Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam :)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alpi



Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 1
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 9:25 pm    Temat postu: Witam :) Odpowiedz z cytatem

Witam Serdecznie Smile Jestem tutaj nowy, znaczy precyzując Kilka lat temu pirotechnika amatorska była moim ukochanym hobby (miałem konto na tym forum ale zapodzialem) , ale wiadomo znalazły się warzniejsze sprawy no i niestety musiałem skonczyć swoją zabawę, Podczas mojej przerwy doszło do kilku sytuacji ktorych nie musze przedstawiać, przez co zostały zaostrzone przepisy dotyczące mojego hobby (rozumiem przez to np dostęp do oddczynnikow bo reszta była i jest nielegalna ;p). Jednakże mam teraz duzo wolnego czasu i warunki do zaczęcia od nowa, i tu nasuwa sie moje pytanie - opłaca sie ? i jak to jest teraz z przepisami można cokolwiek kupić bez pozniejszych problemów ? czy raczej nie opłaca sie zaczynać bawić (chodzi mi o poważniejszą pirotechnikę bo Pcz juz sie zdązyłem "pobawić") głownie chodzi mi o shellsy do których potrzeba wiekszej gamy odczynników niz do np takiej petardy na FB Smile młyn kulowy mi się ostał tak jak 30g KCLO3,15g AL (chyba bright),250g KNO3, i węgiel lipowy w wiekszej ilosci (sam robilem z tego co pamietam) Nie chciał bym być zrozumiany jako kolejny napaleniec który ma zamiar zrobić petarde na KCLO3+S bo podobno ma niezłego kopa tylko jako ktoś chcący sie kulturalnie pobawić na odludziu (mieszkam na odludziu) Smile Pozdrawiam Alek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rada jest prosta, trzeba szanować prawo. Zgodnie z nim możesz nabywać wiekszośc odczynników potrzebnych do piro jednak nie możesz potem stwarzać zagrożenia pożarowego oraz ekologicznego. Na swoim terenie nie musisz mieć pozwolenia do odpalania kupnych nieprofesjonalnych fajerwerków o ile nie są to tereny chronione i nie ma zagrożenia pożarowego dla obszarów leśnych jeśli zasięg oddziaływania wyjdzie poza Twoją działkę. Mija powoli czas kiedy przetrzymywanie odczynników jest ścigane, niektózy(organy ścigania) ukręcili trochę bicz na swój zadek.
Rozważ sam czy gra jest warta świeczki...

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janusz357



Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Paź 19, 2016 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam to samo - właśnie chce zacząć, ale mam problem, ponieważ boję się łamać prawo. Póki co czytam fora (właśnie trafiłem na to) i zbieram się do przygotowywania mojej prywatnej kolekcji, która będzie jak najbardziej zgodna z prawem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger MSN Messenger
rzepa
Gość





PostWysłany: Sob Gru 24, 2016 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak ja przetrzymuje dużą ilość odczynników głównie zakupiłem 1,5kg kclo3 na allegro ale teraz moge mieć wjazd na chate jak ktoś mnie zgłosi podobno jest z kupywaniem: nadchloranu potasu sodu chloran itp
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP