Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Petarda hukowa z prochu nitrocelulozowego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregor_gg

PostWysłany: Pon Sty 01, 2018 11:22 pm    Temat postu: Petarda hukowa z prochu nitrocelulozowego Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam do Was takie pytanie. Mianowicie zrobiłem petardę z prochu nitrocelulozowego. Korpus z rolki tekturowej o grubości około 4mm, długości około 10cm. Zakorkowane z obu stron drewnianymi czopami. Użyty lont zakupiony ze sklepu. I tu rozczarowanie. Spodziewałem się głośnego huku, a było tylko ciche klapnięcie jak z kapiszona. Podpowiecie mi czemu tak się stało? Dzięki za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Darius

PostWysłany: Sro Lut 28, 2018 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zamiast drewnianych czopów , spróbuj dać też tekturowe . Siła wybuchu będzie większa , przez lżejszy opór to i wybuch będzie głośniejszy Smile powodzenia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: