Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NaCN, NaOCN, KCN, KOCN, mocznik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tchemik



Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 496
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sob Maj 15, 2004 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauwazyliscie jak ciekawie ten watek zmiania tematyke Razz Od cyjanianow poczawszy przez metale alkaliczne do zwiazkow kompleksowych Smile
Ech... to sie nazywa roznorodnosc Razz

Pozdrawka
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
c4



Dołączył: 15 Maj 2002
Posty: 76
Skąd: centralna Polska

PostWysłany: Sob Maj 15, 2004 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak wrzucic 100g potasu metalicznego do rzeki w nocy!
Raz, że BUMMMMMMMMMM jest potężne, to jeszce jest ogromny rozprysk różowych iskier i powstaje grzyb białego dymu (wiem bo wrzucałem jak księżyc jasno dawał).

_________________
<<C4>>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tchemik



Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 496
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi to by jedynie szkoda potasu bylo. O wiele ciekawiej mozna go wykozystac.

Pozdrawka
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
c4



Dołączył: 15 Maj 2002
Posty: 76
Skąd: centralna Polska

PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak? A jak?
Ten, który utopiłem był pokryty tlenkami i innym świństwem które może zrobic bum przy krojeniu go , a pozatym to ja tego potasu miałem 2kg, także 100g.....

_________________
<<C4>>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tchemik



Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 496
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EEEE... ja myslalem ze miales ladny czysty, ktory mozna fajnie wykozystac... No bo jak faktycznie takie swinstwo to dobrze go wykozystales Laughing

Pozdrawka
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jak jest z tymi cyjankami? znacie jakieś proste metody syntezy...?

może wełna(odpadki zwieżęce) NaHCO3 i C stopić i wyługować NaCN>??

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tweenk



Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 88
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie bardziej pociąga metoda opisana na Rhodium: Poprzez rozkład żelazocyjanku potasu w obecnoście kwasu siarkowego i pochłanianie wydzielającego się cyjanowodoru w roztworze NaOH (lub KOH). Z 420g można uzyskać 260-280 ml roztworu 40%. A żelazocyjanek jest tani, u usera 20 zł za kilogram. Problem stwarza uszczelnienie aparatury i pozbywanie się pozostałości po syntezie. Jeśli ktokolwiek chce tego spróbować to odsyłam do pliku

http://www.rhodium.ws/chemistry/nacn.txt

Jeśli ktoś wyraźnie tego potrzebuje to mogę przetłumaczyć.

_________________
Ludzie którzy lubią kiełbasę bądź szanują prawo z pewnością nie widzieli jak te rzeczy się robi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak, kolejny człowiek chce destylować HCN Cool ja osobiście nie polecam, nie destylowałem HCN ale HN3 i nawet przy aparatuże na szlif - oczy czerwone , zaczełem sie dusić !!!
Powodzenia Confused

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tweenk



Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 88
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powiedziałem że chcę destylować HCN Very Happy , chcę jeszcze trochę pożyć, poza tym jak chcesz 100% szczelności to zwilż szlify gliceryną Cool
_________________
Ludzie którzy lubią kiełbasę bądź szanują prawo z pewnością nie widzieli jak te rzeczy się robi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tchemik



Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 496
Skąd: Bytom

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>tyłek< tam... ani zwilzanie gliceryna ani smarowanie smarem silikonowym nie daje 100% szczelnosci. takie cos otrzymuje sie w aparaturze pod zmniejszonym cosnieniem aby zapobiedz rozszczelnieniu i wydostaniu kwasu pruskiego na zewnatrz.

Pozdrawka
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
The Chemik



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 118
Skąd: s nikond

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

A żelazocyjanek jest tani


A mocznik jescze tańszy, worek 50 kg kosztuje 40 zł. Tylko trzeba kupić cały worek Wink . Ja odsypałem sobie kilka kg, a resztą wymieniłem się z rolnikiem na AA. A z worka zrobisz nawet przy gównianej wydajności z 40 kg, tylko po co to komu, i co z tym zrobić Question . Ale jednek po zatruciu HOCN odechciało mi się syntezy NaCN itp. Łodygin, a po co destylowałeś HN3 Question .

_________________
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=6584 - czytać to Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tweenk napisał:
Nie powiedziałem że chcę destylować HCN Very Happy
JAk to nie? przecież wspominałeś coś o rhodium (słynne raczej jako narkotykowe archiwum Wink ) tamta metoda zakłada reakcje żelazocyjanku potasu z H2SO4 -> powstaje HCN i go właśnie trzeba destylować (tam była wzmianka o chłodnicy) i od razu nie do odbieralnika tylko do roztworu KOH czy jakoś tak Smile

HN3 destylowałem dlatego że dostałem od znajomego 5%HN3 niestety zanieczyszczony silnie solami żelaza i strontu (pracuje na polibudzie i robili jakieś doświadczenia) miałem tego z 3l (zostało mi jeszcze 2 hehe -na razie nie ruszam) a że nie miałem kasy na zakup ~NaN3 postanowiłem go sobie "zrobić" Rolling Eyes mimo szlifów i smarowania wazeliną techniczną po 5 min oczy mi zczerwieniały>łzy zaczeły lecieć i zacząłem sie dusić MIMO B.DOBREJ WETYLACJI I WYCIĄGU o dużej sprawności !!

>>z tym mocznikiem sprawdze to (właśnie ide do kumpla po kilka Kg)
POZDRO

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tweenk



Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 88
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źle zrozumiałeś... Smile Wiem że ta procedura polega na destylacji HCN ale ja nie chcę jej wykonywać, tylko podałem ją dla innych Smile
Natomiast Rhodium oprócz tego że jest narkotykowym kompendium to zawiera też bardzo dużo przydatnych informacji chemicznych, tak wiele że nie sposób ich wymienić.

_________________
Ludzie którzy lubią kiełbasę bądź szanują prawo z pewnością nie widzieli jak te rzeczy się robi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie przepraszam Tweenk Smile A na rhodium rzeczywiście jest bardzo duże przydatnych rzeczy (czasami tylko tam je można znaleźć Smile ) opisane naprawde wiele syntez i czasami są tłumaczone zasady niektórych reakcji (dlaczego tak a nie inaczej sie dzieje) no i wiele ciekawych porad od autora Cool

POZDRO Smile

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chicken2001



Dołączył: 10 Gru 2003
Posty: 67
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łodygin napisał:
...mimo szlifów i smarowania wazeliną techniczną po 5 min oczy mi zczerwieniały>łzy zaczeły lecieć i zacząłem sie dusić MIMO B.DOBREJ WETYLACJI I WYCIĄGU o dużej sprawności !!...


Zainwestuj 10 zł w maskę gazową.

_________________
Każdego roku 10 razy więcej osób jest ofiarą spadających kokosów niż ataków rekinów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tchemik



Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 496
Skąd: Bytom

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No akurat w przypadku produkcji HCN'u maska z pochlaniaczem niewiele by dala. Musial by miec aparat tlenowy.

Pozdrawka
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zainwestuj 10 zł w maskę gazową.


Ciekawe gdzie ty widziałeś maskę gazową za 10 zł Cool a może chcesz sprzedać? bardzo chętnie kupie Smile

mam maskę gazową a dwu warstwowym pochłaniaczem ale dostałem ją dopiero wczoraj Smile zaraz ide wyprubować Wink

POZDRO

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tungsten



Dołączył: 16 Kwi 2002
Posty: 529

PostWysłany: Nie Maj 23, 2004 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie na jakiej zasadzie funkcjonuje Rhodium? Jest ona w amerykańskiej sieci? Ci co piszą tam posiadają nie byle jaką wiedzę z zakresu chemii (głównie studenci ale nietylko). Niektóre przepisy są dość niebezpieczne. Pal licho tam MDMA, meskaline, kokaine itd. ale fentanyl to już przesada. Wiem, wiem wszystkie te informacje pochodzą z dostępnych dla każdego pozycji ale poco je wygrzebywać? Jednak trzeba przyznać, że jest to kopalnia wiedzy o chemii praktycznej.

PS
Dziwię się, że tej strony nieusunięto ale podoba mi się ta samowolka w USA(?)

_________________
Tungsten

Zapraszam na Forum Chemiczne:
>>> http://forum.chemia.glt.pl <<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kituśplastuś



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 31

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W temacie. Za pierwszym razem gdy robilem HCN to pietrałem się straszliwie, dygotu nóg nie mogłem powstrzymać za cholerę...
Ale za drugim. trzecim nie było tak straszno i nie przeszkadzał nawet lekki migdałowy swądek wokół aparatury. Grunt to solidny i pewny sprzęt - koniecznie na szlify, bez luzów.Skroplony HCN + H2O(destylują obydwa, zwłaszcza pod koniec reakcji) bezpośrednio z wylotu chłodnicy rurką igielitową wprowadzałem do alkoholowego r-ru KOH, od razu strąca się KCN(czyściutki).Substraty ? Żelazocyjanek potasu, woda, kwas siarkowy(deficytowy) lub fosforowy(mój patent).Niestety wydajność wynosi do 50% - a czemu, to domyśliłem się po wielu próbach.Z utylizacją pozostałości nie ma najm. problemu - rozciencza się wodą i sruu.A co do bezpieczeństwa:
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK BEZPIECZNE PRZEJŚCIE PRZEZ ULICĘ !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Chemik



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 118
Skąd: s nikond

PostWysłany: Pon Maj 24, 2004 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.allegro.pl
Tu są bardzo tanie maski przeciwgazowe, widziłem nawet takie po 7 zł, ale, przy zabawie z HN3 i HCN, to nie pomoże nawet b.dobra maska gazowa, aparatura na szlify, wyciąg itd. itp. to co dopiero mówić o masce za 7 zł Wink . Kituśplastuś a po co robiłeś KCN (ja odrazu odpowadam po co ja chciałem zrobić, otuż z ciekawości Laughing )

_________________
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=6584 - czytać to Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP