Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapalający się napis

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gggabrysss



Dołączył: 28 Lut 2018
Posty: 1
Skąd: Wieluń

PostWysłany: Sro Lut 28, 2018 6:11 pm    Temat postu: Zapalający się napis Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich po raz pierwszy!
I od razu proszę o poradę. Planuję ważny krok w moim życiu i w związku z tym wydarzeniem chciałem przygotować dla mojej lubej małą niespodziankę.

Chciałem skonstruować napis z lontu. Miałoby to wyglądać następująco-
zapalam lont ułożony w napis "wyjdź za mnie". Lont zapaliłby napis tak, aby był widoczny z wysokości około 15m przez kilka minut. Na końcu lontu zamontowałbym jakiś fajerwerek bądź ledowe balony napełnione helem, które odleciałyby po wypaleniu lontu.

Ułożenie lontu jest chyba prosta (visco). Jednak potrzebowałbym substancji/materiału, który zapaliłby się od tego lontu i żarzył przynajmniej do końca wypalenia lontu, tak aby cały napis był widoczny w jednym momencie. Moglibyście coś zaproponować?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
salle



Dołączył: 24 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd: Płock

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2018 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może pokrycie czymś ropopochodnym dałoby taki efekt?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PyroTech



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 11
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 12:40 am    Temat postu: Punkty świetlne Odpowiedz z cytatem

Jakby to robić profesionalnie to należałoby użyć pojedynczych punktów świetlnych. Są dostępne w róznych wersjach kolorystycznych, o różnej długości trwania efektu czy w różnych formach (boczne, pionowe). Z tych punktów układa się napis. Jeden punkt od drugiego oddalony o jakieś +/- 10 cm. Można robić podwójnej grubości - lepszy efekt. Punkty mocuje się na np na gęstej siatce lub stelarzach, a odpala za pomocą taśmy prochowej.
_________________
Pokazy pirotechniczne, pirotechnika widowiskowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP