Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Zaczarowany ołówek"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2004 8:10 pm    Temat postu: "Zaczarowany ołówek" Odpowiedz z cytatem

Witam !
Właśnie udało mi się uruchomić stronkę o modelu mojej konstrukcji. Opis rakietki i jej historia jest tutaj:http://jonasz65.w.interia.pl/zaczolowek1.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mierzu



Dołączył: 29 Sty 2004
Posty: 76
Skąd: Z PRZEMYTU!!!

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2004 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rakietka fajna (chodz jak dla mnie to troche zakrutka)no i niestety filmik ze startu troszke nie w ta strone .ale ogulnie mi sie podoba. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rtoipb



Dołączył: 18 Lut 2004
Posty: 87
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2004 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale nie za mała, jest wsam raz Smile
Godna polecenia jakość wykonania Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2004 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też się podoba - bardzo ładnie wykonana, pięknie zrobiona głowica, ładnie pomalowana. Jednyne co mi się nie podoba to wielkość stateczników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mierzu



Dołączył: 29 Sty 2004
Posty: 76
Skąd: Z PRZEMYTU!!!

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2004 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ni mowie ze jest zakrutka(chyba napisalem inaczej nia myslalem)tylko gdyby byla dlozsza to by bardziej te "potezne"stateczniki pasowaly. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2004 2:19 pm    Temat postu: tak wyszło Odpowiedz z cytatem

Kadłub bynajmniej nie był taki krótki, wydłużenie ponad 10, przecież miał niewielką średnicę. Wielkość stateczników wynikała bezpośrednio z rozkładu masy i konieczności uzyskania środka parcia wystarczająco nisko. Miałem do wyboru: dłuższy kadłub i dociążona głowica, lub duże stateczniki. Mnie zależało na masie, więc wyszło jak widać. Doszedłem do wniosku, że mniejsza masa da większą wysokość, a opór powietrza przy tak wykonanych statecznikach mniej wpłynie niż większa masa.
Cieszę się, że model się Wam podoba Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP