Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zabezpieczenie broni przed kradzieżą

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 7:34 am    Temat postu: Zabezpieczenie broni przed kradzieżą Odpowiedz z cytatem

Witam

Wkleję tekst jedengo z internautów. Ciekawy , dlatego jego dam.

Było to tak.

Szefowałem sobie w Katowicach oddziałem pewnej firmy ochrony .
Wzwiazku z tym że mieliśmy zakupić broń trzeba było przygotować magazyn broni zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Kupiłem za 2400 drzwi GERDA (wykonane z blachy
z 12 ryglami ,w klasie ,,C" mają 12 ton wytrzymałości na wciskanie),założyłem system alarmowy z powiadamianiem grupy interwencyjnej ,założyłem dodatkowy zamek szyfrowy,ściany i strop były pogrubione bo pomieszczenie było byłym schronem przeciwlotniczym bez okien.
Przyszła szacowna komisja z POLICJI (z K.M.)i .....nie przyjęła magazynu broni bo w rozporządzeniu był (i chyba jeszcze jest)zapis iż ,,drzwi magazynu broni mają być wykonane z blachy o grubości 2 mmm zamykane na zasuwę z kłódką patentowaną".
Nic nie pomogły moje prośby ,odwoływania sie do K.Miejskiego.Ten decyzję utrzymał w mocy.
Ile mnie (firmę )ta impreza kosztowała 2400 drzwi+3000 system alarmowy +800 zamek elektroniczny =6200,00 poszło w błoto.Acha zapomniałem dodać że dojscie do korytarza było zabezpieczone taka sama GERDĄ +drzwiami o grubości 10 cm (lanymi z metalu -przedwojenne zabezpieczenie wejście do schronu +system alarmowy +drzwi drewniane przed tym wszystkim).
Cóż pozostało zrobić aby zadowolić policjantów.
Kupiłem w OBI drzwi za 150 złoty,kazałem obić blachą 2 mm , przykręcono 2 zasuwki po 24 złote i założono 2 kłódki również po 25 złotych.
I takie zabezpieczenie usatysfakcjonowało panów policjantów.
Reszta się nie liczyła.
Rzecz w tym że rozporządzenie nowelizowano w oparciu o stare z 1968 roku gdy nikt nie myślał o drzwiach typu GERDA ,a największym wynalazkiem była sztaba żelazna z kłódką i pomimo nowelizacji rozporządzenia nikt nie znowelizował myślenia POLICJI.
Podejrzewam że tu mamy do czynienia z tym samym przypadkiem.
TO JEST CHORE.TEN SAM RESORT.




Pozdr. A
Powrót do góry
mierzu



Dołączył: 29 Sty 2004
Posty: 76
Skąd: Z PRZEMYTU!!!

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policjanci jek beda sobie chcieli dorobic po pracy to przynajmniej beda wiedzieli jak sie wlamac zeby sie nikt ni zorientowal. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

To jest kolejny przykład chorych przepisów - cóż, oznacza to, że najważniejszy jest przepis a nie zdrowy rozsądek i trzeźwa ocena sytuacji. A jak się zdarzy włamanie to i tak wyjdą obronną ręką bo powiedzą że drzwi z OBI były niewłaściwe - bo powinny być od pana X a i blacha była nie taka. Jedyny pozytyw to taki, że wg przepisów taniej wyszło Wink

_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJArnold napisał:
Witam

To jest kolejny przykład chorych przepisów - cóż, oznacza to, że najważniejszy jest przepis a nie zdrowy rozsądek i trzeźwa ocena sytuacji. A jak się zdarzy włamanie to i tak wyjdą obronną ręką bo powiedzą że drzwi z OBI były niewłaściwe - bo powinny być od pana X a i blacha była nie taka. Jedyny pozytyw to taki, że wg przepisów taniej wyszło Wink

To może wygląda na chore (ze zdrowego rozsądku), ale tak naprawdę jest to misternie tkana pajęczyna wg. klasycznych nauk leninowsko - nie powiem jakich (bo znowu się obrażą Cool ).
Pozdr.
Powrót do góry
Ramirez



Dołączył: 29 Sie 2003
Posty: 8

PostWysłany: Wto Cze 01, 2004 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Rzecz w tym że rozporządzenie nowelizowano w oparciu o stare z 1968 roku gdy nikt nie myślał o drzwiach typu GERDA ,a największym wynalazkiem była sztaba żelazna z kłódką i pomimo nowelizacji rozporządzenia nikt nie znowelizował myślenia POLICJI."

Ale na czym mialoby polegac znowelizowanie myslenia policji ? Jesli ten zapis byl absurdalny to nalezalo go zmienic.
Czy policjanci, ktorzy dopuszczali ten magazyn do uzytku, nie poniesliby odpowiedzialnosci, gdyby go jednak dopuscili do uzytku w pierwotnej formie, a jednak ktos by go okradl, lub sprawdzila by go jakas komisja ?

Uwazam taka sytuacje jaka zostala tu przedstawiona za absurdalna, a to co napisalem powyzej to sa tylko pytania, a nie obrona stanowiska policji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjan23



Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 19

PostWysłany: Wto Cze 01, 2004 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zbocze troche z tematu np. w stanach beretta ale to dawno wystawiła projekt broni krótkiej którą np. gdy napastnik odebrałby glinie broń nie zadziała.To temu gdyż np.w pierścionku,zegarku czy czym kolwiek policjanta na jego ręce znajduje się nadajnik gdy broń oddali sie od niego na np 10cm to to iglica się zablokuje do ponownego zbliżenia.

A propo czy słyszeliście o no wym tanim,idealnym znakowaniu.Z myśla do znakowania autentyczności medali olimpijskich.Do powierzchni danego przedmiotu przylepia się patyczkiem mikro płytke na której zmieści się spory tekst.Trudno ją znaleść,wykryć,i usunąć.Mają to wprowadzić też do znakowania broni.Przylepiasz to gdzie chcesz.

_________________
Lucjan23 GG:5163461
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esemg



Dołączył: 01 Cze 2004
Posty: 11
Skąd: Vallhala

PostWysłany: Wto Cze 01, 2004 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu wymieniles kolejny, kolejny, kolejny..... przyklad na wysoka inteligencje naszej Polskiej MILICJI [bez obrazy ŚciArwA] trzeba pogratulowac naszemu systemowi Smile
_________________
EsEmG NIEISTNIEJE A TO WSZYSTKO TO TYLKO KRWAWA MISTYFIKACJA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Sro Cze 02, 2004 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wzne dlaczego ale smiem twierdzic ze autor tego mejla Wink sie myli
przerpisy sa tak napisane a odwołac sie wystarczy do stosownej ustawy

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP