Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Czy¿by forum powraca³o do ¶wiata ¿ywych ?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Wrz 29, 2019 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa³:
Rynek pirotechniki widowiskowej wchodzi w etap zamierania.


D³ugofalowo siê nie mylê. Jeden z producentów piro siê zwija

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-dzialke-przemyslowa-CID3-IDBLvoD.html#7135053076;promoted

Jest to firma o potencjalnym znaczeniu dla obronno¶ci kraju, o ciekawej i trudnej produkcji, wyj±tkowej w skali kraju.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
zaxst



Do³±czy³: 23 Sty 2015
Posty: 47
Sk±d: Pomorskie

PostWys³any: Sro Pa¼ 02, 2019 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa³:
ARKO napisa³:
Rynek pirotechniki widowiskowej wchodzi w etap zamierania.


D³ugofalowo siê nie mylê. Jeden z producentów piro siê zwija

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-dzialke-przemyslowa-CID3-IDBLvoD.html#7135053076;promoted

Jest to firma o potencjalnym znaczeniu dla obronno¶ci kraju, o ciekawej i trudnej produkcji, wyj±tkowej w skali kraju.


Pronit z tego co widzê zwin±³ siê w 2000 roku, a sprzeda¿ dzia³ki po prostu zwleka³a od tego czasu, mylê siê?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Sro Pa¼ 16, 2019 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaxst napisa³:
….Pronit z tego co widzê zwin±³ siê w 2000 roku, a sprzeda¿ dzia³ki po prostu zwleka³a od tego czasu, mylê siê?


Miasto w koñcu, od syndyka w 2005 r. wykupi³o upad³y Pronit. D³ugo niczego nie sprzedawali tylko innym dzier¿awili ale w koñcu urzêdnicy zrozumieli, ¿e dawny profil produkcji nie wróci. Wiêc dzi¶ inwestorem nr 1 jest firma co robi ¿arcie.
Pomniejsi albo kupuj± albo dzier¿awi±. Chyba kropelk± co przela³a czarê goryczy u producenta szelek by³a kostnica. Postawili ja 20 m od ich biura ale kto by siê tam przejmowa³ jakim¶ ¶miesznym MPZP ( Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego). Sta³o w nim tak¿e : sk³ady wiêc pewno o sk³ady trupów chodzi³o w MPZP. Mnie kostnica nie przeszkadza, ma byæ 200 m od nas a nawet gdyby by³a 20 m to mi bez ró¿nicy. Ale rozumiem producenta szelek. Plus inne wa¿ne powody jak rosn±ce koszty i wkrótce podatki, a w produkcji piro jest jednak sporo rêcznej d³ubaniny.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blacky



Do³±czy³: 09 Lut 2018
Posty: 8
Sk±d: mam to wiedzieæ?

PostWys³any: Sob Pa¼ 26, 2019 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smutno siê robi patrz±c na to forum, "mojego" ukochanego vandrolla czy inne stronki a nawet komercjê temat zdycha coraz bardziej i bardziej a¿ mo¿e doczekamy momentu gdzie nawet pojedyncze jednostki przestan± siê w tym grzebaæ a ludzie zapomn± Crying or Very sad

Im bardziej dalej od praktyki tym bardziej przestaje mnie smuciæ sytuacja pirotechniki Confused

_________________
Niestety obecnie koniec Sad
Vandroll: http://www.vandroll.info/tsnews
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Gru 15, 2019 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa³:
Co do fundacji piro…Te fundacje piro maj± zatrzymaæ co¶, co jest nie do zatrzymania.
Rynek pirotechniki widowiskowej wchodzi w etap zamierania.


W biznesie wa¿na umiejêtno¶æ to umiejêtno¶æ przewidywania. Akcyza ma ponoæ wej¶æ na piro co mnie potencjalnie cieszy bo od 89 r. nie cierpiê sylwestra i towarzysz±cego im huku.

Je¶libym mia³ co¶ sensownego dorzuciæ to:

Fajerwerki mo¿emy podzieliæ ze wzglêdu na miejsce ich u¿ycia na:

- wodne ( np. dukier, kwekar )
- naziemne.

Jak sama nazwa wskazuje fajerwerki wodne odpalane s± na wodzie a naziemne – na ziemi. Te ostatnie z kolei mo¿na podzieliæ wg zasiêgu efektu specjalnego wzglêdem powierzchni ziemi na : niskie, ¶rednie, wysokie. Do niskich zaliczymy np. fontannê, wulkan, s³oneczko, dla których to fajerwerków obszar obejmowany przez efekt specjalny rozpo¶ciera siê tu¿ przy powierzchni ziemi. No i nie daj± one huku.

95 % importu z Chin odpalanych na Sylwestra to fajerwerki ¶rednie (np. baterie) i wysokie (szelki, rakiety). Mnie tu akcyza nie przeszkadza choæ jej nie przyklasnê. Usun±³bym te¿ z obrotu kretyñskie petardy (ale nie granaty hukowe na jak±¶ zawleczkê).

Zostawiæ w spokoju fajerwerki niskie, do tego ¶wiece dymne, granaty hukowe na zawleczkê i mamy git.

Nikt nie zrobi w Sylwestra huku a jak zechc± to niech robi± za dro¿ej.

W Polsce s± 3 ma³e firmy robi±ce piro. Ich zakres dzia³ania potencjalnie wp³ywa na obronno¶æ pañstwa. Ju¿ teraz ostro¿nie WOT korzysta z ich us³ug (¶wiece dymne z arko)

We¼my na cel taki produkt dla wojska jak NSCH-40M. Jego produkcjê musiano zlikwidowaæ i tego produktu siê ju¿ nie odtworzy - za jakie¶ rozs±dne pieni±dze. Musi wej¶æ w to WITU albo WAT, upro¶ciæ ten wyrób i nauczyæ jednego z tych producentów (chroñ panie Bo¿e przed du¿ym bo ci duzi mentalnie jeszcze tkwi± w g³êbokiej komunie) robiæ nowy wynalazek podobny do NSCH-40M. On by³ zbyt skomplikowany w produkcji. Da³o siê jego robiæ ale przy znacznych ilo¶ciach / rok.
Je¶li kto¶ powie, ¿e ZROBIMY TOWARZYSZE ten NSCH to kasê we¼mie i nic nie zrobi. Kto by tak nie chcia³ ?.
.

My¶lê wiec, ¿e ci drobni te rewelacje mog± zlekcewa¿yæ choæ... producent szelek mo¿e mieæ obawy. Co do importerów...na ich miejscu te¿ bym siê stresowa³. Kto¶ musi siê sk³adaæ na +500 Very Happy. Inni poprzez wzrost podatków: jawnych i ukrytych.

A tak przy okazji. W ramach zabawy za psie pieni±dze, tylko z zami³owania - w arko robi± now± wersjê nsch-40m. Przynajmniej tylko po to, aby pokazaæ i siê przy tym dobrze pobawiæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWys³any: Wto Gru 17, 2019 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaciekawi³ mnie podzia³ rodzajowy fajerwerków. Sk±d go wzi±³e¶?
_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Wto Gru 17, 2019 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hack napisa³:
Zaciekawi³ mnie podzia³ rodzajowy fajerwerków. Sk±d go wzi±³e¶?


Z mojej ksi±¿ki. Od lat le¿y i czeka do druku. Wydam jak firma zniknie i bêdê mia³ czas.

Ten podzia³ zer¿n±³em z ksi±¿ek ru. Poczyta³em i uzna³em, ¿e ma sens. A to co nie ma sensu, nie zapisa³em/nie zapamiêta³em. Prochu nie wymy¶li³em ale wszystkie informacje sprawdzi³em do¶wiadczalnie. Zebra³em, posegregowa³em, opisa³em jak zrobiæ (dzi¶ za to "zrobienie" wchodz± o 6 rano i w gaciach wyprowadzaj± eksperymentatora z domu). Wiêc ta ksi±¿ka ju¿ dzi¶ nie ma sensu.

Fajerwerki niskie, to w 100 % te, w których element ogniowy (petarda, gwiazdka) nie jest wystrzeliwana. Do tej grupy zaliczymy wiêc: petardy, fontanny, wulkany, s³oneczka, wszystkie ¶wiece dymne, ognie bengalskie, pochodnie pirotechniczne (tzw. race). Byæ mo¿e i drobnica jak te lataj±ce owady itp.

Fajerwerków wodnych: nigdy, ¿adnego nie widzia³em.

No i cieszê siê, ¿e ¿yjesz, pewno na emeryturze Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Wto Gru 31, 2019 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie widzia³e¶, to zobacz Smile
https://www.youtube.com/watch?v=FZOfKEMO_rE
https://www.youtube.com/watch?v=FBKrL-lzNQo&list=PLQWQhKtdwj4NIdbgaSMCjaDC0LZK1OV7V&index=4
https://www.youtube.com/watch?v=ZIj9d9aUxZQ&list=PLQWQhKtdwj4NIdbgaSMCjaDC0LZK1OV7V&index=2

A. Na ¿ywo nie widzia³em.

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Wto Gru 31, 2019 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co, zebranie geriatryczne??
To korzystaj±c z okazji, ¿yczê Wam... zreszt± sami siê domy¶lacie czego Wam ¿yczê...

GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Sro Sty 01, 2020 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
…. korzystaj±c z okazji, ¿yczê Wam... zreszt± sami siê domy¶lacie czego Wam ¿yczê...


Ja siê nie domy¶lam Smile. A geriatria to schorzenia wieku podesz³ego. Pewno kiedy¶ nadejd±.

Jestem oszczêdny w ¿yczeniach bo s± tanie i nie maj± ¿adnego wp³ywu na nasze ¿ycie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pan7.62



Do³±czy³: 23 Maj 2009
Posty: 30
Sk±d: w-wa

PostWys³any: Czw Lut 06, 2020 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy .....Spotkanie geriatryczne... Very Happy Laughing podoba mi siê.... Witam po latach. Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mikor



Do³±czy³: 06 Maj 2002
Posty: 51
Sk±d: tychy

PostWys³any: Sro Sie 05, 2020 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcia³em sprawdziæ czy login i has³o jeszcze sprawne.. o dziwo tak!, przepraszam ale trochê mi trudno w to uwierzyæ ¿e ja mia³em 17 lat jak by³em w epicentrum produkcji materia³ów wybuchowych w warunkach domowych, niesamowite Wink i koñczyny nadal kompletne, bez ani jednej blizny spowodowanej pirotechnik±, czyli da siê? DA SIÊ! Smutni te¿ nigdy mnie nie odwiedzali... i my¶lê ¿e ryzyko jest nik³e wkoñcu maj± nas tu jak na tacy i dopóki nic siê nie dzieje to na ch.. maj± nas straszyæ. Kto¶ ³owi ryby je¼dzi na rowerze a inny zdobywa kompetentn± wiedzê i bawi siê bezpiecznie pirotechnik±. Pozdrawiam wszystkich, tak tak smutne informacje te¿ zauwa¿y³em ;/

A Pan Arkadiusz O. nadal tu jest?

_________________
mikor
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP