Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wojna na Ukrainie, co możemy zrobić.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWysłany: Wto Mar 01, 2022 9:39 pm    Temat postu: wojna na Ukrainie, co możemy zrobić. Odpowiedz z cytatem

Czołem wszystkim!

Proponuję panel wymiany informacji, które mogą posłużyć ludziom z Ukrainy.
Moja propozycja to kompozycja termitowa do przepalania przedziałów silnikowych w pojazdach opancerzonych.
Dlaczego termit? Jest mieszanką łatwą do wytworzenia, bardzo skuteczną a składniki są dostępne niemal wszędzie. W wojsku były tego typu race, walec z trzonkiem, który umieszczało się w odpowiednim miejscy aby czołg został unieruchomiony.

Mieszanka termitowa na różne sposoby umieszczona w papierowej rurze wraz z zapłonnikiem.

-z tlenku żelaza(III), dla maksymalnej efektywności powinien zawierać masowo 25,3% aluminium i 74,7% tlenku żelaza.
- z tlenku żelazowo-żelazawego (FeO·Fe2O3), optymalne proporcje wynoszą 23,7% aluminium oraz 76,3% tlenku.

TH3 termit wojskowy : Skład wagowy to 68,7% termitu, 29% azotanu baru, 2% siarki i 0,3% spoiwa np żywicy czy dextryny.

Zapłonnik do termitu z azotanem baru jest prosty. Sproszkowane "zimne ognie" z dodatkiem PCZ 70-30%.

Termit może być stosowany na różny sposób, do przepalania pancerza a także do wypalania ładunków zasadniczych min, bomb etc.
Z praktycznego punktu widzenia może być miotany lub umieszczany bezpośrednio na obudowie. Inwencja twórcza pozwoli na uzyskanie ładunków o praktycznym zastosowaniu, np. zastosowania magnesu na obudowy ferromagnetyczne, lub jakiegoś gluta.

Koktajl mołotowa (nazwa pochodzi z Finlandii, którzy nadali temu urządzeniu taką nazwę po ogłoszeniu przez mołotowa, że będzie pił koktajl po szybkiej porażce Finów.
Koktajl robimy z benzyny lub pokrewnej cieczy oraz zagęszczaczy. Można stosować dodatki zwiększające temperaturę palenia. Niewygodne jest typowe odpalanie tego w klasyczny sposób, więc proponuję rozwiązanie piroforyczne, czyli samozapłonu po rozbiciu sie butelki. W tym celu do cieczy dodajemy 50-100 ml na litr , kwasu siarkowego stężonego a na zewnątrz butelki chloran potasowy który oblepia butelkę za pomocą lepiszcza.

Liczę, że Wasza inwencja pomoże w jakiś sposób, choćby dywersantom lub ludziom którym zabraknie innych możliwości, lub znajdą się na terenie wroga.

Zachęcam do wypowiedzi o improwizowanych ładunkach piro lub rozwiązań pokrewnych.


"pomysły?"

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Wto Mar 15, 2022 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Do Kodeksu karnego wprowadzono przepisy obejmujące przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną. Zwalczany będzie tzw. instruktaż terrorystyczny. Do tej pory prawo nie przewidywało odpowiedzialności karnej osoby, która rozpowszechniała informacje mogące posłużyć do przeprowadzenia ataku terrorystycznego, nie kierując ich do konkretnych osób, lecz rozpowszechniając je w sposób umożliwiający dostęp do tych informacji, na przykład za pośrednictwem Internetu, nieokreślonemu kręgowi osób"

Stare info ale na pewno aktualne. Nie znalazłem konkretnego paragrafu ale gdzieś jest. Za krótko pewno szukałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Mar 16, 2022 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę chaotycznie napiszę ale koktail mołotowa mnie zainteresował po wrzutce władz Ukrainy

https://gfx.wiadomosci.radiozet.pl/var/radiozetwiadomosci/storage/images/media/images/wojna_na_ukrainie_koktaile_molotowa_02/15572917-1-pol-PL/wojna_na_ukrainie_koktaile_molotowa_02.jpg

Zainteresował mnie też dlatego, że od dawna pandemia mogła zburzyć porządek społeczny. No ale ona już w odwrocie, oby.

Tu opublikowałem wynik jednego testu

https://www.youtube.com/watch?v=r6zslAP2RdA

Pokazana przez Ukraińców technologia ma wady :
1. benzyna na tkaninie będzie parować i trzeba takie koktaile szybko zużyć.
2. W warunkach "bojowych" nie ma czasu na szukanie polistyrenu, jego rozpuszczanie w benzynie, czy szukanie acetonu.
3. Ilość tkaniny wpychana w szyjkę butelki nie jest określona. Jeden da jej więcej, drugi mniej więc tkanina może wypaść w trakcia rzucania KM.
Zauważyłem też, że butelka trudniej się tłucze od słoika . Pokazana przeze mnie technologia (choć opisano to już w necie czy pokazano na yt) umożliwia wyprodukowaniu KM na zapas bo nic tu nie śmierdzi. "Uzbrojenie" KM polega na zalaniu kawałka ręcznika kuchennego drobną ilością benzyny. Zamiast słoika można użyć i butelki szklanej ale o pojemności nie mniejszej niż 750 ml a benzynę można lać niemal pod korek. Kawałek ręcznika trzeba obwiązać koniecznie przewodem z drutem metalowym w środku. Filmik publikuję kierując się ważnym interesem publicznym.


Środki zagęszczające jak mydło czy polistyren wg mnie nie mają sensu. One zapobiegają tylko rozpryskowi benzyny a można to uzyskać znacznie prościej. Butelekę trzeba lekko obwiązać taśmą klejącą. Nie zapobiegnie to stłuczeniu butelki a utrudni rozprysk.

Mój profil na yt mi zablokowali bo za mało wierzyłem w skuteczność keczupu pfeizera Smile.

Zdjęciami z wojny jestem zszokowany. Mam je z telegrama, wpiszcie sharp333 (info po rosyjsku) albo News Front Polska. Wojna też trwa w necie.


Edit. Słoik musi być wypełniony benzyną w 95 % a butelka w 90 %. Ta wolna przestrzeń ułatwia rozbicie słoika/butelki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP