Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Forum niemieckie i przepisy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> BHP w modelarstwie rakietowym.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Lut 26, 2004 9:06 am    Temat postu: Forum niemieckie i przepisy Odpowiedz z cytatem

Witam

Na forum de widaæ posia³em zamêt
Wink . Widaæ te¿, ¿e niemcy s± praworz±dnym narodem. No ale u nich kumaci ludzie ustalaj± przepisy. U nas mamy pos³ów choæby z "qrwikami w oczach" Wink a i znacznie wiêksze g³±by siê trafiaj± . No, dobra, do¶æ pier....a o polityce Wink .

Niemcy siê panicznie boj± pokazaæ karmelkê czy inne paliwa ( choæ na pewno je robi± ) oraz rakiet na w³asnych SR. Dlaczego Question . Bo i u nich i w Rosji czy Polsce formalnie paliwo rakietowe jest mieszank± pirotechniczna czyli MATERIA£EM WYBUCHOWYM ( MW ).


W Rosji :

Под Взрывчатыми веществами следует понимать химические соединения или механические смеси веществ, способные к быстрому самораспространяющемуся химическому превращению - взрыву. К ним относятся тротил, амониты, пластиты, эластиты, дымный и бездымный порох, твердое ракетное топливо и т.п.

Ale to pryszcz, ¿e moje paliwo mo¿na waliæ m³otkiem z zerowym efektem za to rakiety z SR na mieszankach gwi¿d¿±cych s± jak najbardziej prawdziwymi MW. Mieszanki gwi¿d¿±ce s± wrazliwe na tarcie, uderzenie i na pobudzenie do detonacji. I kto sieje ryzyko Idea Question

Moim celem nie jest ³amanie prawa gdy¿ mo¿na je róznie interpretowaæ. Jesli bawiê siê w SR to :

1. Bardzo dbam o bhp dla mienia i otoczenia.

a) SR testujê statycznie, w otoczeniu pokrytym sniegiem czy po deszczu.

b) testujê paliwo gasn±ce po explozji SR ( choæ nie tylko to paliwo testujê ),

2. Nikt nie ujmie mi wykszta³cenia choæ jestem tylko omylnym cz³owiekiem Rolling Eyes

3. Bawiê siê w RMC choæ szans nie mam niemal ¿adnych. NIEMAL Exclamation Exclamation Wink. Ale skoro s± firmy robi±ce du¿ê SR to dlaczego ma ich nie robiæ polska firma Question Question Rolling Eyes . A jak robiæ co¶ czego nie ma Shocked Question . Wiêc po to robiê te SR aby one by³y i by³y dok³adnie opracowane i jak najbardziej bezpieczne ( bo piro czy SR nigdy nie bêd± w 100 % bezpieczne ).

4. Sporo czasu po¶wiêci³em na znalezienie poligonu. Za ka¿dy start mam ch³opu zap³aciæ flachê Wink . Gdzie¶ tu film z tego poligonu jest. Ale potem jeszcze raz jego tu poka¿ê. No a u ch³opa rzadko bywam bo dopiero ostatnio rozpracowa³em te chytre sztuki jakim sa moje SR Wink

5. Zabawa z SR jest dla mnie sposobem na roz³adowanie negatywnych emocji, co¶ jak sport extremalny. Ufffff, od¿ywam jak s³yszê pracê SR i towarzysz±ce temu efekty Rolling Eyes Wink


Pozdr. A

PS. A amatorzy od dzi¶ za pisanie o w³asnych SR z mas± paliwa ponad 50 gram s± degradowani o ile nie poka¿± najpierw udanego SR na ma³ej ilo¶ci paliwa ( dajmy te maks. 50 gram ).
Powrót do góry
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Czw Lut 26, 2004 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
To znaczy ¿e ju¿ mogê pokazaæ swój 1kilogramowy silnik i niedostane bana Very Happy .A tak pozatym to Pirotechmanie masz racje, niech komu¶ na g³owe spadnie takie co¶ na snmochód lub jescze gorzej do lasu w czasie upa³ów.No to w koñcu jakie paliwo mo¿na u¿ywaæ bez ryzyka nara¿ania siê prawu? cynk z siark±? Czy to te¿ ju¿ zabronione?.
U mnie za domem odchodzê kilka metrów i ju¿ mam poligon w promieniu 300m ic nie ma puste pola a jade ponad 1,5km dalej i w promieniu 1km nic nie ma Smile puste uprawne pola.
Jest tu kto¶ z polityki?, jesli tak to niech dzia³a i ustanowi± prawo dla polskich modelarzy rakietowców Very Happy ¿e mo¿na u¿ywaæ tych i tych paliw
w takiej i tekiej ilosci bez czêsci metalowych- to jest przyk³ad.
I nawet w³asnych fajerwerków i tych "swiszcza³ów" do okreslonej masy kilku gram.

Pozdrawiam Micha³

Ps.Pirotechmanie co znowu ciê gnêbi± z ABW Laughing mo¿e przestañ podawaæ sk³ad karmelka Wink tak jak to zrobi³e¶ z tymi w³asnymi plastykami Wink

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Go¶æ






PostWys³any: Czw Lut 26, 2004 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gmichal napisa³:
Witam
To znaczy ¿e ju¿ mogê pokazaæ swój 1kilogramowy silnik i niedostane bana Very Happy .............Ps.Pirotechmanie co znowu ciê gnêbi± z ABW Laughing


1. Nie banowany a degradowany ( jak masz * Wink ) bo SR na maks. 50 g paliwie nie widzia³em Rolling Eyes . Kto nie ma * dam tytu³ : DAWCA NEREKWink

2. Nikt mnie nie gnêbi ale o w³asna du..ê staram sie tak jak umiem zadbaæ Shocked Razz

T³umaczenie tekstu ru

Pod s³owem materia³ wybuchowy nale¿y rozumieæ zwi±zek chemiczny lub ich mieszanina zdolna do szybkiej, samorozprzestrzeniaj±cej sie reakcji chemicznej - wybuchu. Do nich zalicza siê trotyl, amonity, plastyki , czarny i bezdymny proch , sta³e paliwa rakietowe itp.


Pozdr. A Wink
Powrót do góry
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Czw Lut 26, 2004 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa³:
Nie banowany a degradowany ( jak masz * ) bo SR na maks. 50 g paliwie nie widzia³em . Kto nie ma * dam tytu³ : DAWCA NEREK


No to widaæ ¿e s³abo czytasz te forum fakt 50g nie robi³em ale robi³em 40g
(¿eby¶ nie musia³ szukaæ bo wiem ¿e masz ma³o czasu to daje linka posci±gaj sobie filmy:) )

http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=2692&start=0

to do tematu a tu do samych filmików

start silnika na patyku
http://yetihehe.com/piro/staty1.avi
Próba statyczna na wadze
http://yetihehe.com/piro/star1.avi
Zewnêtrzny wygl±d silnika
http://yetihehe.com/piro/wyg1.avi

dla niedowiarków ¿e to by³o 40g pisze na wadze -35 a dlatego 35 a nie 40 bo waga co 5g mierzy.
Teraz bym ci zrobi³ silnik na 50g ale chory jestem Sad tzn zrobiæ zrobie ale nie odpale teraz.
I co teraz mam nadzieje ¿e niedostane degradacij Smile
I napisz co sadzisz o tym silniku Pirotechmanie to by³ mój pierwszy w ¿yciu z pcv Very Happy a i to jest stara wersja nowa ma troszeczke wiêkszy ci±g Very Happy no moó¿e wiêcej ni¿ troszeczke.Ale filmików nie nagra³em ale ¿eby Ci udowodnæ zrobie to dla ciebie.

Ps. Sprêzone powietrze wed³ug prawa te¿ mo¿e byæ mw wiêc uwa¿ajcie Twisted Evil a ciek³e paliwa rakietowe to ju¿ nie MW Question Wink

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
tom-tom



Do³±czy³: 18 Lut 2003
Posty: 24

PostWys³any: Czw Lut 26, 2004 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
W polskim prawie jest trochê inaczej:

mówi±c materia³ach wybuchowych - nale¿y przez to rozumieæ substancje chemiczne sta³e lub ciek³e albo mieszaniny substancji, zdolne do reakcji chemicznej z wytwarzaniem gazu o takiej temperaturze i ci¶nieniu i z tak± szybko¶ci±, ¿e mog± powodowaæ zniszczenia w otaczaj±cym ¶rodowisku, a tak¿e wyroby wype³nione materia³em wybuchowym.

Tak wiêc materia³em wybuchowym jest na przyk³ad:
benzyna i inne paliwa,
m±ka Laughing
proszki metali,
oczywi¶cie uznane MW
py³ wêglowy.

Ale gazy (np. wodór) ju¿ nie s± MW - oczywi¶cie je¶li nie s± skroplone.

Z tego wynika jeden ciekawy wniosek:

Kucharki do paki za posiadanie MW. Mr. Green

Tom
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Czw Lut 26, 2004 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to z³y pomys³, pomin±wszy wzglêdy BHP oczywi¶cie (bo prawie wszystko co zwi±zane z bhp jest dobre).
Ale spój¿my na to z mojej strony - kamere mam, nie cyfrówke. Karty telewizyjnej nie mam - by zgraæ jakikolwiek filmik musze jechaæ do kolegi mieszkaj±cego 2 godziny drogi ode mnie. Karty telewizyjnej nie kupie, bo mnie nie staæ (ja tu ciu³am na odczynniki, a mam 2 stówy wydawaæ?). Ju¿ nie bêde siê móg³ pochwaliæ startem silnika PCV (który jest prawie skoñczony) je¿eli siê uda.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Lut 26, 2004 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywi¶cie mo¿e trzeba co¶ zmieniæ. Ale apeluje ¿eby ten przepis na forum nie by³ tak surowy mo¿e max. wagê paliwa ustaliæ dla pocz±tkuj±cych na 200g czy mo¿e 300g.
Crave ma racjê ja te¿ na razie kamery nie mam, muszê porzyczaæ od kolegi a zgrywaæ na kompa u jeszcze innej osoby.
Powrót do góry
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pi± Lut 27, 2004 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne 300g na pocz±tek jesli nie uda ci siê zrobiæ silnika na 50g to tym bardziej nie uda ci siê zrobiæ na 200g.to tak jak masz 3 lata je¼dzisz na ma³ym rowerku a odrazu by¶ siê chcia³a przesi±æ na du¿y napewno ci siê nie uda.
_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> BHP w modelarstwie rakietowym. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP