Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chlorany i nadchlorany

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PolskiChemik

PostWysłany: Sro Maj 03, 2017 11:43 am    Temat postu: Chlorany i nadchlorany Odpowiedz z cytatem

Witam,
Słyszałem już dawno o pewnej ustawie UE, w której zakazuje się nabywania, przechowywania, itd większości związków chemicznych używanych w pirotechnice. Teraz w prawie wszystkich sklepach pirotechnicznych z odczynnikami chlorany i nadchlorany są możliwe do zakupienia tylko na firmę (wyjątkiem jest sklep strzaly.pl, który nie jest rewelacyjny). Znalazłem też sklep Warchem, sklep chemiczny, gdzie ostatnio kupiłem 2 litry
98-procentowego H2SO4 i nie miałem z tym żadnego problemu.
Czy kupowanie np. MClO3, MClO4, itp. w sklepach typu Warchem jest legalne? Przecież u nich nie trzeba żadnych oświadczeń i każda osoba fizyczna może tam kupować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G

PostWysłany: Czw Maj 04, 2017 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupuj śmiało. Przy najbliższym kretyn-bomberze co najwyżej odwiedzą Cię sympatyczni panowie.
PiroTechKrk

PostWysłany: Czw Maj 25, 2017 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupić zawsze możesz. Sprawdź sobie i zrób research, ale wydaje mi się, że nie ma z tym problemu. Przy czym warto zachować zdrowy rozsądek i posprawdzać, czy dziwne incydenty prawne się nie pojawiły do tej pory.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu piszesz bzdury i wprowadzasz ludzi w błąd, narażając na nieprzyjemne konsekwencje??
Chlorany i nadchlorany mogą kupować WYŁĄCZNIE firmy!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: