Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Prywatne muzeum broni

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Jeremi

Do陰czy: 31 Sie 2004

PostWys豉ny: Nie Lip 01, 2007 9:23 am    Temat postu: Prywatne muzeum broni Odpowiedz z cytatem

Ja s造sza貫m, 瞠 mo積a mie pozwolenie na prowadzenie prywatnego muzeum, ale jest to sprawa kosztowna i skomplikowana. Mo積a wtedy posiada sprawne bronie nawet automaty. Podobno w Polsce jest tylko jedno takie muzeum. Kto wie wi璚ej na ten temat?

podzieli貫m bo si offtopik robi - L
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Zbusiu
SIANOPIS

Do陰czy: 10 Cze 2007

PostWys豉ny: Pon Lip 02, 2007 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie masz prawa przechowywania automatycznej broni w pe軟i sprawnej w domu jako osoba cywilna

Muzeum takie mo積a otworzy ale wi瘯szo嗆 muze闚 w Polsce np. Powstania Warszawskiego to s muzea pa雟twowe, mo瞠sz sobie otworzy muzeum w domu, nie ma sprawy tylko je瞠li chcesz trzyma w nim bronie w 100% sprawne musz by chyba przed 1945(czy jako tak Smile ) a jak ju np. chcia豚y trzyma m4, mp5, czy cho熲y ckm Smile ( nie to czasopismo Smile ) to musz one by w pe軟i ,,sparali穎wane'' czyli spi這wana ig豉, przewiercony zamek lub lufa itp. Ale na takie co to 篡cze ci powodzenia bo w Polsce pr璠ko na te nowsze bronie nie dostaniesz pozwolenia Smile

Wracaj帷 do muzeum, pewnie s takie w Polsce muzea gdzie s w pe軟i sprawne nowoczesne bronie, tylko to s pewnie prywatne i ma這 kto to widzia Smile i oczywi軼ie nielegalne.

Podsumowuj帷 Very Happy
Muzeum mo積a otworzy ale g堯wnie ze starymi broniami, a nie wsp馧czesnymi, hmmm. je瞠li si jest obeznanym w temacie prawnym to z za豉twieniem nie powinno by problemu.
Og鏊nie rzecz bior帷, je瞠li kto chcia豚y sobie takie muzeum otworzy Smile 砰cz mu powodzenia Exclamation Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
Lechu

Do陰czy: 22 Lis 2004

PostWys豉ny: Pon Lip 02, 2007 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tylko je瞠li chcesz trzyma w nim bronie w 100% sprawne musz by chyba przed 1945(czy jako tak)

Nie "jako tak" tylko naucz si pisa nie pierdo造 jak zwykle (90
% tego co piszesz to 鄉ieci) tylko co co wiesz i jest sprawdzone. W wolnym obrocie jest bro sprzed 1850 r. i koniec.

Cytat:
Muzeum mo積a otworzy ale g堯wnie ze starymi broniami, a nie wsp馧czesnymi, hmmm. je瞠li si jest obeznanym w temacie prawnym to z za豉twieniem nie powinno by problemu.

Je郵i masz wystarczaj帷o du穎 pieniedzy to mozesz otworzy muzeum ze wszystkim co chcesz. Ale i tak nikt prywatny z tego forum nie ma pieni璠zy 瞠by to zrobi a je郵i ma to nie bedzie szuka tutaj odpowiedzi tylko za豉twi sobie radce prawnego.

Muzeum to nie tylko eksponaty, to te (przede wszystkim) budynek kt鏎y musi spe軟ia normy od sanitarnych, przez budowlane do przeciwpo瘸rowych, miejsce atrakcyjne dla turyst闚, parking, obs逝ga, podatki, pozwolenia, konserwator zabytk闚 itp.. Wierzcie mi 瞠 w Polsce eksponat闚 wartych pokazania jest ca豉 masa, tylko brakuje miejsca do ich wystawienia, wi璚 nie jest to tak hop-siup.

Zbusiu
SIANOPIS

PostWys豉ny: Pon Lip 02, 2007 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ? hmm... to dziwne... polskie prawo zabarania trzymania nawet pa雟twowym muzeum w pe軟i sprawnych broni(bronie nowoczesne). Co do warunk闚 sanitarnych to po cz窷ci masz racj.
Hmm.. jak ja mia豚ym ci wylicza ile pisa貫s ty g逝pot od pocz徠ku na tym forum to % by mi brak這.
Napisz mi chocia na pw jakie g逝poty pisze, bo wie mi jakbym chcia to mia豚ym ju ok. 100 post闚 na koncie, ale nie b璠e spamowa idiotycznymi txt pt. ok wszystko dobrze robisz itp.

Wracaj帷 do sprawnej broni wsp馧czesnej, jak znajdziesz mi przepis reguluj帷y to, to ci przeprosz i napisz 瞠 si myli貫m. Cho nie sadze zebys to znalaz.

P.S
Wiesz, ja nie jestem takim mistrzem jak ty i nie odrazu by貫m, wszechwiedz帷y i wszystko o wszystkim wiedzia貫m. Istny geniusz Exclamation Idz do jakiego programu, napewno b璠ziesz zna odpowiedzi na wszystkie pytania Confused
Powr鏒 do g鏎y
Hubcio

Do陰czy: 05 Sty 2005
Sk康: tiaaa

PostWys豉ny: Pon Lip 02, 2007 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj muzea kolekcjonuj ,wystawiaj do ogl康ania bro dawn - II W i wcze郾iej. Widzia貫 Zbusiu gdzie w kolekcji pa雟twowego muzeum H&K MP5 lub Mk 23 SOCOM ?? bo ja nie M16 mo瞠 i si da gdzie zobaczy jakie muzeum w USA o wojnie w Wietnamie. No to teraz dalej gadamy tu o broni zdolnej do strzelania ale starej takiej jak napisa貫m wy瞠j.Zreszta po co w muzeum po co pokazywa now bro ?? chyba ,瞠 jest to muzeum rozwoju broni strzeleckiej.

Smile
Powr鏒 do g鏎y
Zbusiu
SIANOPIS

PostWys豉ny: Pon Lip 02, 2007 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to pisz Smile wy瞠j ze jak mia豚ym muzeum robi Smile to tylko stara bro. Osobi軼ie widzia貫m w Niemczech w muzeum, ju nie pami皻am o czym by這, bronie takie jak mg-34, mp-43 a z nowszych to tylko mp-5 z t逝mikiem i wyd逝穎nym ramieniem Smile

W sumie, to ciekawie by這 by i嗆 do takiego muzeum gdzie s g堯wnie bronie, i podzielone na dzia造 np. wojna secesyjna, I wojna 鈍iatowa, II W Smile
S muzea w Polsce np. wojska polskiego ale zbiory nie s a tak obfite Smile

Ale najpi瘯niejsza bro wg. mnie to ,,gruba berta'' Smile

Co do starych broni te s pi瘯ne Razz
Powr鏒 do g鏎y
Hubcio

Do陰czy: 05 Sty 2005
Sk康: tiaaa

PostWys豉ny: Pon Lip 02, 2007 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt najpi瘯niejsza wed逝g mnie jest bro z XIX wieku,strzelaj帷a amunicj scalon w kt鏎ych 逝ska by豉 z metalu ,a 豉dunkiem miotaj帷ym by proch czarny .Bro ta posiada du篡 kaliber(wi瘯szy ni 9mm)i jest 豉dnie wyko鎍zona(elementy z mosi康zu) 豉dnie przez to wygl康a.Podam tu kilka przyk豉d闚-Berdan(Rosja Carska), Wernld(Austro W璕ry),Mauser M1871 i starsze systemu Krnka (Rosja Carska) i podobny do niego a nawet taki sam z tym 瞠 逝ska by豉 papierowa- systemu Terry-Norman(Anglia) i inne.

Ale si rozpisa貫m a my tu nie o tym Embarassed

Smile
Powr鏒 do g鏎y
Lechu

Do陰czy: 22 Lis 2004

PostWys豉ny: Pon Lip 02, 2007 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
polskie prawo zabarania trzymania nawet pa雟twowym muzeum w pe軟i sprawnych broni(bronie nowoczesne)

Cytat:
Wracaj帷 do sprawnej broni wsp馧czesnej, jak znajdziesz mi przepis reguluj帷y to, to ci przeprosz i napisz 瞠 si myli貫m. Cho nie sadze zebys to znalaz.

Co to jest "bro wsp馧czesna" a co nie? Co to jest "bro nowoczesna" a co nie? Czym to si od siebie r騜ni? Wyt逝macz mi Zbusiu bo nie widze r騜nicy nie pod捫am za twoim tokiem my郵enia, gdzie k豉dziesz granice pomi璠zy jednym typem kt鏎y 瞠komo mo積a trzyma w muzeum bo jest "starodawny" a typem kt鏎ego nie mo積a bo jest wg. Ciebie zbyt wsp鏂zesny. Czy "wsp馧czesna" jest Type 50 (chi雟ka podr鏏a pepeszy)? Nie jest, ale np. dla chi雟kiej jest bo oni go u篡waj. Wi璚 nadaje si do muze闚 bo ma ponad 60 lat czy nie bo nadal b璠 z niej korzysta造 oddzia造 rezerwy?

Nie chce mi si mno篡 przyk豉d闚 ale NIE MA podzia逝 na bro nowoczesn i nie nowoczesn. Jest bro z kt鏎ej kto u篡wa albo nie.

Cytat:
Wiesz, ja nie jestem takim mistrzem jak ty i nie odrazu by貫m, wszechwiedz帷y i wszystko o wszystkim wiedzia貫m. Istny geniusz. Idz do jakiego programu, napewno b璠ziesz zna odpowiedzi na wszystkie pytania

Osobiste sprawy kieruj na PW.

Zbusiu
SIANOPIS

PostWys豉ny: Pon Lip 02, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak masz zupe軟 racj, 幢e mnie zrozumia貫 wg. mnie (mnie) wsp馧czesna bro to po 1850 a przed 1850 to ju taka starsza Smile I jest w wolnym obrocie Smile

A co do podzia逝 to owaki jest, tylko oficjalnie na papierze nie jest zapisany Smile nie chce mi sie juz wi璚ej ci t逝maczy, chcesz co to pisz na PW.
Powr鏒 do g鏎y
Jeremi

Do陰czy: 31 Sie 2004

PostWys豉ny: Wto Lip 03, 2007 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Broni_i_Militari%C3%B3w_w_%C5%9Awidnicy
http://www.militaria.dziennik.swidnica.pl/

Sorry ale za szybko wyskoczy貫m z t "w pe軟i sprawn". Raczej ta bro jest okaleczona.
Powr鏒 do g鏎y
login1902

Do陰czy: 05 Lis 2005

PostWys豉ny: Wto Pa 09, 2007 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba lepiej zalozyz strzelnice, do tego jakies rekreacje i bedzie szedl gruby pieniadz z swietna zabawa w parze Very Happy
edek1One

Do陰czy: 17 Maj 2016
Sk康: Olesnica

PostWys豉ny: Wto Maj 17, 2016 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mozna miec sprawnej broni, zadne muzeum takiej nie ma
v-21

Do陰czy: 24 Lip 2002
Sk康: Kaszuby

PostWys豉ny: Wto Maj 17, 2016 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawo trzeba umie czyta

wolno mie ka盥y rodzaj broni bojowa automatyczna itd w 100$ legalnie

np.:
http://www.muzeumgryf.pl/pl/

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum