Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rakiety nie latają

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CA$HELL



Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 6:15 pm    Temat postu: Rakiety nie latają Odpowiedz z cytatem

Witajcie koledzy, mam problem otóż KAŻDA rakieta którą zrobię nie lata. Nawet kiedy paliwo spala się w dość efektowny sposób kijanka nie ma absolutnie żadnego ciągu. Robiłem silniki z sypkiej mieszanki KNO3/cukier, testowałem karmelka - nic ani drgnie. Wydaje mi się że problemem może być zbyt długi czas spalania paliwa, rakieta powinna spalać się w miarę szybko a czasami robi mi się kilkunastosekundowa świeca dymna. Macie pomysł jak można przyspieszyć spalanie? Kanał wiercę przez całą długość i wsadzam lont bibułkowy/visco.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antyvlad



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 83
Skąd: to wiesz?

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Podaj jakieś szczegóły:
- Skład procentowy paliwa (wagowo, objętościowo?)
- wymiary korpusu (średnica, grubość ścianki, długość, materiał)
- dysza, zatyczka (rodzaj, technologia wykonania)
- rozdrobnienie paliwa, lepiszcze itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CA$HELL



Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proporcje objętościowe saletry i cukru 1:1, zmielone na pył składniki przerobiłem na karmelek. Parametry korpusu: 2 cm średnica wewnętrzna, 7 cm długość, 3 mm grubość ścianki materiał: papier.

Wyschniętą papierowa rurkę od jednej strony zatkalem zatyczka z gipsu, po stwardnieniu zrobiłem karmelek i upchnalem go do środka, włożyłem patyk aby utworzyć kanał, poczekałem aż karmelek wyschnie, wzialem gips o konsystencji ciasta i dookola badyla uformowalem dysze, po zastygnieciu wyciągnąłem badyl i wsadziłem lont.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antyvlad



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 83
Skąd: to wiesz?

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szybko:
Gips nie nadaje się na dyszę, pod wpływem gorąca oddaje wodę i się rozsypuje. Karmelek jest bardzo higroskopijny i wiąże wodę z mokrego gipsu. Czym rozdrabniasz składniki paliwa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CA$HELL



Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś mozdzierzem, teraz zmielilem w sumie cała saletrę elektrycznym młynkiem do kawy. To chyba bezpieczne jeśli jest jeden odczynnik, prawda? No i cukru pudru nie miele, bo to puder :p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antyvlad



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 83
Skąd: to wiesz?

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karmelek najpewniej pracuje w układzie bates - ziarna palące się w kanale.
Tu masz fajnie krok po kroku opisany silnik z PCV
http://forum.rakiety.org.pl/viewtopic.php?f=5&t=149
Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antyvlad



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 83
Skąd: to wiesz?

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dubel
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CA$HELL



Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy silnik, ale czy nie ma prostszego sposobu na wykonanie czegoś co poleci w powietrze? Przecież tanie sylwestrowe rakietki wykonane są w mniej profesjonalny sposób a jednak latają. Wydaje mi się, że moje pseudowyroby również latałyby gdyby szybciej się spalały, stąd moje pytania: czy paliwo powinno być odpalanie od zatyczki, od dyszy czy w całej długości kanału jednocześnie? Moze nie ma to większego znaczenia? I czy jest jakiś sposób żeby łatwiej zająć karmelek? Czy dodatek węgla w ładunku inicjującym dużo pomaga? Chętnie przetestowałbym opisana metodę z pcv ale nie mam pieniędzy na zakupienie wszystkiego potrzebnego do wytworzenia silnika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CA$HELL napisał:
Ciekawy silnik, ale czy nie ma prostszego sposobu na wykonanie czegoś co poleci w powietrze? .


Najprostszym silnikiem jest silnik bezdyszowy, paliwem proch czarny w różnych wariantach do testowania, być może bez siarki a z dodatkiem Mg albo i bez.

Pewien starszy już pasjonat, "Pan Tadeusz" ma w tym spore osiągnięcie

https://www.youtube.com/watch?v=mfsF4rZomNI

jego silniki są wykonane na bazie nadchloranu potasu. Moim zdaniem bardzo dobre i widowiskowe wyjdą i na pcz. Gdyby udało się wyeliminować kanał to byłby to silnik o największej gęstości ładowania, bliskiej jedności (bezdyszowo wyjdzie raczej dla małego silnika).

Więc mix saletry potasowej ze spożywczaka, węgiel grilowy z drzewa liściastego a najlepiej wypalonego samemu, trochę pracy aby całość super dokładnie zmielić (odrębny temat jak bezpiecznie to zrobić) i można się pobawić.

Wczoraj odpaliłem z ciekawości stary silnik bezdyszowy, na bazie pcz ale "rąbnął" bo pcz był za szybki albo kanał był wadliwe wykonany albo był nie potrzebny. Na dalsze testy niestety nie mam czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP