Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

90-100% nadtlenek wodoru [COMING SOON][UPDATE 18.02]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
b-12
SIANOPIS

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 12:39 am    Temat postu: 90-100% nadtlenek wodoru [COMING SOON][UPDATE 18.02] Odpowiedz z cytatem

Naczelny sianopis melduje się.
Nie chciało mi się zakładać nowego konta, podpowiem, że obecną rangę dostałem, kiedy przyznałem się do swojego wieku jakieś 9 lat temu, kiedy to lat miałem 12 Laughing
Anyway, jestem praktycznie w końcówce budowania urządzenia do podciśnieniowego zatężania nadtlenku wodoru, prawdopodobnie uda mi się otrzymać stężenia pod 95-100%, które mają całą masę właściwości pozwalających na wykorzystanie ich do celów, do których nie da się wykorzystać eutektycznego stężenia 60%.
Czy ktoś byłby zainteresowany takimi stężeniami H2O2?

EDIT 18.02
Po przebudowaniu aparatury, zmianie podejścia i kilku nieudanych próbach udało mi się uzyskać próbkę testową o stężeniu masowym mierzonym metodą ciśnienia pary nasyconej 82.5%.
Stężenie jest imponujące, jednak nie należy zapominać, że próbka nie powstała wyłącznie wskutek odparowania wody, ale także znacznej ilości samego nadtlenku wodoru. Oznacza to wzrost stężenia zanieczyszczeń fosforanami na jednostkę masy nadtlenku.
Na tym etapie dysponuję aparaturą pozwalającą produkować nadtlenek do celów testowych, jednak z czasem postaram się zbudować specjalną aparaturę zdolną przedestylować całość mieszanki, celem oczyszczenia jej z fosforanów.
Właściwości otrzymanego stężenia:

-ledwo zauważalny błękitny kolor
-podsyca palenie rozpalonego łuczywa, zamiast gasić, jak robi to stężenie 60%
-lepkość większa od lepkości wody
-zamoczone w nim przedmioty palą się lepiej w sposób sugerujący utlenianie właśnie nadtlenkiem

EDIT 19.02
Z większą dokładnością dokonany pomiar na drugiej próbce wskazuje na ok. 92% stężenia.
Polany wacik zajmuje się płomieniem, w sposób bardzo przypominający proch czarny: Jednolity, jasny, agresywny pomarańczowy płomień.

Dzięki Arku za kopa w dupę, porobiłem research i trochę się dowiedziałem, dużo jeszcze przede mną pracy, ale póki co ten krok do przodu stanowi dowód, że istnieje szansa powodzenia.

Ostatnio zmieniony przez b-12 dnia Czw Lut 19, 2015 6:36 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ARKO

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal jesteś sianopisem - tyle, że trochę starszym :]

Większość stężonych
i dostępnych handlowo w Polsce roztworów nadtlenku wodoru nie nadaje się do przygotowywania
z nich próbek HTP. Podstawową przyczyną jest zbyt wysoka zawartość w nich stabilizatorów
(np. fosforanów – rzędu nawet 450 ppm dla roztworów technicznych). Poza tym
roztwory takie zawierają również znaczne ilość innych zanieczyszczeń, typu siarczany, azotany,
sole cyny, itp.

Warto przeczytać

http://ilot.edu.pl/prace_ilot/public/PDF/spis_zeszytow/234_2014/3.pdf

Metodą destylacji, praktycznie można uzyskać stężenie 60 %. Metoda z tekstu wyżej to wyższa szkoła jazdy i trzeba mieć H2O2 klasy cz.d.a.

Miłego Wieczoru A
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW

PostWysłany: Czw Gru 25, 2014 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby jakimś cudem udało się uzyskać stężenie rzedu 75% to jestem zainteresowany.
T.

v-21

PostWysłany: Czw Gru 25, 2014 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam taką firmę w Polsce co zaczęła robić 100% Cool w skali poltechnicznej trochę testów i pierd... Wink i na pewno się uda tylko kwestia wydajności
YagYelskY

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
v-21 napisał:
Znam taką firmę w Polsce co zaczęła robić 100% Cool w skali poltechnicznej

Jeśli myślimy o tej samej firmie to właśnie oni skomercjalizowali technologię opracowaną przez ILot (wspomniane w artykule).
b-12 napisał:
Czy ktoś byłby zainteresowany takimi stężeniami H2O2?

Ilość zainteresowanych mocno zależy od ceny i dostępnych ilości.
b-12 napisał:
prawdopodobnie uda mi się otrzymać stężenia pod 95-100%

a "otrzymałem H2O2 o stężeniu 95%" to baaardzo odległe od siebie stwierdzenia...
Czekam z niecierpliwością na raport z postępów badań...
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
b-12
SIANOPIS

PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe info odnośnie postępów zamieszczam w edycjach pierwszego posta.

// Temat przenoszę do działu Chemia ogólna.Tu pasuje bardziej, niż w dziale Giełda. zuberus

ARKO

PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źle się czyta ciągle edytowany pierwszy post. Abyśmy odnieśli jakiś pożytek z forum i Twojej pracy pokaż choćby filmik jak się ta wata zapala.

Rozumiem jednak to zacięcie i zapał. Miłośnikom wybuchów taki kwas nie jest do niczego potrzebny. Gdyby potraktować to jako wyzwanie, ok. Ludzie wchodzą na szczyty 8 tys. m bo lubią, czasami giną.

A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: