Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Wielo silnikowa rakieta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Nie Pa¼ 05, 2003 8:12 pm    Temat postu: Wielo silnikowa rakieta Odpowiedz z cytatem

W³a¶nie jestem w czasie prac nad now± rakiet± wielo silnikow± która na samym dole bêdzie mia³e 3 lub 4 sam niewiem silniki jednakowe odpalane elektrycznie w tym samym czasie sr mam ju¿ prawie opracowany do¶yæ ma³e ale radzi socie swietnie jednym s³owem ma³y mocny pozostaje tylko kwestia rakiety i rozmieszczenie zapalników w sr ¿eby wszystkie równo siê za³±czy³y a co do rakiety to nie jesem pewien czy silniki umie¶ciæ w srodku czy na zewn±trz tak jak stateczniki.Jak mi to nie wyidzie planuje zrobiæ torpede wraz wyrzutni± w d³ugie jesiene wieczory.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Szajba



Do³±czy³: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWys³any: Nie Pa¼ 05, 2003 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema...

Moze i nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale moim zdaniem to sie nie uda. Praktycznie jest niemozliwoscia odpalenie jednoczesnie, dwuch a co mowic trzech lub czterech. Odpalic to i owszem ale zeby sie rownomiernie palily to jest niemozliwe, szkoda silnikow...ale sprobuj zycze powodzenie sam jestem ciekawy twoich rozwiazan technicznych.

Szajba
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Nie Pa¼ 05, 2003 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i teraz w³asnie obali³e¶ mój pomys³ chyba masz racje nawet firmowe silniczki nie s± jednakowe.Ale mimo to spróbóje.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Perdurabo



Do³±czy³: 18 Sie 2003
Posty: 22
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Pon Pa¼ 06, 2003 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spróbuj:
odpalanie elektryczne, dok³adne wa¿enie i odmierzanie oraz zamocowaæ dodatkowe silniki tak jak boostery by odpad³y gdy przestan± pracowaæSmile czylli jeden silnik g³ówny mo¿e byæ s³abszy ci±g ale d³u¿szy czas i dwa po bokach ma³e z silnym ci±giem ale krótkim czasem Smile
Perdurabo teoretyk:)

_________________
Navigare necesse est vivere non est necesse
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pon Pa¼ 06, 2003 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie co¶ bêdzie trudne poniewarz tu powstaje problem z mechanizmem odzuczania silników a drugi to odpalenie g³ównego (tego w ¶odku) po odrzuceniu bocznych trzeba by zastosowaæ jaki¶ uk³adzik elektronicznym
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
serfer



Do³±czy³: 01 Cze 2003
Posty: 18

PostWys³any: Pon Pa¼ 06, 2003 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yo
Jesli zrobisz to dokladnie to moze ci wyjsci tylko wedlug mnie powinny byc cztery silniczki jeden duzy i trzy male po bokach bo z trzema jak bys je ulozyl w jednym rzadku to moglo by byc troche niestabilnie i jesli jeden silnik odpali puzniej to ten duzy go skoryguje tylko musisz miec pewnosc ze odpali ulamek sekundy puzniej "prawdopodobnie wystarczy jeszcze raz taki dlugi kabel , ale nie jestem powien jesli masz to muglbys wziac kamere dwie zarowki i do jednej dac dluzszy kabelek i wlaczyc to rownoczesnie do pradu podzczas nagrywania ,a potem po klatce sprawdzac czy wyszlo" .

nara
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Feuer



Do³±czy³: 11 Mar 2003
Posty: 18
Sk±d: £añcut

PostWys³any: Pon Pa¼ 06, 2003 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gmichal1 napisa³:
takie co¶ bêdzie trudne poniewarz tu powstaje problem z mechanizmem odzuczania silników ...


Popatrz tutaj http://www.oxfordvue.com/DMFRockets/boost_drop/, mo¿e co¶ Ci to podpowie Smile

Nie zastanawia³e¶ siê nad zrobieniem rakiety wielostopniowej Question Chyba by³oby trochê pro¶ciej tak± zmajstrowaæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Perdurabo



Do³±czy³: 18 Sie 2003
Posty: 22
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Wto Pa¼ 07, 2003 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w polskich rakietach meteo (Meteor 2A czy jako¶ tak;-)) stosowano taki patent boostery mia³y czubki ukszta³towane tak jak by kto¶ je sci±³ katan±Wink (wiecie to ciêcie przez wi±zke bambusów) a po³±czone by³y za pomoc± haczyków dopóki by³ ci±g boosterów to przezwyciê¿a³o opór ich g³owic gdy jego brak³o to opór powodowa³ zsuniêcie siê ta³atajstwa z haczyka i tyle:)
_________________
Navigare necesse est vivere non est necesse
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Wto Pa¼ 07, 2003 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

perdurabo zastosuje chyba ten przepis chaczykami tak bêdzie naj³atwiej lecz ¿eby to wykorzystaæ bêde musia³ przerobiæ wyrzutnie tak aby potrzymywa³y boczne silnik przed startem
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Wto Pa¼ 07, 2003 9:01 pm    Temat postu: Boostery Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
Ca³y pic z tymi bocznymi silnikami do "Meteora" polega³ na tym, ¿e startowa³y u³amek sekundy przed silnikiem g³ównym, a wiêc wciska³y siê si³± ci±gu w zaczepy na rakiecie.
Po zanikniêciu ci±gu sko¶ne ¶ciêcia powodowa³y oddzielenie siê silników pomocniczych od g³ównego i zmianê toru ich lotu tak, ¿e nie grozi³o to klizj± z g³ówn± rakiet±.
¯yczê udanych experymentów, a zw³aszcza opanowania precyzyjnego odpalania wielu silników jednocze¶nie.
Temat jest cholernie ciekawy i mo¿na nie¼le pokombinowaæ jak to zrobiæ, a je¶li siê uda to satysfakcja gwarantowana Exclamation Laughing Very Happy

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Wto Pa¼ 14, 2003 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
klapa zrobi³em rakietkê tylko jeden si³nik wystartowa³ odrazu co spowodowa³o ¿e rakieta lecia³a w bok adrugi pu¿niej i mia³em rakiete na krety planuje zakupic fabryczne silniki i doradzcie jakie i z jak± si³aci±gu
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Wto Pa¼ 14, 2003 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a i jewszcze jedno co siedzi za paliwo w tych fabrycznych ¿e maj± takiego kopa i z czego ta dyszka jest zrobiona ¿e jest taka twarda???
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
¦ciArwA



Do³±czy³: 08 Sie 2002
Posty: 201
Sk±d: ju¿ nie st±d :)

PostWys³any: Sro Pa¼ 15, 2003 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czarny proch prasowany bezposrednio w silniku. a dysza, to pewnie jakas ceramiczna jest. moim zdaniem najpierw ja wypalaja w wysokiej temperaturze, a potem do sr zasadzaja.


pozdrawiam

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Andrew



Do³±czy³: 14 Wrz 2003
Posty: 26

PostWys³any: Sro Pa¼ 15, 2003 5:59 pm    Temat postu: twarda dysza Odpowiedz z cytatem

Cze¶æ !
Nie wiem z czego robi± takie twarde dyszki, ale jak chcesz taka twarda Shocked zrobic to wez ok:
4 czesc drobnego piasku (bardzo drobny!!!, nie jakas ziemia)
1 czesc szkla wodnego (jak dasz za duzo to dowal troche piachu i ewentualni troszke wody, jak za malo)
Powinno to miec taka ciastowata konsystencje. Formujesz dyszke (np w pier¶cieniu z papieru), a nastepnie zostawiasz do wyschniecia ok 2 dni Wink , lub tak jak ja bierzesz lampke z zarowka 40 wat, kladziesz jakas szklana podstawke, na to dyszke w tej foremce i zblizasz zarowke do tego na odleglosc od 1 do 2 cm Twisted Evil . Jakies 30 - 40 min suszenia i jest twarda Twisted Evil !!!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Sro Pa¼ 15, 2003 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze 13 lat temu rozmawialem z Panem Tomaszewskim ( robi³ silniczki - Spo³dzielnia Rzemieslnicza w Otwocku ). Zdjêcie tych SR na mojej stronie www. I od niego wiem, ¿e dyszka u niego to by³ szamot plus szk³o wodne. No i sprasowane, ¿e hoho Wink. Ale innych rozwi±zañ jest sporo. W SR tego Pana byl fabryczny proch czarny. Jest bardzo agresywny w paleniu st±d bardzo ma³y kana³ i te¿ du¿e cisnienie sprasowania.


Pozdr. A
Powrót do góry
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pi± Pa¼ 17, 2003 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

porzuci³em temat wielosilnikowej rakiety poniewa¿ przekona³em siê¿e jest to pomys³ nie na moje si³y teraz planuje zrobiæ silniczek na mieszankê gmichal tyle ¿e muszê przeprowadziæ testy na wytrzyma³o¶æ ca³ego sr na tym paliwie na pewno zrobie grubsze scianki ok 4mm wysoko¶æ ok7cm a dysza i srednica sr pozostaj± do czêsci fo¶wiadczalnej i tak mnie kusi aby zrobiæ kanalik przynajmiej na 1/4 d³ paliwa te zadanie napewno wykonam.mieszanka wed³ug mnie po kilku obrubkach pali siê takiak proch fbryczny w fabrycznych sr czyli bardzo agresywnie ostatnio mia³em do czynienia z silnikiem 2.5 ns z rakiet± lena 2.5 napewno ¿aden silniczek takiej wielkosæi wyprudukowany w domu nie przyniesie takich rezultatów jak te kupne t± rakiete znalaz³em 500m od miejsca startu posiada³a ta¶mê chamuj±c± co prawda by³ wiatr ale co z tego i tak pod zwglêdem wielkosci s± bardzo dobre i one jeszcze maj± jeden atut posiadaj± zintegrowany system wyrzucania spadochronu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP