Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Siarka w gwiazdkach.

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lestekno3



Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Z Lasu

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 9:35 pm    Temat postu: Siarka w gwiazdkach. Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim.
Podobny temat założyłem na forum vmc, ale tam to już chyba wszyscy wymarli Smile
Od pewnego czasu nurtuje mnie pewna sprawa. Rozchodzi się o siarę wszechobecną w dużej ilości przepisów na gwiazdki, także tych w których znajduje się chloran. Wiem, że zasadniczo nie powinno się łączyć siary i chloranu ze względu na podatność mieszanki na bodźce, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie czerwonych albo zielonych TT bez siarki. Czy na przykład zarabiając mieszankę green TT wodą z dex. zwiększę wrażliwość mieszanki? Bindowane NC będą bardziej bezpieczne jeżeli chodzi o mieszani zawierające KClO3 i S? Z moich testów z tą masą wynika, że przy dodaniu ca. 0,5-1% kwasu bornego jest względnie stabilna i dobrze zapalna (bindowana wodą z dekstryną), niemniej zapala się samoczynnie w kilka sekund w tem. ok 300 st.C.
Kolejna sprawa dotyczy primerowania gwiazdek chloranowych, załóżmy że mamy silwery na chloranie i oprimerowane są one czarnuchem. Czy w miejscu styku masy gwiazdowej i primera może dojść do zapłonu?
Rozważania może i dziwne, ale warte uwagi ze względu na bezpieczeństwo na przykład podczas obklejania szelek, transportu no i rzecz jasna wybuchu szelki w powietrzu a nie w moździerzu.
Pozdrawiam forumowiczów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lontek



Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może, ale nie musi, pamiętam, że kilku osobom kiedyś przydarzyło, więc... ty możesz być następny Rolling Eyes
jak siara to tylko nadchloran - podstawowa zasada przed którą przestrzegało wielu, jak będziesz miał brudną siarę zanieczyszczoną kwasami to może być niefajnie, jak ze spadochronem awaryjnym, zwykle potrzebny nie jest, ale...
a jak sypniesz jeszcze metalem, to łoo panie Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lestekno3



Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Z Lasu

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zero konkretów w Twojej wypowiedzi Smile
Mnie się nic takiego nigdy nie przydarzyło, ale wolę po prostu uważać stąd to pytanie. Jak dla mnie bez sensu jest ładować w szelkę H3 zamiast czarnego bo mam chloranowe silvery. Poza tym stosowanie nadchloranu mija się z celem, bo zabawa staje się niesamowicie droga. Póki co zastosowanie chusteczki jako warstwy między burstem a gwiazdami wystarczało.
A co do metalu to prócz magnezu nie widzę przeciwwskazań...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pare ładnych lat temu siedząc przed komputerem usłyszałem dziwny szum. Odwróciłem się w stronę drzwi, a tam korytarz był pięknie oświetlony czerwonym blaskiem. Tak, to właśnie Red TT spalało się w moim pokoju. Siarkę miałem czystą. Lepiej jednak zrobić droższe gwiazdki, ale za to ładniejsze i bezpieczniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qba200



Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz na szczęście chloranu juz nie dostaniemy! Państwo dba o nasze bezpieczeństwo Laughing
_________________
http://www.youtube.com/user/MalinowyZiom/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
group



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd: Pakistan

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2015 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak siara to tylko nadchloran - podstawowa zasada przed którą przestrzegało wielu, jak będziesz miał brudną siarę zanieczyszczoną kwasami to może być niefajnie, jak ze spadochronem awaryjnym, zwykle potrzebny nie jest, ale... ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP