Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytanie do doświadczonych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoshinaka



Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 1
Skąd: Dęblin

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 10:42 pm    Temat postu: Pytanie do doświadczonych Odpowiedz z cytatem

Pokrótce celem wstępu. Za wczesnej młodości moim największym hobby były różne zabawy pirotechniczne. Wtedy jednak był problem ze składnikami nie to co dzisiaj; teraz można wysyłkowo kupić wszystko. Dawniej trudniej było zdobyć siarkę, KMnO4 czy inne rzeczy. Przypadkiem wróciłem do tematu i odświeżywszy sobie wiedzę poeksperymentować. Chemikiem jestem z zamiłowania, nie z wykształcenia. Mam pytanie odnośnie nadchloranu potasu i pyłu magnezowego. W wielu miejscach spotkałem się z opinią o niestabilności tej mieszanki i wymaganiu stosunkowo szybkiego jej wykorzystania. Jak to jest z tą niestabilności i przechowywaniem tak naprawdę? Czy istnieje możliwość samozapłonu gotowej mieszanki w np. w petardzie kilka dni po sporządzeniu? Czy jest wrażliwa uderzenia / wstrząsy? Mieszanki z KMnO4 znam, zęby na nich prawie zjadłem w młodości ale nadchloran potasu udało mi się zdobyć obecnie dopiero. A tak poza tym, przeraża mnie jak łatwo można tyle rzeczy teraz kupić w internecie i przy odrobinie wiedzy w nieodpowiednich rękach... Ja do siebie zaufanie mam, z zawodu jestem żołnierzem zawodowym, więc ostrożny jestem z zawodu że tak powiem, ale pirotechnika zawsze mnie bawiła i interesowała. Pozdrawiam i dzięki za ewentualną pomoc w odpowiedzi na pytania...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość petard wojskowych jest na nadchloranie i magnezie, więc ze stabilnością raczej nie ma problemu.
Gorzej z kupnem nadchloranu - zgodnie z aktualnymi przepisami nie możesz go kupić Smile.
GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
remek



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: Giżycko

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na vmc jest artykuł o otrzymywaniu chloranow i nadchloranow Razz Mieszanka na nadchloranie jest dosyć stabilna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Furan



Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 19
Skąd: THF

PostWysłany: Pią Mar 03, 2017 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm a ja coś sądze że wojskowe są na cynku i siarce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zaxst



Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 47
Skąd: Pomorskie

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na cynku i siarce to nie są robione przypadkiem Piccolaki Very Happy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Furan



Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 19
Skąd: THF

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj nie wiem zn s tak dla nie do edukowanych to się robi np 1g siarki i 1g cynku a nie 50/50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy to przypadkiem nie to samo hehe
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP