Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Piro豉pka na kreta.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Jana

Do陰czy: 06 Gru 2012
Sk康: D帳rowa G鏎nicza

PostWys豉ny: Wto Lut 19, 2013 1:44 pm    Temat postu: Piro豉pka na kreta. Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.

Czytaj帷 od kilku dni forum doszed貫m do wniosku, 瞠 je郵i kt鏎y z was, pirotechnik闚 nie pomo瞠 mi, to ju chyba nikt.
Ot騜 jak w tytule chodzi mi o skonstruowanie niezwykle skutecznej, pirotechnicznej pu豉pki na kreta, takiej jak widzia貫m rok temu we Francji w dzia豉niu, a kt鏎a ma w Polsce cen ur庵aj帷 wr璚z zwyk貫j przyzwoito軼i i nawet na Allegro jako "KRET BOOM" kosztuje ponad dwie st闚y.
Oczywi軼ie id帷 po linii najmniejszego oporu rozwa瘸m u篡cie kt鏎ej z gotowych petard lontowych, ale i tu bez waszego do鈍iadczenia ani rusz, bo trzeba by w niej d逝ba zast瘼uj帷 lont zapalnikiem elektrycznym, na przyk豉d takim ze sklepu internetowego "Strza造" i nie straci przy tym paluszk闚, a tak瞠 mie pewno嗆, 瞠 petarda po takim zabiegu w og鏊e odpali.

Gdyby軼ie zatem byli sk這nni po zorientowaniu si w sposobie dzia豉nia takiej kreto豉pki, podzieli si ze mn swoj wiedz, a wynika這by z niej, 瞠 lepiej skleci jak捷 mieszank od podstaw w oparciu o sk豉dniki dost瘼ne w wymienionym ju sklepie, to b璠帷 pod wra瞠niem waszego profesjonalizmu jestem oczywi軼ie otwarty na propozycje i dostosuj si do ka盥ej bez dyskusji Wink
Pozdrawiam zatem czekaj帷 na pomoc w likwidacji tego wyj徠kowo upierdliwego szkodnika, kt鏎y cho niewielki potrafi w ci庵u kilku dni, nawet zim, zamieni zadbany trawnik w 鈍ie穎 zaorane kartoflisko.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Spanner

Do陰czy: 31 Mar 2010

PostWys豉ny: Wto Lut 19, 2013 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No licz sobie za to pi瘯nie. Nie jest to zbyt trudne do zrobienia i nie trzeba 瘸dnych pilot闚. W jakiej obudowie trzeba umie軼i kra鎍闚k, przy陰czon do tej d德igni co j ma kret popchn望. W tej samej obudowie przy陰cze dla 豉dunku(swoj drog ze te petardki te sobie 豉dnie licz...). Od tego odprowadzamy oko這 15 metr闚 przewodu zako鎍zonego z陰czk do baterii 9V. Na etapie instalowania urz康zenia w norze kreta bateria jest oczywi軼ie od陰czona. Potem rozwijamy przew鏚 na bezpieczn odleg這嗆, pod陰czamy bateri i czekamy na kreta Smile. A je郵i chodzi o same 豉dunki to chyba najlepiej kupi troch zapalnik闚(oko這 2z sztuka). Jako 豉dunki jakie petardy typu piratka czy nawet FP3 small. Petard nie trzeba rozbiera, wystarcz przymocowa zapalnik jak najbli瞠j petardy, zaraz przy miejscu w kt鏎ym lont wchodzi do 鈔odka. Mo瞠 to spowodowa niewielkie op騧nienie ale kret raczej i tak nie zd捫y uciec. Ot i ca造 system warty 250z mo瞠my zrobi za u豉mek tej sumy.
pozdrawiam

Ripper87

Do陰czy: 05 Cze 2007
Sk康: z czwartej g瘰to軼i

PostWys豉ny: Wto Lut 19, 2013 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kret po篡teczne 德ierze, jak ci larwy chrab御zczy zaczn wpyla wszelkie korzenie na dzia販e to jeszcze zat瘰knisz. Jak ju walka to mo瞠 by go zagazowa. Kup par kg saletry i siarki, zapakuj do dziury, loncik, zakop i myk, komora gazowa na p馧 osiedla Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
Jana

PostWys豉ny: Wto Lut 19, 2013 8:18 pm    Temat postu: Spanner Odpowiedz z cytatem

Nie o to mi chodzi這 Spaner, to znaczy nie o porady dotycz帷e mechanizmu odpalania 豉dunku wybuchowego, a wy陰cznie o jego sk豉d, kt鏎y powinien by bezpieczny dla mnie i 瞠 tak powiem kompatybilny ze sp這nk, oraz dopasowany do zadania jakie ma wype軟i.
Nie napisa貫m w swoim profilu, 瞠 jestem co prawda emerytem, ale te in篡nierem budowlanym i mechanikiem, bo onegdaj 篡cie na mnie wymusi這 drugi fakultet, a zatem z konstrukcj samego urz康zenia poradz sobie samodzielnie, bez najmniejszego problemu Wink
Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony przez Jana dnia Wto Lut 19, 2013 9:01 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Jana

PostWys豉ny: Wto Lut 19, 2013 8:59 pm    Temat postu: Ripper87 Odpowiedz z cytatem

Ripper87
Po篡teczno嗆 kreta jest takim samym mitem jak gigantyczna zawarto嗆 瞠laza w szpinaku, a oba wzi窸y si z pomy趾i lub indolencji ludzkiej, bowiem w przypadku warzywa, kto badaj帷y poziom 瞠laza waln掖 si o miejsce po przecinku i wysz這 mu, 瞠 zawiera go prawie tyle co magnetyt.

Z kretem podejrzewam by這 jeszcze gorzej, czyli jaki przyrodnik fantasta ustali krecie upodobania kulinarne nie poprzez wykonanie dziesi徠ek sekcji tych upierdliwych kr璕owc闚, lecz wed逝g w豉snego widzimisi, bowiem dzi瘯i sekcjom dowiedzia豚y si, 瞠 jego menu w ponad dziewi耩dziesi璚iu procentach sk豉da si z po篡tecznych d盥穎wnic, a tylko w 郵adowej cz窷ci z p璠rak闚.

I w ten oto spos鏏 dzi瘯i pomy販e jednego badacza nie wiem ju kt鏎e pokolenie smarkaczy jest katowane jedzeniem paskudnego w smaku warzywa, a za spraw indolencji drugiego ewidentny szkodnik trafi na list zwierz徠 po篡tecznych Wink
Powr鏒 do g鏎y
Ripper87

Do陰czy: 05 Cze 2007
Sk康: z czwartej g瘰to軼i

PostWys豉ny: Wto Lut 19, 2013 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widz, 瞠 Pan r闚nie czyta stron o bezu篡tecznej wiedzy Laughing
Powr鏒 do g鏎y
Jana

PostWys豉ny: Wto Lut 19, 2013 11:03 pm    Temat postu: Ripper87 Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie wiadomo Ripperze kt鏎a wiedza i kiedy oka瞠 si u篡teczna, a kiedy nie - i w tym w豉郾ie tkwi urok m康ro軼i Wink
Powr鏒 do g鏎y
Spanner

PostWys豉ny: Sro Lut 20, 2013 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak najbezpieczniejsze b璠zie to co napisa貫m - petarda plus zapalnik komercyjny...
Jana

PostWys豉ny: Sro Lut 20, 2013 10:49 am    Temat postu: Spanner Odpowiedz z cytatem

Dzi瘯i Spanner.
Mam jeszcze dwa pytania u軼i郵aj帷e: czy m闚i帷 o zapalniku komercyjnym masz na my郵i taki, jaki na przyk豉d jest do kupienia w sklepie internetowym strza造.pl?
Montujemy go za bez uprzedniego usuni璚ia lontu z petardy, czy te trzeba jako to cholerstwo wyci庵n望?
Powr鏒 do g鏎y
Spanner

PostWys豉ny: Sro Lut 20, 2013 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA tam bym na strza造.pl nie kupowa. O ile sie orientuj najtansze zapalniki ma sklep fabryka ognia http://www.fabrykaognia.pl/sklep2/30-akcesoria.
Wyci庵a lontu w sumie nie trzeba, wystarczy przymocowa g堯wk zapalcz bardzo blisko jego wej軼ia do korpusu petardy.

Jana

PostWys豉ny: Sro Lut 20, 2013 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok - nie upieram si przy akurat tym sklepie, chodzi這 mi tylko o to, czy pisa貫 o takim typie zapalnik闚 jakie tam sprzedaj.
Raz jeszcze dzi瘯i za porady.
Powr鏒 do g鏎y
ARKO

Do陰czy: 17 Mar 2012
Sk康: Radom

PostWys豉ny: Sro Lut 20, 2013 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtaniej zap這nniki s chyba tu

http://www.taniefajerwerki.pl/pl/p/Splonka-elektryczna-zaplonnik-zapal-05m/167

Na krety b璠 co wkr鏒ce mia. Ciekawi mnie co prawo m闚i na temat zabijania kret闚 bo czasami odnosz wra瞠nie, 瞠 tru kreta mo積a tylko czystym tlenem albo azotem - aby nie wywo豉 kaszelku u krecika :]. Do tego badania sanepidowskie a to temat na jeden doktorat, kt鏎y trzeba sfinansowa. Nie mam poj璚ia jak legalnie mo積a przepchn望 dymek na kreta.

Recepturk mam ale ........ procedury to rze幡ia.

A.
Powr鏒 do g鏎y
Jana

PostWys豉ny: Sro Lut 20, 2013 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO - co prawda prawo m闚i, 瞠 krety s gatunkiem chronionym, ale robi wyj徠ki. Jednymi z nich s ogr鏚ki dzia趾owe i posesje prywatne wok馧 domu na kt鏎ych kreta wolno t瘼i wszelkimi metodami - w tym za pomoc piekielnie drogich, ale te autentycznie skutecznych pu豉pek pirotechnicznych.
Ja nie lubi zabija. Im jestem starszy, tym bardziej ceni 篡cie, nawet krecie, ale widok zrujnowanego doszcz皻nie trawnika i brak jakichkolwiek skutecznych 豉pek czy odstraszaczy sprawia, 瞠 jestem zmuszony si璕n望 po fizyczn eliminacj tego nieszcz窷nika.

Dzi瘯i za link do sp這nek - a propos - na fotce wida czerwon banieczk na ko鎍u przewod闚, a poni瞠j niebiesk tulejk - czy to tylko os這nka zsuni皻a dla pokazania zap這nnika, czy jaki element, 瞠 tak powiem konstrukcyjny sp這nki?
Powr鏒 do g鏎y
ARKO

PostWys豉ny: Sro Lut 20, 2013 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakop na p馧 metra ba鎥 i w堯 do niej radio z CD a na tym CD daj rock-metal i ustaw aby gra這 to przez godzin od 4 rano do 5-ej.

Na jednym z for czyta貫m, 瞠 z kretami mo積a si tylko zaprzyja幡i :]. Wyr鏏 musi mie atest PIH a to oznacza badanie oddzia造wania dymku na 鈔odowisko :]. Ciekawi mnie czy ten krecik-bum ma atest pih bo przecie te dymi (flesz). Ten flesz opisano w "Szyd這wskim" bo mpf-42 nie przejdzie (zwi您ki baru).

KCLO4 80 %
Al german dark - 20 %

Wg mnie to urz康zenie jest drog ciekawostk i si nie przyjmie. Ta niebieska tulejka to lu幡a os這nka tego 貫bka (g堯wki zapalczej).

A.
Powr鏒 do g鏎y
Jana

PostWys豉ny: Czw Lut 21, 2013 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO - do czasu w kt鏎ym jesieni u znajomych we Francji zobaczy貫m skuteczno嗆 piro豉pki, to po wypr鏏owaniu detalicznie wszystkiego te zacz掖em podejrzewa, 瞠 jedyne co mi zosta這 to zaprzyja幡ienie si z kretem. Tw鎩 patent z katowaniem go d德i瘯ami te oczywi軼ie przetestowa貫m z tym, 瞠 zamiast metalu lecia豉 okr庵陰 dob ustawiona w p皻l p造tka CD z d德i瘯ami o cz瘰totliwo軼iach, kt鏎ych kret podobno nie lubi.
Po mniej wi璚ej tygodniu instalacj musia貫m zwin望, bo skubaniec ry chyba jeszcze bardziej intensywnie i ani my郵a o przeprowadzce za to s御iedzi zagrozili, 瞠 jeszcze jedna noc tej kociej muzyki, a mnie wyprowadz Wink

Pytasz o atest - na stronie producenta Kret-bum'a pisze on, 瞠 jego wyr鏏 ma wszelkie konieczne atesty, ja za jestem za cienki chemik 瞠by wiedzie co on tam do swoich petard wpakowa - a propos - w Twojej recepturze zawar貫 Al german dark. Doczyta貫m si, 瞠 to jaka odmiana py逝 aluminiowego - czym one si od siebie r騜ni, a je郵i z jakich powod闚 polecasz do mieszanki akurat ten, to gdzie go kupi?
No i ca趾iem na koniec - procentowy stosunek sk豉dnik闚 w Twojej recepturze jest wagowy, czy obj皻o軼iowy?
Powr鏒 do g鏎y
ARKO

PostWys豉ny: Pi Lut 22, 2013 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jana napisa:
... ja za jestem za cienki chemik 瞠by wiedzie co on tam do swoich petard wpakowa - a propos - w Twojej recepturze zawar貫 Al german dark.

To nie on wpakowa chemi a le kto inny i wzi掖 recepturk ze "Szyd這wskiego".

Pu豉pka na kreta jest przyk豉dem biznesu opartego na silnych emocjach. Zawsze w tym jest najwy窺za mar瘸 :].

By ko這 mnie producent 鈍iec na krety ale nie produkuje bo ....... nawet nie wiem dlaczego. By造 tanie jak barszcz a kreciki chyba je lubi造. Tru造 g堯wnie SO2.

A.
Powr鏒 do g鏎y
ksieciunio

Do陰czy: 21 Lis 2013
Sk康: Warszawa

PostWys豉ny: Czw Lis 21, 2013 10:10 am    Temat postu: Pu豉pka pirotechniczna Odpowiedz z cytatem

Witam. Widz pewn niewiedz w waszych wypowiedziach. Prosz pami皻a, 瞠 wytwarzanie materia堯w pirotechnicznych bez koncesji - nawet w ma造ch ilo軼iach jest przest瘼stwem. Odsy豉m do ustawy o broni i amunicji. U篡wam tej pu豉pki kret-boom od prawie roku i wiem 瞠 facet ma na to patent - tu te uwaga bo naruszenie patentu kosztuje sporo. Pisze kto o certyfikatach na 豉dunki wybuchowe - to powiem wam, 瞠 na ka盥y wyr鏏 pirotechniczny potrzebny jest atest i klasa produktu a tak瞠 warunki ADR, kt鏎y z tego co wiem kosztuje bardzo drogo. Jestem chemikiem i kiedy pracowa貫m w zak豉dach produkcji specjalnej i ostrzegam przed konsekwencjami produkcji materia堯w wybuchowych metodami domowymi nawet w ma造ch ilo軼iach. Za to jest 5 lat. Reszt pozostawiam do w豉snej oceny.
Powr鏒 do g鏎y
lontek

Do陰czy: 29 Mar 2012
Sk康: z k徠owni

PostWys豉ny: Wto Gru 10, 2013 2:44 am    Temat postu: Re: Pu豉pka pirotechniczna Odpowiedz z cytatem

ksieciunio - a wsad sobie ten sw鎩 tekst g喚boko w... kretowisko Laughing
te mam problemy z kretami i jak tylko stopniej 郾iegi rozprawi si z nimi jak nale篡
u篡wam co prawda zatrzask闚 stalowych(FOTO) jak dobrze si toto ustawi, to przy odrobinie szcz窷cia mo積a kreta upolowa, ale niestety powstaj kolejne dziury na pu豉pki, a przewa積ie strzelaj w nieodpowiednim momencie - w tym sezonie na przyk豉d wyeliminowa貫m przy ich pomocy 4 krety, to i tak du穎 w por闚naniu ze 鈍iecami/karbidem/naftalin/odstraszaczami kt鏎e chyba jeszcze powodowa造 podniecenie w鈔鏚 towarzystwa, bo powstawa這 tylko wi璚ej kopc闚
niestety spok鎩 trwa do kilku tygodni, bo zaraz wprowadza造 si nowe krety
obawiam si teraz, 瞠 przez zim znowu si ich namno篡 i b璠zie wi璚ej k這pot闚 :/

z choinki si ksi璚iuniu urwa貫, 瞠 ludzi na forum pirotechnicznym przepisami straszysz? lepiej si upewnij, 瞠 Tw鎩 produkt ma wszystkie niezb璠ne atesty, bo jak wyjdzie, 瞠 ma negatywne dzia豉nie na 鈔odowisko, to jeszcze dopieprz ci kar za szacowane straty wyrz康zone za sprzedane egzemplarze, 瞠 szcz瘯i z ziemi nie pozbierasz Rolling Eyes
s逝chaj, ludzie i tak zrobi to co sami uwa瘸j za s逝szne, jak chcesz pom鏂 to zapodaj lepiej jakich 鈍ie篡 豉dny poradnik BHP Wink
Powr鏒 do g鏎y
zaxst

Do陰czy: 23 Sty 2015
Sk康: Pomorskie

PostWys豉ny: Pon Mar 28, 2016 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zrobi 鈍iec dymn u mnie wszystkie krety przegoni貫m do s御iada Very Happy Ale nie zwyk陰 tylko TRUJ。

Sk豉d :
50 gram KNO3
50 gram Sacharozy
20 gram S
20 gram NaOH

Powstaje ci 140 gram闚 kt鏎e dzielisz na dwie porcje po 70 gram i masz w ten spos鏏 2 鈍iece.
Po w這瞠niu do kretowiska zasypujesz je tak 瞠by wystawa tylko lont podpalasz i patrzysz jak wsz璠zie wylatuje bia這/szaro/鄴速awy dym
Polecam schowa inne zwierz皻a i czeka chwil (5 minut) zanim si zbli篡sz
Pozdrawiam Smile Ale uwa瘸j na to !
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum