Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Primerowanie gwiazdek
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
lahire22



Do³±czy³: 01 Lut 2010
Posty: 42

PostWys³any: Nie Lut 13, 2011 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie ,ze nie daje wiêcej ciep³a tylko d³ugo utrzymuje ¿ar(mo¿ne byæ i ¿u¿el) przez co jest taki SKUTECZNY.Z piaskiem ju¿ dawno ogarnia³em tematy (oczywi¶cie krzemowym) i zapewniam cie ,ze to nie to samo.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lut 13, 2011 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbyhk napisa³:
A_O napisa³:
... ¿e 1 g proszku Si daje przy spaleniu w tlenie wiêcej ciep³a ni¿ ze spalenia 1 g proszku Mg.

nie prawda


Nie prawda, ¿e nie prawda :-0.

Lahire22 poka¿, ¿e zas³ugujesz na trzy * bo pierdo³y piszesz.

Ja nie pali³em proszku Si z PCZ. Skoro nie pali siê siê z kclo3 to wnioskujê, ¿e i z PCZ siê nie spali. Spali siê zapewne tylko sam PCZ a drobinki Si zostan± potraktowane jak by by³y opi³kiem, czyli tylko siê rozgrzeje od ciep³a spalanego PCZ.

A do PCZ oczywi¶cie nie zalecam dodawaæ piasku bo piasek plus mieszanka piro = ryzyko zaiskrzenia. Drobinki Si te¿ maj± du¿± twardo¶æ (6,5 w skali Mohsa, SiO2 - 7) wiêc te¿ jego nie zalecam w piro.

Mamy ciep³o reakcji przypadaj±ce na jednostkê objêto¶ci albo masy reduktora, ponadto czym innym jest temperatura reakcji. Magnez przy spaleniu daje wy¿sz± T ni¿ przy spalaniu siê Si.


A.
Powrót do góry
lahire22



Do³±czy³: 01 Lut 2010
Posty: 42

PostWys³any: Pon Lut 14, 2011 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie te gwiazdki lataj± kiele p..y(dlatego ze nie potrzebuje tak jak ty uchodzic za eksperta).Spotka³em siê z dwoma mieszankami prime(hard 7,6) z krzemem. a nawet Shizmu w swoich dzie³ach zaleca takie dodatki Si . I wiêcej nie interesuj± mnie twoje wywody profesorskie! Shocked.A ¿eby by³o ciekawiej to ja nic nie pisa³em o spalaniu si tylko o skuteczno¶æ zap³onu trudno zapalnych gwiazdek.Zreszt± sk³ad 50kclo3na 50si jest raczej nie spotykany.Ale jak to ty zawsze lubisz pokazaæ,ze sroce spod ogonka nie wyskoczy³e¶ i pokazaæ m³odzie¿y jaki to jeste¶ profesjonalista (zwykle popisywanie siê).Je¿eli chcesz kontynuowaæ dalej temat spalania krzemu z mieszankami piro ,za³ó¿ nowy temat i tam mo¿esz rozpisaæ obszerne referaty w tej kwestii. KRZEM JEST NAJBARDZIEJ SKUTECZNA DOMIESZK¡ DO PRIMERU TRUDNO ZAPALNYCH GWIAZD. AMEN.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lut 14, 2011 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lahire22 napisa³:
Mnie te gwiazdki lataj± kiele p..y....Siarczek antymonu ....... nie powinno stosowaæ siê z chloranem


Móg³ by kolega byæ trochê grzeczniejszy.

Mamy dwa siarczki, jeden nie zalecany z chloranem (siarczek antymonu(V) ) ale nigdy jego nie testowa³em wiêc nie wiem jak to jest wra¿liwe, na pewno mniej ni¿ z red P. Drugi ( Sb (III) ) jest git w mieszankach zapa³czanych.

Zamiast buzie drzeæ, kolega napisa³ by o tym ile ciep³a wydziela siê przy utlenieniu Mg, ile Si, jaka powstaje przy tym temperatura, jak wygl±da sytuacja z punktu widzenia tlenu bo przecie¿ masa piro ma jego okre¶lon± ilo¶æ.

A tak mamy bzdurê i jedno g³êbokie, wyczerpuj±co intelektualne przemy¶lenie, ¿e "nie prawda". A skoro PROFI napisa³, ¿e nie prawda to jak± si³ê przebicia ma bezgwiazdkowiec ? :-0

Swoj± drog± warto sprawdziæ czy przy domieszce Mg zmusi siê Si do utlenienia.

Mi³ego dnia A.

PS. Proponujê modom i adminom odebraæ koledze 3* skoro jej lataj± "kiele p..y"
Powrót do góry
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Pon Lut 14, 2011 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie opanujcie siê Exclamation
Nie da siê spokojnie tego wyja¶niæ Question
Moim zdaniem przy spalaniu mieszanki z Si powstaje ¿u¿el, który izoluje gwiazdkê przed zimnym strumieniem powietrza.
Pozdro

S

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lut 14, 2011 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spanner napisa³:
...Moim zdaniem przy spalaniu mieszanki z Si powstaje ¿u¿el, który izoluje gwiazdkê przed zimnym strumieniem powietrza.


I tak nie dotrze. Proszek Si (raczej) siê nie spali, jaki bêdzie sk³ad tego ¿u¿la nie wiem.

Zamiast Si dajcie zwyk³y cement (ilo¶æ ustaliæ do¶wiadczalnie), bêdzie :

1. taniej
2. ch³onie wilgoæ wiêc gwiazdek nie trzeba nawet suszyæ,
3. do tego cement siê stapia co trzyma jego tu¿ przy gwiazdce.

No i zamiast docentowania proponujê kilka testów bo swój jeden z proszkiem Si opisa³em. Gdyby ludzko¶æ trzyma³a siê tego co stare wygi gadaj± by¶my byli 500 lat do ty³u.

A mo¿e te¶cik z cementem kto¶ zrobi ?. Zalecam dodatek gipsu szybkowi±¿±cego oraz 5 % pamu je¶li gwiazdka jest trudnozapalna. Opisa³em swoje dragonki (na SSA) tak primerowane made by A_O i gdzie¶ to na forum jest.
Tylko ................ jak mi uwierzyæ jak nie mam ani jednej * :-0

Mi³ego wieczoru A
Powrót do góry
firawerkoman



Do³±czy³: 13 Cze 2009
Posty: 13

PostWys³any: Sob Mar 26, 2011 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy gwiazdy green TT mo¿na zaprimerowaæ mas± któr± poda³a Kwiecia nr.1

wiem ¿e jest kclo3/s a czy oprócz tego gwiazdy nie bêda siê grzaæ itp?




Pozdrawiam

_________________
Bardzo dziêkujê za docenienie mojej pracy 3 *
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
rzepa
Go¶æ





PostWys³any: Sob Gru 24, 2016 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego sam napisa³e¶ ¿e siê topi a jak nam taki na g³ówke spadnie to co.Odradzam czego¶ takiego
Ps:Gwiazdki spalaj± siê na niebie a ten nie spalony prime spadaq
Powrót do góry
antyvlad



Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 83
Sk±d: to wiesz?

PostWys³any: Sob Gru 24, 2016 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzepa napisa³:
Kolego sam napisa³e¶ ¿e siê topi a jak nam taki na g³ówke spadnie to co.Odradzam czego¶ takiego
Ps:Gwiazdki spalaj± siê na niebie a ten nie spalony prime spadaq


Nie masz racji. Krzem jest powszechnie u¿ywany w primerach i dzia³a. Nie s³ysza³em o takich przypadkach.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
rzepa
Go¶æ





PostWys³any: Sob Gru 24, 2016 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi³o mi o cement
Powrót do góry
antyvlad



Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 83
Sk±d: to wiesz?

PostWys³any: Sob Gru 24, 2016 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzepa napisa³:
Chodzi³o mi o cement


Nawet jak spadnie niezapalona gwiazda to i tak znikoma masa.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP