Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciekawostki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Lip 08, 2004 7:47 am    Temat postu: Ciekawostki Odpowiedz z cytatem

Witam

Super to wygląda
. Wg mnie lekka konstruckja. SR u góry rakiety ale tego nie widać. Te dysze na dole to atrapa. Sterowanie "przepustnicy" dyszy radiem albo przewodowe.


Pozdr. A


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw Lip 08, 2004 11:43 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
methyl



Dołączył: 30 Kwi 2002
Posty: 166
Skąd: NeW York

PostWysłany: Czw Lip 08, 2004 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

silnik jest na dole Arku,dysza tuż nad ukladem 4 trojkątnych płytek sterujacych wektorem ciagu a sterowanych kazda oddzielnym serwomechanizmem.nie zaglebialem sie w opis ale ciekawi mnie sam silnik.prawdopodobnie konstrukcja oparta na paliwie cieklym i h202 rozkladanym katalitycznie......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Czw Lip 08, 2004 10:25 am    Temat postu: Ciekawostki rakietowe Odpowiedz z cytatem

MeThyL napisał:
silnik jest na dole Arku,dysza tuż nad ukladem 4 trojkątnych płytek sterujacych wektorem ciagu a sterowanych kazda oddzielnym serwomechanizmem......



Możliwe, że tak jest ale obstaję przy swoim Wink . Tuż pod koniec lądowania rakietę ( lądownik Question ) lekko i dość szybko wychyliło od pionu co świadczy o nie wielkiej wadze. Ludzie tez blisko stali więc nie obawiali sie pewno dykty i papieru ( to co widzimy ). Na pewno jakieś "zimne" paliwo i raczej ciekłe. Myślałem kiedyś o SR z zaostrzonym trzpieniem , wsuwanym i wysuwanym z dyszy. Te serwa to metal, waga i pewno spory ciężar ( ale też wtedy środek cięzkości przesuwa w dół co pomaga w stabilizacji ). Tak chcę zbudować tester SR. Nisko środek cięzkości , wyzej SR ( pisałem o tym w temacie Majestatyczne zejście z wyrzutni ). Bo tu mamy tą "majestatykę" Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
methyl



Dołączył: 30 Kwi 2002
Posty: 166
Skąd: NeW York

PostWysłany: Czw Lip 08, 2004 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cala rakieta to troche metalu i kompozytu ale zeby byla leciutka to nie powiem.sucha masa startowa ,czyli bez napelnienia paliwem wynosi w tym konkretnym przypadku 310 funtów czyli jakies 140 kilo a po napelnieniu zbiornika pewnie 2razy tyle albo wiecej.Paliwem jest 50% H202/methanol a katalizatorem ceramiczno/platynowy wklad w komorze silnika,troche przypominajacy katalizator samochodowy Very Happy

takie zimne te paliwko to tez nie jest Very Happy płomien wylotowy ladnie topi metal a silnik tez lubi swiecić

sam silnik jak widac jest umieszczony na dole



gdzies mialem linka do stronki gdzie mozna bylo zakupic rakiete na podobne paliwo ciekle do samodzielnego montazu.fajna sprawa Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Czw Lip 08, 2004 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak. Po samym linku mogłem dojść do źródła i choć sobie obrazki pooglądać Rolling Eyes . Jednak skomplkowana i fachowa robota. Dla mnie piękny filmik. Kiedyś miałem takie przeżycie ( jednak fascynujące ) jak SR na metalowej tyczce "zawisł" mi na 1 - 2 sek. w powietrzu.


Pozdr. A
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP