Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Czy瘺y forum powraca這 do 鈍iata 篡wych ?
Id do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
ARKO

Do陰czy: 17 Mar 2012
Sk康: Radom

PostWys豉ny: Nie Wrz 29, 2019 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa:
Rynek pirotechniki widowiskowej wchodzi w etap zamierania.

D逝gofalowo si nie myl. Jeden z producent闚 piro si zwija

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-dzialke-przemyslowa-CID3-IDBLvoD.html#7135053076;promoted

Jest to firma o potencjalnym znaczeniu dla obronno軼i kraju, o ciekawej i trudnej produkcji, wyj徠kowej w skali kraju.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
zaxst

Do陰czy: 23 Sty 2015
Sk康: Pomorskie

PostWys豉ny: Sro Pa 02, 2019 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa:
ARKO napisa:

D逝gofalowo si nie myl. Jeden z producent闚 piro si zwija

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-dzialke-przemyslowa-CID3-IDBLvoD.html#7135053076;promoted

Jest to firma o potencjalnym znaczeniu dla obronno軼i kraju, o ciekawej i trudnej produkcji, wyj徠kowej w skali kraju.

Pronit z tego co widz zwin掖 si w 2000 roku, a sprzeda dzia趾i po prostu zwleka豉 od tego czasu, myl si?
Powr鏒 do g鏎y
ARKO

PostWys豉ny: Sro Pa 16, 2019 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaxst napisa:
….Pronit z tego co widz zwin掖 si w 2000 roku, a sprzeda dzia趾i po prostu zwleka豉 od tego czasu, myl si?

Miasto w ko鎍u, od syndyka w 2005 r. wykupi這 upad造 Pronit. D逝go niczego nie sprzedawali tylko innym dzier瘸wili ale w ko鎍u urz璠nicy zrozumieli, 瞠 dawny profil produkcji nie wr鏂i. Wi璚 dzi inwestorem nr 1 jest firma co robi 瘸rcie.
Pomniejsi albo kupuj albo dzier瘸wi. Chyba kropelk co przela豉 czar goryczy u producenta szelek by豉 kostnica. Postawili ja 20 m od ich biura ale kto by si tam przejmowa jakim 鄉iesznym MPZP ( Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego). Sta這 w nim tak瞠 : sk豉dy wi璚 pewno o sk豉dy trup闚 chodzi這 w MPZP. Mnie kostnica nie przeszkadza, ma by 200 m od nas a nawet gdyby by豉 20 m to mi bez r騜nicy. Ale rozumiem producenta szelek. Plus inne wa積e powody jak rosn帷e koszty i wkr鏒ce podatki, a w produkcji piro jest jednak sporo r璚znej d逝baniny.
Powr鏒 do g鏎y
Blacky

Do陰czy: 09 Lut 2018
Sk康: mam to wiedzie?

PostWys豉ny: Sob Pa 26, 2019 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smutno si robi patrz帷 na to forum, "mojego" ukochanego vandrolla czy inne stronki a nawet komercj temat zdycha coraz bardziej i bardziej a mo瞠 doczekamy momentu gdzie nawet pojedyncze jednostki przestan si w tym grzeba a ludzie zapomn Crying or Very sad

Im bardziej dalej od praktyki tym bardziej przestaje mnie smuci sytuacja pirotechniki Confused

ARKO

PostWys豉ny: Nie Gru 15, 2019 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa:
Co do fundacji piro…Te fundacje piro maj zatrzyma co, co jest nie do zatrzymania.

W biznesie wa積a umiej皻no嗆 to umiej皻no嗆 przewidywania. Akcyza ma pono wej嗆 na piro co mnie potencjalnie cieszy bo od 89 r. nie cierpi sylwestra i towarzysz帷ego im huku.

Je郵ibym mia co sensownego dorzuci to:

Fajerwerki mo瞠my podzieli ze wzgl璠u na miejsce ich u篡cia na:

- wodne ( np. dukier, kwekar )
- naziemne.

Jak sama nazwa wskazuje fajerwerki wodne odpalane s na wodzie a naziemne – na ziemi. Te ostatnie z kolei mo積a podzieli wg zasi璕u efektu specjalnego wzgl璠em powierzchni ziemi na : niskie, 鈔ednie, wysokie. Do niskich zaliczymy np. fontann, wulkan, s這neczko, dla kt鏎ych to fajerwerk闚 obszar obejmowany przez efekt specjalny rozpo軼iera si tu przy powierzchni ziemi. No i nie daj one huku.

95 % importu z Chin odpalanych na Sylwestra to fajerwerki 鈔ednie (np. baterie) i wysokie (szelki, rakiety). Mnie tu akcyza nie przeszkadza cho jej nie przyklasn. Usun掖bym te z obrotu krety雟kie petardy (ale nie granaty hukowe na jak捷 zawleczk).

Zostawi w spokoju fajerwerki niskie, do tego 鈍iece dymne, granaty hukowe na zawleczk i mamy git.

Nikt nie zrobi w Sylwestra huku a jak zechc to niech robi za dro瞠j.

W Polsce s 3 ma貫 firmy robi帷e piro. Ich zakres dzia豉nia potencjalnie wp造wa na obronno嗆 pa雟twa. Ju teraz ostro積ie WOT korzysta z ich us逝g (鈍iece dymne z arko)

We幟y na cel taki produkt dla wojska jak NSCH-40M. Jego produkcj musiano zlikwidowa i tego produktu si ju nie odtworzy - za jakie rozs康ne pieni康ze. Musi wej嗆 w to WITU albo WAT, upro軼i ten wyr鏏 i nauczy jednego z tych producent闚 (chro panie Bo瞠 przed du篡m bo ci duzi mentalnie jeszcze tkwi w g喚bokiej komunie) robi nowy wynalazek podobny do NSCH-40M. On by zbyt skomplikowany w produkcji. Da這 si jego robi ale przy znacznych ilo軼iach / rok.
Je郵i kto powie, 瞠 ZROBIMY TOWARZYSZE ten NSCH to kas we幟ie i nic nie zrobi. Kto by tak nie chcia ?.
.

My郵 wiec, 瞠 ci drobni te rewelacje mog zlekcewa篡 cho... producent szelek mo瞠 mie obawy. Co do importer闚...na ich miejscu te bym si stresowa. Kto musi si sk豉da na +500 Very Happy. Inni poprzez wzrost podatk闚: jawnych i ukrytych.

A tak przy okazji. W ramach zabawy za psie pieni康ze, tylko z zami這wania - w arko robi now wersj nsch-40m. Przynajmniej tylko po to, aby pokaza i si przy tym dobrze pobawi.
Powr鏒 do g鏎y
Hack

Do陰czy: 15 Cze 2006

PostWys豉ny: Wto Gru 17, 2019 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaciekawi mnie podzia rodzajowy fajerwerk闚. Sk康 go wzi掖e?
ARKO

PostWys豉ny: Wto Gru 17, 2019 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hack napisa:
Zaciekawi mnie podzia rodzajowy fajerwerk闚. Sk康 go wzi掖e?

Z mojej ksi捫ki. Od lat le篡 i czeka do druku. Wydam jak firma zniknie i b璠 mia czas.

Ten podzia zer積掖em z ksi捫ek ru. Poczyta貫m i uzna貫m, 瞠 ma sens. A to co nie ma sensu, nie zapisa貫m/nie zapami皻a貫m. Prochu nie wymy郵i貫m ale wszystkie informacje sprawdzi貫m do鈍iadczalnie. Zebra貫m, posegregowa貫m, opisa貫m jak zrobi (dzi za to "zrobienie" wchodz o 6 rano i w gaciach wyprowadzaj eksperymentatora z domu). Wi璚 ta ksi捫ka ju dzi nie ma sensu.

Fajerwerki niskie, to w 100 % te, w kt鏎ych element ogniowy (petarda, gwiazdka) nie jest wystrzeliwana. Do tej grupy zaliczymy wi璚: petardy, fontanny, wulkany, s這neczka, wszystkie 鈍iece dymne, ognie bengalskie, pochodnie pirotechniczne (tzw. race). By mo瞠 i drobnica jak te lataj帷e owady itp.

Fajerwerk闚 wodnych: nigdy, 瘸dnego nie widzia貫m.

No i ciesz si, 瞠 篡jesz, pewno na emeryturze Smile
Powr鏒 do g鏎y
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Wto Gru 31, 2019 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie widzia貫, to zobacz Smile
https://www.youtube.com/watch?v=FZOfKEMO_rE
https://www.youtube.com/watch?v=FBKrL-lzNQo&list=PLQWQhKtdwj4NIdbgaSMCjaDC0LZK1OV7V&index=4
https://www.youtube.com/watch?v=ZIj9d9aUxZQ&list=PLQWQhKtdwj4NIdbgaSMCjaDC0LZK1OV7V&index=2

A. Na 篡wo nie widzia貫m.

B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Wto Gru 31, 2019 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co, zebranie geriatryczne??
To korzystaj帷 z okazji, 篡cz Wam... zreszt sami si domy郵acie czego Wam 篡cz...

GM

ARKO

PostWys豉ny: Sro Sty 01, 2020 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa:
…. korzystaj帷 z okazji, 篡cz Wam... zreszt sami si domy郵acie czego Wam 篡cz...

Ja si nie domy郵am Smile. A geriatria to schorzenia wieku podesz貫go. Pewno kiedy nadejd.

Jestem oszcz璠ny w 篡czeniach bo s tanie i nie maj 瘸dnego wp造wu na nasze 篡cie.
Powr鏒 do g鏎y
pan7.62

Do陰czy: 23 Maj 2009
Sk康: w-wa

PostWys豉ny: Czw Lut 06, 2020 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy .....Spotkanie geriatryczne... Very Happy Laughing podoba mi si.... Witam po latach. Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum