Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Dotyczy korpusu rakiety!! PoMOCY

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Pi± Pa¼ 10, 2003 12:24 pm    Temat postu: Dotyczy korpusu rakiety!! PoMOCY Odpowiedz z cytatem

Cze¶æ, nie wiem czy zauwa¿yli¶cie ale na forum nie ma POSTów na temat budowy korpusu rakiety, czyli kad³uba zewnêtrznego. Mam problem bo nie wiem jakie materia³y nadadz± sie do wykonania tego przedsiêwziêcia. Prosze o pomoc
NIECH KA¯DY NAPISZE O SWOICH DO¦WIADCZENIACH W TYM WYPADKU
Z góry dziêkujê za pomoc
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tomek D.



Do³±czy³: 07 Wrz 2003
Posty: 98
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Pi± Pa¼ 10, 2003 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aczkolwiek nie mam jakiego¶ wielkiego do¶wiadczenia w budowie rakiet to z ca³± pewno¶ci± mogê ci poleciæ rury tekturowe. S± lekkie i ca³kiem mocne (oczywi¶cie te z grubymi ¶ciankami) , po nas±czeniu od ¶rodka szk³em wodnym (zapobiega spaleniu) doskonale nadaj± siê na korpus rakiety. takie rury najlepiej za³atwiæ sobie w jakim¶ sklepie , ja chcia³em zrobiæ sobie samemu to wysz³a bardzo mocja ale trochê ma³o okr±g³a Smile
Pozdrawiam Tomek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
shortt



Do³±czy³: 23 Sie 2003
Posty: 8
Sk±d: Radomsko

PostWys³any: Pi± Pa¼ 10, 2003 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze powinennes dokladniej przejrzec forum. Napewno cos znajdziesz:)

A propos. Rozpoczalem budowe korpusu, ktory po ukonczeniu pozostawie do zagospodarowania dla najlepszego projektu zaproponowanego na forum. Jako ze jestem zeglarzem i nadszedl czas remontow jachtow w naszym klubie - dysponuje sporymi nadwyzkami maty szklanej, zywic, laminatów itd. Korpus bedzie mial srednice wewnetrzna 63,5mm (bo na takiej tulei bede go klajsytrowal) a zewnetrzna 67,8mm (oj duzo szlifowania) Konstrukcja z maty szklanej i zywicy (nie wiem jaka to zywica ale do maskowania ubytkow w kadlubach jachtow sie nadaje). Wysokosc kadluba to 95cm i niech mnie ktos z laski swojej poprawi jesli chodzi o stosunek dlugosci do srednicy zewnetrznej ale wydaje mi sie ze to ma byc 1:14 (a 95 cm to zeby byl zapas) Po wyszlifowaniu gotowej "formy" bêdê to laminowal (masa plastyczna Plastifex -chemoutwardzalna i co wazne baaardzo lekka) a po uzysklaniu jednolitej gladkiej (idealnej mam nadziejê) powierzchni, korpus bêdzie lakierowany (w kabinie lakierniczej). Jeszcze nie wiem ile to bedzie wa¿ylo ale wydaje mi sie, ¿e mo¿e byc lzejsze od korpusu kartonowego o tych samych wymiarach - i to lzejsze sporo. A wytrzymalo¶æ - no comments. Planujê zakoñczenie prac na polowe stycznia. Licze na kreatywnosc ze strony forum (moze jakis czujnik barometryczny wysoko¶ci, mo¿e kamera?) W kazdym b±d¼ razie korpus z g³owic± (eliptyczna z PCV z tajmera do jajek w ksztalcie... jajka:)) oddam do dyspozycji forum. Moze jakis rekord wysokosci..?? Na razie tyle. za 2 tyg mniej wiecej wrzuce fotki dokumentuj±ce postêpy w pracy.

Pozdrawiam
Shortt

shortt@o2.pl

_________________
i tak wolê ¿eglarstwo Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Pi± Pa¼ 10, 2003 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cze¶æ, podziwiam twój projekt shortt a co do wypowiedzi tomka d to mi chodzi³o o korpus rakiety a nie o korpus silnika, korpus silnika jusz mam, jeszcze tylko mu paliwa trzeba "nalaæ" dysze zrobiæ i zatkaæ od góry i po k³opocie, jeszcze jednak wiêkszo¶æ pracy przede mn±, ale mniejsza z tym. Wiêc jak kto¶ ma jakie¶ propozycje to niech pisze. BO nie wiem z czego mam to zrobic.
a mo¿e by tak z jakiego¶ ..... nie, to ine wypali......
acha czy drut wzmacniaj±cy silnik rakiety moge uznæ za czê¶æ metalow±, która w wypadku wybuchu silnika sieje spustoszenie:?: Acha i jeszcze kedno jak sie dysze do korpusu silnika przyklajstrowuje ¿eby nie odszczeli³a i jak sie zatyczke robi te¿ ¿eby nie odszczeli³a
z góry za pomoc dziekuje:P
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Pietruszkin



Do³±czy³: 21 Mar 2003
Posty: 188
Sk±d: /dev/null

PostWys³any: Pi± Pa¼ 10, 2003 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=1503
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
ELZA



Do³±czy³: 25 Cze 2003
Posty: 100
Sk±d: sopot

PostWys³any: Nie Pa¼ 12, 2003 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z czegokolwiek jakimikolwiek srodkami....
tuby po kalce sa rewelacyjne....
generalnie tektura.... lekka, latwa i porzyjemna w obrobce, a i malowac sie sprayem da....
calkiem ladnie wychodzi

stateczniki do korpusu po zmatowieniu papierem sciernym przyklejam na wikol (rowniez tekturowe) po czym szpachluje distalem, po 12h wszystko wyglada piknie i mozna malowac....

glowice ze szpul po wloczce.... heh
jezeli nie daja sie nasadzic na korpus ze wzgledu na zbyt mala srednice wewnetrzna w stosunku do srednicy tuby po kalce to dystansuje kubkiem od jogurtu hehehe (w koncu do kuchni mnie tu juz jeden wysylal w pirotechnicznym przedszkolu) co tworzy rowniez (o czym dowiedzialam sie przypadkiem) kontrolowana strefe zgniotu i zapobiega lamaniu sie korpusu i uszkodzeniu glowicy podczas upadku z niewielkich wysokosci, przy nieudanej probie....

chyba sie rozpisalam nie na temat, ale stateczniki i glowice tez naleza do korpusu rakiety:)

pozdro
ELZA

ps: hehe ostatnio z kermitem znalezlismy superanckie ogromniaste 4m dlugosci tekturowe tuby na ktore nawijane sa wykladziny podlogowe....

jeszcze nie mamy takiego sr co by to ustrojstfo wyniosl ale maybe kiedys siem przydadza, w kazdym razie jezeli cos takiego rozkminimy z udzialem tych wykladzinowych tub, to z pewnoscia sie dowiecie hehehe
(o ile przedtem stara nas z nimi z chaty nie wyrzuci)

_________________
"Elizabeth tvá krvavá cesta bohu høíchem se zdá Elizabeth jsi hledaná milovaná !!!!!!!!!!!!!!!!!!! "
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Nie Pa¼ 12, 2003 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziêki, zastosuje sie do pouczeñ, aha mam pytanie:
Elza?? czy Ty i Kermit to rodzeñstwo??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
¦ciArwA



Do³±czy³: 08 Sie 2002
Posty: 201
Sk±d: ju¿ nie st±d :)

PostWys³any: Nie Pa¼ 12, 2003 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos jak ojciec i corka Smile
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
zbig-zbig



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2003
Posty: 15
Sk±d: znienacka

PostWys³any: Sro Pa¼ 22, 2003 4:00 pm    Temat postu: Wedka Odpowiedz z cytatem

Ja na poczatku mialem z korpusem tez problemy. Srednice rurek nie zawsze mi odpowiadaly a te nawijane z papieru zanic nie chcialy dac sie z zunac z formy. Zaczalem nawijac na rurkach z wedek takich bez przelotek. Maja srednice praktycznie od zera (szczytowka) do 8cm. Te najdluzsze. Rurka z wedki jest lekko stozkowa przez co lekko nia zsuniesz, jezeli sama rurke bardzo lekko nasmarujesz (ja stosuje WD-40) to juz poprostu bajka. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ MSN Messenger
ska³t



Do³±czy³: 22 Cze 2004
Posty: 93
Sk±d: lud

PostWys³any: Nie Lip 04, 2004 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja robie to tak biore rurke z tektury smaruje ¿ywic± i owijam papierem pakowym i znowu smaruje schnie 3dni a potem szlifowanie papierem ¶ciernym .... nie mam cyfrówki bo by by³o ³atwiej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mr_spoon



Do³±czy³: 04 Lip 2003
Posty: 28

PostWys³any: Pon Lip 05, 2004 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Exclamation
Fajne korpusy mo¿na robiæ z balsy. Bierze siê tak± p³ytê 1 mm nas±cza siê wod± na maxa i nawija 1 warstwê doko³a jakiej¶ formy i skleja ¿e. Taki kad³ub jest lekki i wytrzyma³y Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP