Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KCLO3 + MAGNEZ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 4:51 pm    Temat postu: KCLO3 + MAGNEZ Odpowiedz z cytatem

Ponieważ nie ma jeszcze tematu o tej MP, a ja mam na dodatek pytanie, zakładam ten o to temat.
Jaki jest wg was najlepszy[najszybciej się spalający] skład tychże dwóch substancjii? Niewiele czasu zostało do sylwestra, a czasu na testy niestety nie mam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tchemik



Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 496
Skąd: Bytom

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze... Kijata mieszanka. Cholernie wrazliwa na tarcie, malo stabilna i niezbyt wydatna (gazowo i "szybkosciowo").

Jesli porownal bys KClO4 + Mg z ta mieszanka to zobaczysz ze to "niebo i ziemia".

Pozdro
J.B.

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm ciekawe, robiłem kiedyś mieszankę 70:30 paliła się całkiem żwawo, ale co do gazów to masz rację, dodatek siarki polepszy osiągi, ale hmm pewnie wrażliwośc będzie taka duża że nawet mieszanie, albo ucieranie w moździerzu spowoduje zapłon.

Tyle że nie ma nic lepszego w amatorce co daje jasny błysk. Świetne Fb'ki są na magnezie, ale kclo4 odstrasza trochę ceną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Front



Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 189
Skąd: Wrocek

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz albo masz coś gites i płacisz więcej(KClO4) albo masz >omiń to<(KClO3) i płacisz mniej wybieraj Laughing Laughing Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Front jak zwykle musiał dogryźć Cool
Aha i ma ktoś jakieś ciekawe wytłumaczenie dlaczego mieszanina na kclo3 jest kupiasta? Przecież to silny utleniacz, magnez to świetny reduktor, powinno być lepiej niż z glinem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
simsigver
Gość





PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sadafag napisał:
Front jak zwykle musiał dogryźć Cool
Aha i ma ktoś jakieś ciekawe wytłumaczenie dlaczego mieszanina na kclo3 jest kupiasta? Przecież to silny utleniacz, magnez to świetny reduktor, powinno być lepiej niż z glinem.


1. Większe ciepło reakcji (i temperaturę spalania) ma KClO4+Mg
2. Większa zawartość aktywnego tlenu potrzebuje -//- Mg... więcej metalu = większa przewodność cieplna mieszaniny * Razz

Dodatek porównawczy -A- * Tlenek Mg paruje w temp. o kilkaset stopni *C większej od Al2O3, czyli gwałtowniej oddaje ciepło mieszaninie ... podtrzymując szybkie spalanie... i dlatego mieszaniny z pyłem Al o tym samym rozdrobnieniu co Mg są wolniejsze od tych z Mg Rolling Eyes
Powrót do góry
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe Simsigver niezastąpiony. Skąd ty tą wiedze bierzesz.
Czuje że kiedyś w końcu dostaniesz profi, należy ci się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na innym forum znalazłem całkiem fajną bardzo oślepiającą mieszankę. Doskonale nadaje się do fleszy a także do petarda (bardzo mocny bass) Squad to :
KClO4 + Sr(NO3)2 + Mg ( 7:6:8 ) wagowo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aspiryna
Gość





PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego KClO3+Mg spala się mniej żwawo od KNO3+Mg?
Powrót do góry
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mamy ten sam reduktor a różny utleniacz, to zależy wszystko od niego. Tutaj masz wytłumaczenie http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?p=135971&highlight=#135971 [dlaczego chloran lepszy od saletry]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
simsigver
Gość





PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aspiryna napisał:
Dlaczego KClO3+Mg spala się mniej żwawo od KNO3+Mg?


Przy jakim składzie ?Z siarką czy bez siarki ?
Będzie to mieć związek z ilością MgO i mniej lotnym od KCl, K2O Rolling Eyes

2 KNO3 + 5MgO -> K2O + 5 MgO + N2
Popatcie jak duża ilość MgO powstaje, azotu jest malućko, zamiast ochładzać i zwalniać mieszaninę... przyspiesza jej palenie podbijając ciśnienie w strefie reakcji Rolling Eyes
Mieszaniny KNO3 (innych azotanów) siarki i alu, a szczególnie Mg, świetnie nadają sie do petard, ponieważ w zamknięciu "walą" niemiłosiernie... ale KClO4 daje największy POWER Twisted Evil
Powrót do góry
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe ale to nieprawda że mieszaniny kno3 z al lub mg spalają się lepiej niż te z kclo3. Sprawdzane doświadczalnie, pozatym nikt by nie robił wtedy FB na kclo3.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aspiryna
Gość





PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KNO3/Mg spala się żwawiej niż KClO3/Mg. Miałem na myśli, że jest to coś w rodzaju anomalii, bo raczej w mieszaninach dwuskładnikowych te w których utleniaczem jest KClO3 są żwawsze niż te z KNO3. Chyba nie rozumiem tych dywagacji o małej ilości azotu, któa ma chłodzić i dużo MgO, która z kolei cośtam innego. To Twoja własna teoria?
Powrót do góry
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jaki jest w końcu najlepszy stosunek[najszybciej się spaląjący] kclo3 bądź kno3 do magnezu ? Bo nikt jeszcze nie odpowiedział.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rosomak



Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 32
Skąd: Wiocha koło Lublina

PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KClO3 - 63%
Mg - 37%

Wynika ze stechiometri, dodatkowo skład był podany w Szydłowskim.

Co do "dlaczego pali się wolniej niż na glinie" mam własną teorię prostszą od wnikania we właściwości fizykochemiczne.
Zwróć uwage jakie masz rozdrobnienie magnezu a jakie glinu. Podczas gdy dostepny w kraju glin to najczęsciej pył od 0.063 mm do german dark 0.004 - 0.002 mm, to magnez masz od wiórów do proszku. Najdrobniejszy proszek magnezowy jaki widziałem to chyba 0.22 mm -oczywiście mogło się od tamtych czasów dużo zmienić.
Grubsze ziarno, wolniejsze palenie.

_________________
W stanie spoczynku od stycznia 2007.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż nudziło mi się i porobiłem testy.
Zrobiłem testy dla standardowych mieszanek, nie chciało mi się babrać z połówkami, za dużo roboty, a i tak niewielkie różnice. Zabrakło testów 50:50 ale uważam że nie paliły by się zbyt dobrze, pozatym dużo ludzi robi mieszanki, gdzie daje mało magnezu, więc chciałem im pokazać, że lepsze są składy o większej ilości niż 70:30.

KCLO3/Mg

http://www.uploading.com/files/DM33W0US/kclo3.html 80:20
http://www.uploading.com/files/TEWTI9ZD/kclo3.html 70:30
http://www.uploading.com/files/918B5TNJ/kclo3.html 60:40

KNO3/MG

http://www.uploading.com/files/QH47S0F9/kno3.html 80:20
http://www.uploading.com/files/YPN67IWE/kno3.html 70:30
http://www.uploading.com/files/2I8XK85J/kno3.html 60:40


Jak widać spalają się porównywalnie, ale rozpęd mieszanek na kno3 jest dośc długi. Pozatym odpalane lontem 3mm, nie wiem czy zwykły by sobie tak łatwo poradził, w razie czego polecam jakiś primer np. pcz.
Wydaje się że mieszanki na kno3, a przynajmniej te o optymalnym składzie spalają się...szybciej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A. Szydłowski napisał:

Przy jednakowej zawartości metalu podwójne mieszaniny chloranów z magnezem palą się wolniej niż mieszaniny azotanów z magnezem; przyczyna tego nie jest dotąd znana.

Daję ten cytat bo w miarę pasuje on do tematu. Może po prostu azotany bardziej "lubią" Mg niż chlorany...

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lampek



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: wiedziec wszystko

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie KClO4/MG Question robiłem pare prób tego FBeka i doszedłem do wnisku że znacznie szybciej spala sie mieszanka 50/50 niż 60/40. Ten drugi to tak niewiele szybciej jak fotobłysk na KNO3/Al/S, natomiast 50/50 robił charakterystyczne dla szybkich FB ,,stug" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tylko jeszcze potwierdze faktycznie siłe układu KClO4/Mg.... myślałem że wiele mocnych FB widziałem.. ale jak mi Tchemik pokazał tego FB w akcji to byłem pod wrażeniem, to się naprawde czuje na własnej skórze.
KClO3/Mg się kryje i jest do niczego przy masie z nadchloranem. Cool

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
skrzat



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 2
Skąd: polska

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sadafag napisał:
To jaki jest w końcu najlepszy stosunek[najszybciej się spaląjący] kclo3 bądź kno3 do magnezu ? Bo nikt jeszcze nie odpowiedział.
Jeśli chodzi o kno3 to jest to 75/25 spalanie gwałtowne i to przy najgróbszym magnezie , nie wiem jak by sie spalało przy najdrobniejszym ................ Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP