCz dodatkami.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
υdygin

PostWys豉ny: Nie Sie 08, 2004 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na bazie lipiszcza lakieru NCz dodatkami

o nie ! moje najgorsze wspomnienia zwi您ane s z nko3+cukier+NC Wink niestety- to sie o dziwo (nawet przy NC "wyskoko nitrowej") pali sie KIEPSKO a czasami WOG粌E... 幢e sie mieszaj sk陰dniki... powstaj straszne grudy... jednym s這wem-"blleee" Wink...

no nie wiem-pirotechmanie -sam w niekt鏎ych silnikach na瞠ka貫 na "ciep這te" paliwa (gor帷e) i specjalnie zmiejsza貫 ilo嗆 Mg bo ci korpus przepala這-o ile pami皻am (a mo瞠 z kim mi sie pomyli這? Wink-ca趾iem mo磧iwe)

POZDRAWIAM

Go嗆

PostWys豉ny: Nie Sie 08, 2004 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

υdygin napisa:
..pirotechmanie -sam w niekt鏎ych silnikach na瞠ka貫 na "ciep這te" paliwa (gor帷e ) ....

Mo瞠 kiedy kiedy mniej wiedzia貫m Wink . W SR "GROM" proszku Mg jest 10 % a ogie s豉bo wida. Wi璚 nie narzekajcie Wink . Ol29 chyba stosuje rurki papierowe o grubo軼i 軼ianki 4 mm. Mo瞠 i metal ale wg mnie pokazane paliwo powinno by nie co gorsze impulsem w. od tego z proszkiem Mg - ale i tak pracuje efektownie. Na pewno je sam przetestuj.

Rakietowych Sn闚 砰cze A
Powr鏒 do g鏎y
υdygin

PostWys豉ny: Nie Sie 08, 2004 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do tego widowiskowego ognia z silnika (zdj璚ia) Wink
nie s康ze by by豉 to oznaka (jak przy innych paliwach) z造ch parametr闚 paliwa (przez 幢e dobrane proporcje) - to chyba bedzie co w stylu paliwka Zn+S (powstaje siarczek cynku) a ju ZA dysz powstaje produkt UBOCZNY czyli min. SO2 (utlenia sie) co powoduje ten niesamowity efekt.. >? moge sie myli...

ja lubie takie piuropusze ognia-tylko 瞠by podczas startu (je郵i zbyt wolny) nie zniszczy造 rakiety ! (mo瞠 pomy郵e nad jak捷 wy簑tni kt鏎a by ukierunkowywa豉 gazy wylotowe -jak w "profesjonalnych" wy簑tniach?

POZDRAWIAM

MICHA

Do陰czy: 22 Lip 2003
Sk康: Centralna Polska

PostWys豉ny: Pon Sie 09, 2004 2:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Co do wyrzutni wystarczy zastosowac kawa貫k blaszki pod silnik i nic sie nie stanie, co do paliwka to siarka z aluminium sie pali Wink

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora Adres AIM
υdygin

PostWys豉ny: Pon Sie 09, 2004 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
co do paliwka to siarka z aluminium sie pali

no co ty? naprawde? Wink
a tak powaznie to Al+S mimo 瞠 sie pali to na paliwko rakietowe sie NIE NADAJE..... co innego niewielka ilo嗆 % S+Al w karmelku Smile
POZDRAWIAM

υdygin

PostWys豉ny: Pon Sie 09, 2004 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pirotechman-a mo瞠 na tamtym forum by jaki film?
ogl康aj帷 film mo積a by co wi璚ej powiedzie na temat paliwa ni tylko po zdj璚iach... Smile
POZDRAWIAM

Go嗆

PostWys豉ny: Pon Sie 09, 2004 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

υdygin napisa:
Pirotechman-a mo瞠 na tamtym forum by jaki film?

Nie. Jak przetestuj to dam film. Pisze, 瞠 pr璠ko嗆 palenia 3 mm/s

To samo paliwo :

Wg mnie karmelizacja odpada. I ja wol ZE, szczeg鏊nie dla paliw o masie ponad 100gram.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
υdygin

PostWys豉ny: Pon Sie 09, 2004 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
szczeg鏊nie dla paliw o masie ponad 100gram.

a mo瞠 tak paliwko w kawa趾ach...? (np. aurora) nigdy nie robi貫m ale mo積a by odlawa kilka razy?

POZDRAWIAM

Pietruszkin

Do陰czy: 21 Mar 2003
Sk康: /dev/null

PostWys豉ny: Pon Sie 09, 2004 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szajba napisa:
hmmmmm a proporcje Question Paliwko jest skarmelizowane Question

powt鏎ze pytanie szajby Wink jakie proporcje?

PostWys豉ny: Pon Sie 09, 2004 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietruszkin napisa:
....jakie proporcje?

A no tego niechce Ol29 napisa ale to wg mnie .......... ma這 wa積e Wink Al wg mnie 7 - 10 %, siarki nie wi璚ej jak 10. KNO3 pewno maksimum 58 - 60 %. Czyli wychodzi na sorbit ok. 20 - 25. Jak pr鏏owa uplastycznic to sorbitu raczej 25 %. Dla mnie ma這 wa積e bo i tak ja zrobi z ZE. By mo瞠 prasowa to jak "Fa連zyw karmelk".

Pozdr. A

Ostatnio zmieniony przez Go嗆 dnia Wto Sie 10, 2004 9:20 am, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
jaskiniowiec

Do陰czy: 22 Lut 2004
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: Pon Sie 09, 2004 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Podejrzewam, 瞠 dodatek siarki faktycznie mo瞠 umo磧iwi spalanie si aluminium przy KNO3. O ile dodatek Al do karmelka, to moim zdaniem nieporozumienie (pr鏏owa貫m nie raz, z marnym skutkiem), o tyle do paliw na 浩 mo瞠 by nie幢e. Wydaje si, 瞠 Al dla paliw pal帷ych sie w formie p造nnej (jak kamelek) reaguje w masie z utworzenie cholera wie czego (mo瞠 gliniany?) i st康 brak 鈍iat豉 i mizerny efekt, tworzenie si spiek闚 itp. Dla paliw niecukrowych palenie przebiega ju przynajmniej cz窷ciowo w formie zgazowanej, pozostaje tylko kwestia KNO3. Przy wi您aniu potasu siark, mo瞠 by nie幢e. Zw豉szcza, 瞠 w wi瘯szym stopniu mo積a wykorzysta tlen z saletry. Przecie Al dodane do p.cz. daje ju 豉dne 鈍iate趾o. Problem w tym, 瞠 o ile dodanie Al zwieksza impuls, to siarka go zmniejsza. Kwestia zu篡cia cz窷ci energi na tworzenie si K2S i zwi瘯szenia sie cz御tek o du瞠j masie molowej w gazach wylotowych Sumarycznie na impulsie zysk niewielki, ale mo瞠 by zysk na efekcie wizualnym. Pobawi貫m si troch symulacjami w Guipep i sugeruje co ko這 sk豉du: 63% KNO3, 17% 浩, i po 10% S i Al. Impuls (obliczeniowy!) wychodzi przy ci郾ieniu 450 psi ko這 154. Klasyczna karmelka ma dla tych warunk闚 impuls 140. Ale jak si to zachowa pod ci郾ieniem? Trudno przewidzie, tu trzeba po prostu popr鏏owa Wink
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Go嗆

PostWys豉ny: Wto Sie 10, 2004 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie Ol29 napisa Wink

Elaboracja - prasowanie paliwa plastycznego. Zmiesza KNO3 z S i Al.
Potem stopi sorbit i wla jego do naczynia z wy. wym. i wymieszanymi sk豉dnikami. Dok豉dnie i szybko wymiesza. I od razu ubija w korpusie.
Paliwo z wewn皻rznym kana貫m. D. 145 mm , fi 23 mm, fi kana逝 8 mm. Fi kryt, dyszy 8 mm.
Sk豉dnik闚 Ol29 nie wa篡. Bra cz窷ci obj皻o軼iowe.
KNO3/Sorbit/Al/S - 6/5/1/1

Pozdr. A

Orygina informacji post nr 245

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Pietruszkin

Do陰czy: 21 Mar 2003
Sk康: /dev/null

PostWys豉ny: Wto Sie 10, 2004 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forums.airbase.ru/index.php?s=75e8c38ec5ed1666ece425ae8e03fb15&act=Attach&type=post&id=7139

filmik

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum