Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

B帷zek z kapsla - nie startuje, spala si..

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
michalpd92

Do陰czy: 12 Mar 2014
Sk康: Dzia責owo

PostWys豉ny: Sro Mar 12, 2014 1:39 pm    Temat postu: B帷zek z kapsla - nie startuje, spala si.. Odpowiedz z cytatem

Witam,
Od pewnego czasu zacz掖em czyta o pirotechnice i zamierza貫m przej嗆 do praktyki. Zrobi貫m jedn z naj豉twiejszych rzeczy
pirotechnicznych, a mianowicie b帷zka z kapsla po w鏚ce.

Zrobi貫m mo瞠 z 5 b帷zk闚, ale jeszcze nie mia貫m porz康anego efektu, b帷zek albo w og鏊e nie startowa, albo spala si.
Mieszanki robi貫m ofc saletra + cukier, wpierw 2:3 potem 2:2, potem 4:3 (jak by豉 dominacja cukru to b帷zek w og鏊e nie
startowa, a jak wi璚ej 4:3 saletry to spala si). Nie wiem gdzie robie b陰d. Do tej pory robi貫m 2 dysze skierowane w
przeciwnych kierunkach, ale czyta貫m, 瞠 niekt鏎zy robi 1 i im wychodzi. Mo瞠 t mieszank za bardzo upycham albo wr璚z
przeciwnie za slabo jest upchana i dlatego nie ma efektu.

Macie mo瞠 dla mnie jak捷 rad lub wskaz闚k? Chcia豚ym, 瞠by mi wko鎍u wyszed ten b帷zek bo to fajna rzecz Very Happy

PS. Zamiast saletry potasowej (KNO3) u篡wam azotanu sodu (NaNO3) czyta貫m, 瞠 nie ma wielkiej r霩nicy mi璠zy tymi utleniaczami i oba mog sie nadawa chocia podobno azotan jest nawet lepszy(!) .
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Ripper87

Do陰czy: 05 Cze 2007
Sk康: z czwartej g瘰to軼i

PostWys豉ny: Czw Mar 13, 2014 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha! Dzi瘯i, 瞠 mi przypomnia貫 o b帷zkach, b璠 mia zabaw Very Happy
Kiedy robi貫m tego na pot璕 za gnoja, saletra z cukrem, najlepiej pudrem. Jedna dysza w 鈔odku tylko 瞠 ja nimi rzuca貫m, z ziemi nigdy mi nie wystartowa 瘸den. Ubaw by co nie miara Very Happy

michalpd92

Do陰czy: 12 Mar 2014
Sk康: Dzia責owo

PostWys豉ny: Czw Mar 13, 2014 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi wczoraj 2 si uda造, na 2 dysze to si elegancko kr璚i造 Smile ale jak tak si rzuci z r瘯i to musi si wzbija w powietrze.
Na pocz徠ku jak mi gas z ziemi to my郵a貫m, 瞠 nie ma dop造wu powietrza (bo jak si lont spali to korek opada przytyka si dyszami do pod這瘸) dlatego p騧niej k豉d貫m na zapa趾ach ale wtedy si przewa積ie spala (ci郾ienia nie by這 i za du瞠 dziurki robi貫m). Dlatego teraz robi jak najmniejsze dziurki i k豉d w takim miejscu 瞠by jedna dysza przylega豉 do pod這瘸, a druga by豉 wolna (tam gdzie lont ofc). Wtedy b帷zek wystartuje z tej 1 dyszy i jak b璠zie ju w powietrzu to przez 2 dziurk zacznie te ucieka ci郾ienie i b帷zek si wtedy zajebiaszczo kr璚i Very Happy szkoda, 瞠 kr鏒ko, ale teraz mam spory korek, bo po 1 l w鏚ce to napcham mieszanki i mam nadziej na lepszy efekt Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
zorbas99

Do陰czy: 29 Gru 2014
Sk康: wroc豉w

PostWys豉ny: Pon Gru 29, 2014 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja akurat pami皻am, to dysze trzeba by這 zrobi zaraz na skraju rantu kapsla . Srednica dyszy , tak oko這 2 mm. Jak zrobisz dysze na srodku, kapsel nie poleci. Najlepsze by造 kapsle ( korki ) z w鏚ek wszelakiej ma軼i Smile)) -
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum