Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wytrzymałość moździerza

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MacGyver



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 2
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2014 12:36 pm    Temat postu: Wytrzymałość moździerza Odpowiedz z cytatem

Witam zrobiłem niewielki moździerz z takiej rury
(tu miały być zdjęcia jednak mam za mało postów żeby je wkleić)
średnica zew. 5cm
grubość ścianki 7-8mm
rura stabilizownana PP-R/GF

będzie wystrzeliwał granaty piankowe z różną zawartością. W boku jest nawiercona dziura na lont. Czy Wasze doświadczenie może podpowiedzieć jak ilość SSA (tylko tym dysponuje) użytego do wystrzelenia będzie bezpieczna aby go nie rozerwało? Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DaKo



Dołączył: 09 Sty 2004
Posty: 33

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2014 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast SSA lepiej zrób czarny proch. Bo wystarczy że moździerz będzie przytkany i dostaniesz taki efekt https://www.youtube.com/watch?v=IZfajir246k
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MacGyver



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 2
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko z tego co poczytałem to ludzie przy mniejszych ściankach dają po kilkanaście i więcej gram PCZ a ja myślałem coś ok <5g SSA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malutki .45



Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 96
Skąd: ze Wschodu

PostWysłany: Pią Gru 26, 2014 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o charakterystykę spalania mieszaniny, SSA spala się szybciej wywołując bardziej gwałtowny wzrost ciśnienia w lufie niż CP przez co średnio nadaje się na materiał pędny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Sob Gru 27, 2014 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pocieszenie mogę powiedzieć że SSA nawet deflagruje lub detonuje w takim "setupie".
Nasz znany kolega z forum używał luźno sypanej SSA do otworów w ścianach do wybuchowych wyburzeń. Tak kochani zamiast MWK i sprawdzało się to dobrze. Skoro rozrywa betonowe ściany, myślisz że twój moździeż chociaż poczuje? Nie. Nie poczuje.
Jeśli masz KClO3 to chociaż poświęć się i zrób H3 albo KClO3 z cukrem. Szanuj ręce masz tylko dwie. Ceń życie ponad życie bo masz jedno życie a bez życia nie ma życia.
Wesoołości.
T.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Sob Gru 27, 2014 6:19 pm    Temat postu: Re: Wytrzymałość moździerza Odpowiedz z cytatem

SSA do miotania? Kto robił świszczące rakietki ten wie że tej mieszaninie nie trzeba żadnych zatyczek żeby rozerwać 5mm papieru. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP