Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelka [Aerial Shell] str. 1-20
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Nie Lis 02, 2003 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie w co zawijacie proch czarny z czarnym wêglem ? ¿eby sie rozprys³o w powietrzu?

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Pi± Lis 21, 2003 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurna chyba ju¿ 50% ludu opisa³o ³adunki a ty siê pytasz...
Do szelek 2calówek:
chloran z wêglem drzewnym przy ilo¶ci 50/50 50gram w woreczku / papierowej torebce
proch czarny granulowany wysokiej jako¶ci ziarno 1,2mm 50 gram j.w.w woreczku
fotob³ysk w ilo¶ci 50g nasypane luzem.
W kij tego a ty jeszcze siê pytasz . to napisa³em czytaj±c tylko powy¿sze posty z forum. SZUKAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ..
Ale dla takich zapodam nowy temat // £adunki miotaj±ce jak go admini nie usun±.

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
c4



Do³±czy³: 15 Maj 2002
Posty: 76
Sk±d: centralna Polska

PostWys³any: Pon Gru 08, 2003 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, wreszcie komu¶ co¶ wysz³o.Tyle ¿e na mieszanke nadmanganian +py³ al nikt nie pójdzie - ma³o stabilna.
_________________
<<C4>>
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Gru 08, 2003 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lamerwd napisa³:
Wczoraj wypróbowa³em mo¼dzierz z HDPE...


Jaka rura? kolor? Wink grubosc scianki?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Szajba



Do³±czy³: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWys³any: Pon Gru 08, 2003 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ODrazu uprzedzam, ze pytabka lamerskie, ale coz nie natknolem sie na odpowiedz Confused Do rzeczy:

    1. co to znaczy, ze szelka jest zintegrowana z ladunkiem miotajacym Question
    2. i co oznacza, ze szelka jest bez zatyczek Question
    3. co to za material to HDPE gdzie mozna takie rury nabyc Question


SzAjBa
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Pon Gru 08, 2003 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
Szajba napisa³:

3. co to za material to HDPE gdzie mozna takie rury nabyc Question
[/list]

SzAjBa

To jest polietylen wysokiej gêsto¶ci, otrzymywany w procesie polimeryzacji niskoci¶nieniowej.
Tworzywo jak ¶wieczka tylko twarde i trydne do roz³upania.

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Mephisto



Do³±czy³: 13 Wrz 2003
Posty: 24

PostWys³any: Pon Gru 08, 2003 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj z kumplem odpalilismy 2 szelki - obydwie proby udane srednica 40mm - malutakie ale na poczatek wystarczy. Wysokosc lotu to okolo 40m

Teraz opisze mozdziez, szelkie i proch

Mozdziez - rura tekturowa ( tylko takie uznanje ze wzgledu na bezpieczenstwo ) srednica wew. 45mm srednica zew. 50mm
Szelka - pileczka pingpongowa - 40mm - Wypelniona Pcz gorszej jakosci + drobniutkie opilki z foli Al do pakowania zarcia. Opozniasz to lont komercyjny w slomce i uczelniny papierem i kropelka
Proch miotajacy: To standardowy Pcz ( nie granulowany ) tyle ze przegryzany i prasowany bdb zmielony.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Sro Gru 10, 2003 1:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpali³em dzisiaj mo¼dzierz. Rura ¶r 50mm i grubo¶ci ¶cianki 5mm karton. Da³em proch i shelke 200g. Na to przybitke z papieru do pakowania. Dup³o (shelek na razie nie nape³niam, s± "puste") tak przy wystrzale, ¿e echo tak sie piêknie parê razy po górach ko³ata³o. (Nie mog³o se miejsca znale¼æ Wink ) Niestety rozwali³o (znowu w po³owie) mo¼dzierz na strzêpki. Ale shelka polecia³a naj kaie¶ 60-70 m! Spad³a po jakich¶ 6-7 sec. ze ¶wistem (nie robi³em ¿adnych kanalików i wiatraczków). Jako miotaj±cy da³em Pcz. (mój ultra szybki) granulowany. ¦r granulek (granuleczek) ok. 0,5mm-1mm. Piknie. Teraz rurke ¶r 50mm wk³adam do takiej grubej o ¶r 100mm i luke miêdzy nimi zape³niam gipsem albo cementem. Bo do¶æ mam tych rozrywañ Laughing
Co ciekawe tektura (wnêtrze mo¼dzierza) w ogóle nie nadpalone nawet.
szybko¶æ ach szybko¶æ...

dzisiaj odpali³em mo¼dzierz,
który mia³ tekturowe ¶cianki grubo¶ci 6mm (grubszych ju¿ nie mam Crying or Very sad )
70mm ¶rednicy wew. Masa pocisku to 0,6 kg
Ciê¿kie pociski lepiej i dalej lataj±, ale potrzebuj±
wytrzyma³ego mo¼dzierza. Poszed³em na pole i rozwali³o od po³owy w góre. Szelka polecia³a na jakie¶ 80m, co jest ju¿ dla mnie sukcesem, ale teraz robie tak.
Rurke ¶r. wew. 50mm i grubo¶ci ¶cianek 5mm, wk³adam do rury
o ¶r. wew 100mm i grubo¶ci ¶cianki 6mm. Lukê Miêdzy nimi (po 20 mm),
robie z gipsu. Tak wiêc obudowa gipsowo kartonowa o ³±cznej grubo¶ci
¶cianki 31mm!!!. Ja to pójdzie (rozerwie) to siê poddaje i rura
stalowa w ziemie
(ca³a!) i odpalane el. Ale mam nadzieje, ¿e nie bêdzie problemów.
Dlaczego rozwala mi zawsze w po³owie albo od po³owy w góre??
W "komorze" sp. nigdy. Mo¿e ten proch sie unosi i rozpala
(podpalany od do³u, wiêc gazy z prochu z do³u mog³yby unie¶æ
pozosta³± cz. Pcz) jak jest rozpylony czy co? I huk by³ mniejszy mimo wiêszej ¶rednicy Rolling Eyes Nie kumam. Chcia³bym jakie¶ zdjêcia (nie mówi±c o filmie) zamie¶ciæ, ale nie mam cyfrowego ap. Mad
Ps. Znacie jakie¶ stronki z AMATORSKIMI mo¼dzierzami, bo jak szukam, to tylko takie wojenne znajduje.
Pozdro.
Maciej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Mephisto



Do³±czy³: 13 Wrz 2003
Posty: 24

PostWys³any: Czw Gru 11, 2003 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

morpiel a nie lepiej by bylo zrobic tak:

zwykla rura kartonowa grubosc scianek 4-6mm od dolu 6cm betonu nad betonem tak z 1cm dziora na lont. to bylby mmozdziez a zatyczke najlepiej zrobic ze strajtasmy poniewaz w zgneicionej gazecia sa luki i ucieka bardzo duzo cisnienia. Taka dosc duzu kule ze srajtasmy wciskasz tak zeby przycisnela delikatnie szelka rozpychasz ja zeby nie byla szpary miedzy nia a sciankami mozdzieza i to tyle
takiego nozdzieza napewno ci nie rozwali a szelka pieknie smignie w gore

a tak wogole to 100 posta pisze w tym temacie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Pi± Gru 12, 2003 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1: starczy 4cm gipsu.
2: a po kij tak kombinowaæ?? // no raczej wiêcej ni¿ te 4mm Smile
3: jak rozepchniesz to wtedy zobaczysz jak wygl±da wybuch mo¼dzierza.. Smile

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Pi± Gru 12, 2003 1:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey my¶lisz, ¿e nie wiem jak wygl±da?? Widzia³em nawet taki profesjonalny Wink
Ostatno jak da³em ok.10 cm gipsu to po strzale zauwa¿y³em ¿e wypchniêty by³ na jakie¶ 1,5 cm z rury Shocked
Teraz zbroje i jest ok. Mephisto, robi³em takie zwyk³e i rozdupia³o. Mam pytanie, robi³e¶ w ogóle mo¼dzierz?? Czy bazujesz na info z forum?? Jê¶li info z forum, to dziêki za radê Laughing Laughing Laughing
W mo¼dzierzu wojennym (30 ton) kal. 310mm, maxymalne ci¶nienie wewn±trz lufy to 260 atm. Wiecie jakie daje to si³y rozrywaj±ce przy 2 metrach d³ugo¶ci takiej lufy?? Dok³adnie 5061,68 tony!!! Mo¿ecie to sobie wyobraziæ?? Zak³adaj±c, ¿e w "naszym" mo¼dzierzu mamy ok 15 atm, to si³y rozrywaj±ce na niego dzia³aj±ce przy d³ugo¶ci 50cm, i ¶r wew. 10cm wynosz± 4,71 tony a na pocisk (oczywi¶cie jakby do uzyskania tych 15 atm nie ruszy³ siê...) ... 1177,5 kg!! To ca³kiem sporo. Na doln± (4 cm??) zatyczke dzia³a podobna si³a. Wiêc jak?? Nie rozerwie??
Do tego im ciê¿szy pocisk, tym ³atwiej siê rozerwaæ mo¼dzierzowi, bo potrzeba wiêkszego ci¶nienia do jego ruszenia i wypchania. Mo¿e dlatego Ci (Mephisto) nie rozerwa³o?? Ja mam 0,6 kg. A teraz robie (do tego "wzmocnionego o grubo¶ci ¶cianki 3,1 cm") prawie kilogram (930g).
Nie bez powodu konkretne mo¼dzierze maj± 10cm grubo¶ci ¶cianki STALOWEJ.
Ale siê rozpisa³em.
Pozdro
Maciej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Mephisto



Do³±czy³: 13 Wrz 2003
Posty: 24

PostWys³any: Pi± Gru 12, 2003 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robilem mozdziez Exclamation ale nie robie takiech duzych szelek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kris



Do³±czy³: 10 Wrz 2002
Posty: 25
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Gru 13, 2003 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczê, przez szereg lat u¿ywa³em zwyk³ych papirowych rur i nigdy nie mia³em z nimi problemu (rury z papieru o ¶rednicy wew. 75 mm i d³ugo¶ci 50 cm. grubo¶æ ¶cianki 10 mm. Od spodu wklejony by³ dekiel wytoczony z drewna o wysoko¶ci 60 mm - klej Wikol. Do kompletu wbite 3 gwo¼dzie co 120 st. £adunki kuliste wyrzucane PC, granulowanym. By³y tak¿e rury 100 mm, ale mia³y d³ugo¶æ 100 cm, grubo¶æ ¶cianki tak¿e 10 mm - i te¿ wszystko zawsze by³o OK. Bomby w³oskie to ju¿ faktycznie inna para kaloszy - du¿o ciê¿sze i wymagaj± wiêkszego ³adunku miotaj±cego - ale i kaliber ciut wiêkszy. Ca³o¶æ odpalana stopin±.
Je¿eli kto¶ z Wawy potrzebuje tak± 75 mm to mogê do testów jedn± rurê sprezentowaæ, ale trzeba samemu wkleiæ sobie dekiel. Mogê wys³aæ schematyczn± budowê takiego zestawu - plik jpg.
Pozdrawiam,
kris
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Nie Gru 14, 2003 12:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi mo¿esz schemacik pos³aæ, zadowolony jestem ze swojego mo¼dzierza ale jak to kiedy¶ rzek³o kilka m±drych osób:
Zawsze lepiej wiedzieæ wiêcej Smile.
P.S. za tydzieñ bêdê mia³ film ze swojej shelkiii. Smile moge podes³aæ.

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Nie Gru 14, 2003 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi mo¿esz schemacik pos³aæ, zadowolony jestem ze swojego mo¼dzierza ale jak to kiedy¶ rzek³o kilka m±drych osób:
Zawsze lepiej wiedzieæ wiêcej Smile.
P.S. za tydzieñ bêdê mia³ film ze swojej shelkiii. Smile moge podes³aæ.

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Nie Gru 14, 2003 2:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poprosze filmik!!! morpiel@pf.pl Lubie ogl±daæ czyje¶ wyczyny Wink
Ja ze swojego jestm b. zadowolony, ale chocia¿ ¿eby móg³ ze 2-3 razy strzeliæ z takiej rury to by by³o oki, a mi zawsze rozrywa, nawet te najgrubsze. A co da ciê¿kiej shelki. Na razie robie testy i wiem ju¿, ¿e mushe tak± shelke wynie¶æ na przynajmniej 100m wiêc nie mogê zdj±c z masy, bo natej mi zale¿y. Mam plan co do niej, i ju¿...
Ale narazie tajemnica, jak wypali to siê postaram o filmosa.
Piknie by by³o.
Pozd.
Maciej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
mrova



Do³±czy³: 08 Sty 2004
Posty: 6
Sk±d: Pszczyna

PostWys³any: Czw Sty 08, 2004 3:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zawsze u¿ywam papierowych rur z wyk³adzin a ¿eby w ¶rodku papier siê nie rozrywa³ wk³adam rurkê PCV. Nawet jak pêknie to mo¿na j± wymieniæ - ³atwiej je dostaæ ni¿ takie z wyk³adzin a do tego jest idealnie g³adka powie¿chnia na ¶ciankach.
Dó³ podobnie jak Kris zatykam kawa³kiem twardego drewna(mam takie dziwne wiert³a które robi± takie kr±¿ki wiêc jak co to mogê zrobiæ i siê podzieliæ)+wikol+gwo¼dzie - sprawdza siê idealnie!!

Co do gwiazdek to robie je nastêpuj±co: na rdzeñ (który jest albo ry¿em albo kasz± albo sprasowanym pokarmem dla zwierz±t)w pojemniku zwil¿am wod± z dextryn±, chwile czekam, k³ade na sitko, przesypuje prochem, czekam a¿ przeschnie, znów spryskuje...tak z 5 razy. Potem mam metalow± miskê po³±czon± z silnikiem który j± obraca. Do miski daje zarodki gwiazdek i regularnie spryskuje je roztworem woda+dextryna i posypuje mieszank±. Po paru godzinach s± zwarte, twarde kulki. Uda³o mi siê zrobiæ kilkukolorowe warsty zmieniaj±c w czasie toczenia mieszanke - ciekawy efekt polecam!
Pomys³ zaczerpniêty ze strony http://huizen.dds.nl/~wfvisser/EN/stars_round_EN.html któr± gor±co polecam. Kiedy¶ zacz±³em j± t³umaczyæ ale mi zbrzyd³o Razz mo¿e jak znajde czas to wrócê do tego pomys³u :>

Eeee to tyle jak na pocz±tek obecno¶ci na forum :]
Przy okazji witam wszystkich :]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Czw Sty 08, 2004 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mrova napisa³:
...Co do gwiazdek to robie je nastêpuj±co: na rdzeñ (który jest albo ry¿em albo kasz± albo sprasowanym pokarmem dla zwierz±t) w pojemniku zwil¿am wod± z dextryn±, chwile czekam, k³ade na sitko, przesypuje prochem, czekam a¿ przeschnie, znów spryskuje...tak z 5 razy. Potem mam metalow± miskê po³±czon± z silnikiem który j± obraca. Do miski daje zarodki gwiazdek i regularnie spryskuje je roztworem woda+dextryna i posypuje mieszank±. Po paru godzinach s± zwarte, twarde kulki. Uda³o mi siê zrobiæ kilkukolorowe warsty zmieniaj±c w czasie toczenia mieszanke - ciekawy efekt polecam!
..............Eeee to tyle jak na pocz±tek obecno¶ci na forum :]


Witam Nowego

Po opisie "czajê blusa" , ¿e robi³es to co opisa³e¶. Opis podobny do moich gwiazdeczek z strzelaj±cym rdzeniem. Napisz nam jeszcze o Twoim prochu czarnym. Jestem pewien, ¿e na trzy *** na pewno sobie zas³ugujesz ( a jak nie to czeka "degradacja" ) Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
mrova



Do³±czy³: 08 Sty 2004
Posty: 6
Sk±d: Pszczyna

PostWys³any: Czw Sty 08, 2004 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile wof thx...
no co tu du¿o pisaæ o prochu...75,15,10 - wszystko OSOBNO zmielone w m³ynku do kawy, przesiane 2 albo 3 razy, potem w m³ynkach kulowych osobno mielione przez dzien (czasem wiêcej jak mam inne zajêcia a czasem mniej jak mi siê ¶pieszy Razz)potem jeszcze raz wszystko mielone razem w kulowym przez pare godzin na sucho, potem z dodatkiem wody a¿ wyschnie. Wtedy do s³oika z wod± a na koniec denaturat. No i tutaj je¶li robie ³adunki miotaj±ce to papkê w cylindrze prasuje w imadle (mam w planie zrobiæ prase hydrauliczn± ale nie mam czasu/kasy) czekam a¿ wyschnie i krusze, przesiewam i gotowe - du¿a wydajno¶æ. A jak ma byæ proszek to czekam a¿ wyschnie no i krusze. Czasem robie jakie¶ modyfikacje znalezione na róznych stronach ale raczej trzymam siê pocz±tkowych ustawieñ. Co do sk³adników to saletre kupuje, wêgiel drzewny kiedy¶ robi³em a teraz kupuje w ogrodniczym bo na stacjach jest zawilgniêty. Siarke kiedy¶ dosta³em od dziadka, w granulkach (u¿ywa³ tego do zabijania mrówek w ulach :>)Jest w miare czysta i nadaje siê znakomicie (dosta³em jakie¶ 5kg wiêc na trochê starczy:)).
To chyba wsio na temat prochu...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Mephisto



Do³±czy³: 13 Wrz 2003
Posty: 24

PostWys³any: Czw Sty 08, 2004 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mrova, bardzo ciekawy pomysl produkcji gwiazdek. Sam napewno teraz takie bede robil bo mam dosyc klejenia ich w palcach.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Nastêpny
Strona 4 z 17

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP