Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybucholot :-)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Lut 24, 2004 3:26 pm    Temat postu: Wybucholot :-) Odpowiedz z cytatem

Ciekawe Wink



Film na http://techcentralstation.com/091102C.html


Pozdr. A
Powrót do góry
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 1:00 pm    Temat postu: co ciekawe Odpowiedz z cytatem

co jest w tym ciekawego tzn . rozumiem ze zastosowanie napedu "uderzeniowego" jest dosc nie konwencjonalne ale nie sadze ze dalo by sie cos takiego zrobic w domowych warunkach albo nawet polskich Rolling Eyes
Powrót do góry
mierzu



Dołączył: 29 Sty 2004
Posty: 76
Skąd: Z PRZEMYTU!!!

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg. mnie pomysl b. ciekawy ale tak jak napisal Gun-1917 ni da sie tago zrobic w amatorskich warunkach.

P.S. A moze jednak ktos wie jak cos takiego zrobic, albo przynajmniej jak to dziala?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 3:46 pm    Temat postu: dziala tak Odpowiedz z cytatem

no wiec dziala to tak fala uderzeniowa odpycha ten obiekt no w zasdzie to tyle porostu obiek wyzuca z siebie jakis ladunek wybuchowy ten wybucha w pewnej odleglosci od obiektu a obiekt porusza sie podpychany fala uderzeniowa tylk...
Powrót do góry
mierzu



Dołączył: 29 Sty 2004
Posty: 76
Skąd: Z PRZEMYTU!!!

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy fala uderzaniow nie powinna tago "wubucholotu" toche uszkodzic? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 4:12 pm    Temat postu: no wlasnie Odpowiedz z cytatem

i w tym tkiwi problem budowy takiego pojazdu ze zostaje on uszkodzony chociaz amerykance pracuja nad czyms takim i ponoc udlo im sie dobrac odpowiednia odleglosc od wybuchu
Powrót do góry
mierzu



Dołączył: 29 Sty 2004
Posty: 76
Skąd: Z PRZEMYTU!!!

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to trzeba napisac do NASA za jak to zrobia to my sobie chetnie jeden pozyczymy. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe czytajcie forum to sie dowiecie czy jest mozliwe czy nie jest to mozliwe Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Pingwin



Dołączył: 19 Mar 2004
Posty: 110

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe Smile. Nie czytalem (i dont speak English), ale jezeli chodzi o takie cos, ze startruje z hukiem i z duza szybkoscia to prosta sprawa... Rakieta z MOCNYM korpusem i FBkiem (na KMnO4, a nie na KClO3, bo moze byc bum:P)... No i mozna zatyczka z jednej strony, a z drugiej zatkana papierem toaletowym, zeby nie wylecial FBk...

Jak nie to sorx za pomylke;)

Pozdro

_________________
Pirotechnika to przeszlosc w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

buhahaha
Pingwin sam to wymysliłes Confused Shocked Rolling Eyes
Ciekawe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szajba



Dołączył: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milo mi MICHALE bo jeszcze do Ciebie nie kierowalem zadnych slow:) nie smiej sie z tego pomyslu bo ktos juz o tym pisal i nawet byl filmik o ile sie nie myle, moze jak ktos wie gdzie to bylo niech da link. Tam jest to dokladniej opisane nawet rysunek jest(nie dam glowy Rolling Eyes )

pozdro szajba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, szajba, aluzji nie zrozumiałeś Razz.
To michał właśnie ten film zrobil Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehhhhh Crave sie domyslił jako pierwszy Razz Very Happy
Widac ze mnie olewacie Smile Cool i nie czytacie wszystkich postow i nawet wam se szukac nie chce Razz
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?p=31854#31854

Ps. Nie kłucic sie tylko kto co jak za co..... ze mna bo nie mam ochoty na sprzeczki. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szajba



Dołączył: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe ale dalem ciala Embarassed zablysnalem intelektem Confused ALe do Pingwina nie miejcie zadnych pretensji, to normalka, ze czasem cos sie przeczyta a potem poprostu o tym pisze, przecierz nie napisal ze on to wymyslil, a napisanie czyj to pomysl jak sie tego nie pamieta poprostu jest niemozliwoscia, a szukac sie nie chce jak juz zauwazyles Michale Embarassed

P.S. Chce zaznaczyc ze nie popieram takich dzialan z uwagi na to ze napisal to byle jak no i zapewne sam tego nawet nie wyprobowal Confused

szajba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2004 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty uwazasz ze mi sie nie chce szukac Rolling Eyes ciekawe jesli chodzi o to ze napisałem to w silnikach to tylko dlatego ze zrobiłem silnik a nie model jakiegos pojazdu Wink
A i co do rurki na korpus silnika lepsza jest pcv bo ma sliskie scianki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szajba



Dołączył: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2004 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzow wiem do kogo to napisales, ale jesli chodzi o to szukanie to przeczytaj jeszcze raz to co napisalem, tam pisze ze slusznie zauwazyles ze ogolnie forumowiczom nie chce sie szukac, a nie ze odrazu Ty taki jestes

szajba Arrow mozliwe ze zle zrozumialem Twoje slowa:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2004 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie to ja twoje zle zrozumiałem Razz Wink i sorrki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Troll_u



Dołączył: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Skąd: stolica

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2004 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Exclamation Idea

Oglądałem niedawno na Discovery channel (najlepszy kanał świata) coś takiego tylko wykorzystujące nie jeden ładunek ale wiele ładunków atomowych o małej mocy. A jak zminimalizować zniszczenia?? Hmm, konstrukcja nie moze być sztywna bo ją "coś" trafi, więc na 4 sprężonosiłownikach zamocowano rakietę i dano na pod te siłowniki osłonę, coby lepiej wykorzystać energię wybuchu i osłonić rakietę przed falą wybuchu. I były pokazane filmy z testów, i musze wam powiedzieć ze coś takiego lata, i to całkiem fajnie.

Ale zaprzestano badań ze względu na promieniowanie. Badania zostaną ponowione dopiero wtedy, gdy opracowane zostaną ładunki które po wybuchu nie dają promieniowania.

Pozdrawiam, Troll_u
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP