Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Program do liczenia proporcji prochu.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marker



Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 8
Skąd: Bielsko-B

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 7:21 pm    Temat postu: Program do liczenia proporcji prochu. Odpowiedz z cytatem

W ramach przypomnienia, gdyż straszna zaćma mnie chwyciła, zrobiłem program do obliczenia ilości gramowych prochu na podstawie jednego składnika. Domyślnie jest ustawiony na 75,15,10, ale można modyfikować wg. uznania.

Program nie jest jakąś rewelacją, na podstawie ilości zadanego składniku oblicza pozostałe, oczywiście można zrobić to kalkulatorem i proporcją A*B/C jednak dziś, kiedy chwyciłem kalkulator do ręki, musiałem sobie przypomnieć informacje o proporcjach ze szkoły podstawowej, którą skończyłem 18lat temu.

Program w delphi7, który też ostatnio używałem z jakieś 8lat temu.

Prochownik bo tak się nazywa jest dostępny pod

http://www.swr.xorg.pl/

tam jest tylko ten program. Bądźcie spokojni, nie ma wirusów ani podobnych. Może się komuś przyda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DaKo



Dołączył: 09 Sty 2004
Posty: 33

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie exel byłby lepszy ponieważ można w prosty sposób go modyfikować. Ale i tak wolę kartkę papieru i ołówek do takich prostych obliczeń ;P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Nie Sty 04, 2015 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak długo jak policzenie czegoś w pamięci czy na kartce jest szybsze niż odpalanie komputera i dłubanie w programie, ja nie widzę sensu takiego oprogramowania (bez urazy).
75 / 15 / 10 jest tak prostą matematyką...
No ale może pokolenie które wszędzie chodzi z komputerami doceni to. Ja uważam że komputer w pracowni pirotechnika to.... niepotrzebne niebezpieczeństwo :/
Pozdrawiam
T.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DaKo



Dołączył: 09 Sty 2004
Posty: 33

PostWysłany: Nie Sty 04, 2015 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomash masz rację. Dłużej uruchamiam komputer niż liczę to na papierze.
Gdyby np. zdefiniować kilka różnych mieszanin pirotechnicznych z możliwością dodawania nowych do bazy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Sty 04, 2015 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tymi opiniami. Na nos się więcej i szybciej zrobi niż licząc mało przydatne parametry. Np. w okolicach bilansu tlenowego równego zero nic ciekawego się nie dzieje. Weźmy mix KNO3/Mg, maksimum prędkości palenia przypada na skład odpowiednio: 25/75 a jest to bardzo daleko od Bt=O.

Miłego dnia A
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP