Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Radiowo Pomocy ?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Pon Mar 01, 2004 4:13 pm    Temat postu: Radiowo Pomocy ? Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam Walkie-Talkies 27.125 Mhz Takie dla dzieci Very Happy I myślałem żeby odpalać radiowo np. petarde. Ale potrzebuję układ który po podpięciu zamiast głośnika w 1 krótkofalówce zwiększy napiecie tak aby nagrzało drucik wolframowy.

Może znacie taki układ ? Albo inny sposób na odpalenie radiowe ?
Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
_Vincenzo_



Dołączył: 03 Lip 2003
Posty: 253
Skąd: z MatPlanety

PostWysłany: Pon Mar 01, 2004 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie pomyslales ze jak ktos Ci "wejdzie" na czestotliwosc to moze Cie ta petarda raczki pozbawic???
_________________
_Vincenzo_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Wto Mar 02, 2004 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomyslałem i zmieniłe mzdanie teraz poszukuej układu od samochodu na sterowanie Very Happy
_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
caleb_ns



Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 76

PostWysłany: Wto Mar 02, 2004 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'Wejdzie na częstotliwość'... hmm... więc trzeba jakoś to uniemożliwić. Samo walkie-talkie jest dobre jako moduł nadawczo-odbiorczy. Całe sterowanie MUSI odbywać się w sposób skomplikowany (cyfrowy). np. sygnałem do odpalenia jest wyslanie pewnej liczby z zakresu 1-2^32. Odbiornik ją odbierze, zidentyfikuje jako 'swój' sygnał i wyśle impuls do spłonki.
_________________
Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z
człowiekiem.
[you]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Wto Mar 02, 2004 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a myślisz że jak jedździsz samochodzikiem to zakłuceń nie ma i ci nie odpali? To życze szczęścia - żeby zakłuceń nie było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
caleb_ns



Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 76

PostWysłany: Wto Mar 02, 2004 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaco1 napisał:
pomyslałem i zmieniłe mzdanie teraz poszukuej układu od samochodu na sterowanie Very Happy


Eh... samochodzik też jest wrażliwy na zakłocenia. Czasami zdarza się że np. sam jedzie do przodu itp. Lepsze już jest walkie-talkie bo ma transmisję dwukierunkową i dalszy zasięg.

_________________
Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z
człowiekiem.
[you]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Mar 03, 2004 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na twoim miejscu niebawiłbym się Walkie-Talkies Czy układ z samochodziku na sterowanie. Smile

Kup w jakimś elektronicznym kilka diod na podczerwień i kilka detektorów podczerwieni. Układ jest bardzo prosty a mianowicie w nadajniku dioda, bateria i jakiś włącznik (możesz nadajnik zapakować w jakąś ładną obudowe) a w odbiorniku detektor podczerwieni, baterie no i spłąka.
A jeśli odległość Ciebie od twojej petardy ma być troche większa to po drodze kładzięsz kilka przekaźników (z jednej strony takiego przekażnika jest detektor podczerwieni a z drugiej dioda na podczerwień no i oczywiście bateria). Very Happy
P.S. Powodzenia
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Mar 05, 2004 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo stary telefon na tak taka , stawiasz go w bezpiezcnej odległości od ładunku zeby sie nie zniszczył-przedłużajac kabelekdo spłonki no i dzwoniisz na niego. Pozostaje kwestia spreparowania układu do zapalnika.
Acha nie bierz karty z tel brata/siostry -bo jak jakis koles bedzie chcial zadzwonic Cool
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Mar 09, 2004 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, pomysł z krótkofalówkami raczej nie wypali ponieważ mikrofon działa jako przetwornik i nie bedzie na nim odp. napięć i pradów aby poruszyć( zresztą to trochę inaczej działa) np. przekaźnik który mógłby uruchamiać układ odpowiedzialny za rozgrzanie drucika(trzeba pokombinowac to moze by cos wyszłoSmile ale raczej szkoda zachodu). Zabawka sterowana jest lepsza i masz wiecej kanałow do wykorzystania tak wiec mozesz sie zabezpieczyc przed zakłóceniami na tej czestotliwosci którch raczej nie unikniesz zwłaszcza w mieście bo te pasmo jest ogólno dostępne, a robienie jakiegoś kodowania lub układu to 50-100zł. Jak będziesz miał sterowanie i dalej będzie cię to interesowało to daj znać, można coś złożyć z sterowania od zabawki i kilku drobiazgów, takie cacko powinno działać Very Happy
Powrót do góry
snake71



Dołączył: 10 Paź 2003
Posty: 7

PostWysłany: Pon Mar 22, 2004 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Troche ruszyłem muzgownica, i wymysliłem. W samohodziku na zdalne sterowanie sa przeciez 4 kanały (prawo, lewo, do przodu, do tyłu) tak więc mozna by było zrobic proste kodowanie na przekaźnikach Smile Posiedze troszke nad shematem, to go umieszcze albo wysle na meila.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Pon Mar 22, 2004 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Kubutek tylko gdzie mam podpiąć te 2 kable raczej nie do głośniczka bo on niema chyba natyle napięcia Question

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Sob Mar 27, 2004 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ma ktoś może schematy jakiejś Aparatury do zdalnego sterowania. Nadajnik i Odbiornik Question Oraz wykaz potrzebnych części ?
_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Sob Mar 27, 2004 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak z walkie-talkie (czy jak to sie pisze) będziesz robił zapalarkę to zrób tak: daj zamiast głośnika transformator (parametry wejściowe zmierz woltomierzem, a wyjściowe daj z 200 v), do transformatora prostownik, a do prostownika kondensator - 300 uf na jakieś 300 volt i powinno działać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domel



Dołączył: 28 Kwi 2002
Posty: 123
Skąd: Południe

PostWysłany: Nie Mar 28, 2004 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze szybciej można : zamiast głośnika prosty filtr dolnoprzepustowy (np typu RC) do tego prostownik typu: dioda + kondensator np.47uF/10V a na wyjściu prosty przekaźnik a jak ktoś sie upiera to i nawet tyrystorek/tranzystorek.
Jednak ze względu, że taki układ można załączyć poprostu stawiając nośną zdecydowanie nie polecam takich rozwiązań, (jak zresztą i wogole zabawy z Walkie Talkie)

_________________
Obudziłem się zlany potem.Uff ... to był tylko sen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
snake71



Dołączył: 10 Paź 2003
Posty: 7

PostWysłany: Nie Kwi 11, 2004 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poglówkowalem i wreszcie mam ten schemacik do kodowania na aparature 4 kanałową Smile




A tu plik z symulacja tego schematu:
http://snake71.webpark.pl/kod.rar

A to programik aby otwozyc powyzszy plik Smile :
http://snake71.webpark.pl/crococlip20.zip[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Pon Kwi 12, 2004 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzienki Snake ale to bedzie działać ? Very Happy
_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
snake71



Dołączył: 10 Paź 2003
Posty: 7

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2004 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musi Smile

A czytajac tak te powyzsze posty, to z tak koma takiego problemu niema, potrzebna jest tylko jakas koma w której mozemy ustawiac dzwonki na rózne nr. Wtedy wszystkie wyciszamy tylko na ten nr co bedziemy dzwonic aby detonowac cos zostawiamy dzwonek, i teraz jakis prosty układzik, np iluminofonia LED, zamiast LED dajemy przekaźniczek i robimy jego obejscie, ze jak zewze to juz nie pusci (patrz schemat wyżej). Dzwonimy i BOOOOOOOOMMMMMM. I bez obawy ze ktos pusci nam dzwona. Acha mozna by było wylonczyc wibre, bo ona tez wytwaza dzwięki Smile))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domel



Dołączył: 28 Kwi 2002
Posty: 123
Skąd: Południe

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2004 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

snake71 napisał:
HEH Smile)) Tak czytam was, i chce mi sie smiac Laughing Poco prostownik robic ??? A najbardziej mnie rozbroił transformator zamiast głosciczka Smile) Przeciez nie było jeszcze takigo mondrego co wymyslił transformator na napiecie stałe Smile)) A szkoda ze takiego nie było Sad(( Tam to jedynie przetwornica lub zespuł kondensatorów polonczonych równolegle a potem zdalnie zmieniajac ich polonczenie na szeregowe.


Szczególnie takiego "mondrego " jak ty Laughing
Nikt tu nie mówił o żadnym prądzie stałym.Na głośniczku tej zabawki będziesz miał prąd zmienny i nawet jak postawisz nośną to w odb będzie prąd zmienny (choćby szum) nałożony na składowa stałą o większej wartości.
A co twojego schematu powiem tylko, że mi sie poprostu niepodoba.
Czysta łopatologia do tego nieelegancka i wcale nie tania (te przekaźniki) nie wspominając o zawodności. Jest masa prostrzych i tańszych rozwiązań nie wspominając o tych drogich, niezawodnych ale skomplikowanych Laughing

_________________
Obudziłem się zlany potem.Uff ... to był tylko sen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Kwi 15, 2004 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

snake71 napisał:
... Przeciez nie było jeszcze takigo mondrego co wymyslił transformator na napiecie stałe Smile)) A szkoda ze takiego nie było Sad(( .

snake71, a jednak gdzieś to widziałem.
Chyba w "Półprzewodniki. Teoria i Zastosowanie".
Nazywa się to półprzewodnikowy transformator prądu stałego Laughing .
Pozdr.
Powrót do góry
snake71



Dołączył: 10 Paź 2003
Posty: 7

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2004 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe gdzie to widziales?? Jezeli tak pisalo to chodzilo o przetwornice napiecia. Apropo domel-a to chce ci oznajmic, ze madry moze i nie jestem, ale o elektronice cos wiem, bo sie w tym kierunku ucze. A pozatym to wszystkie transformatory działaja na napięcie sinusoidalne, ajezeli niewiesz co to jest prad zmienny to sie niebiez za elektronike bo to podstawy. Masz zasilanie z baterji, wienc w baterji jest prad stały, wienc transformator odpada, a przetwornica do tego twojego schemaciku z krutkofaluwka bedzie kosztowac okolo 50zł ale prad bedzie tak mały ze ci nawet tego przekaźnika nie ruszy. A w prtzeciwienstwie do twojej propozycji to moja jest o jakies parenascie razy tansza i bezpieczniejsza, 1 przekaźnik 4,5V kosztuje 1,10, takze to sa naprawde drogie zeczy, a jak bys je na dobra lokate dal to twoje pra pra pra pra wnuki moze by se kupily zato plyte CD-R. Very Happy Pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP