Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

szukam pracy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bismarck



Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 4

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 6:36 pm    Temat postu: szukam pracy Odpowiedz z cytatem

jako pirotechnik. mam nadzieje ze jest tutaj pare osob ktore wiedza cos na ten temat. studiuje na wojskowej akademii technicznej jednak jestem zmuszony zrezygnowac ze wzgledow finansowych a wiec nici z kwalifikacji.
pirotechnika zajmuje sie praktycznie od ok 7 lat wiec mam spore pojecie na ten temat.

interesuja mnie informacje czy sa jakies kursy szkolenia itp po ktorych dostane papier uprawniajacy mnie do dzialania w branzy a moze ktos ma firme i zaproponuje mi wspolprace;)

tylko prosze powaznie podejsc do tematu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 7:15 pm    Temat postu: Re: szukam pracy Odpowiedz z cytatem

bismarck napisał:
studiuje na wojskowej akademii technicznej jednak jestem zmuszony zrezygnowac ze wzgledow finansowych .........



Pirotechnikę Question . Smutne, że kasa decyduje o tym, że kończysz studia Confused


Cytat:
.... czy sa jakies kursy szkolenia itp po ktorych dostane papier uprawniajacy mnie do dzialania w branzy a moze ktos ma firme i zaproponuje mi wspolprace;)



2 dni szkolenia w WITU, IPO czy WITI ( info szukaj na stronach www tych instytucji ) i masz "kwit".

Przez Twój post "przebija" sympatyczna cecha Twojego charakteru ( mam nadzieję, że sie nie mylę ) i wierzę, że dopniesz swego.

Dla mnie piro okazało sie kiedyś gówn....ym biznesem ale wiem, że są firmy trzepiące z tego kasę Wink .


A.
Powrót do góry
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papier o którym pisze Arek, to możesz sobie na lodówce powiesic, a w ostateczności, możesz robic za wyrobnika w cudzym biznesie.
Do samodzielnej działalności w piro musisz miec stosowną posr...ną koncesję Smile, a to już nie jest takie proste Sad.
G.M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sylwek



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 5:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koncesja na piro co wy chłopaki nie długo trzeba będzie zdawać na kartę pieszego bo inaczej nie będziesz dopuszczony do ruchu na głównych chodnikach a poruszać się będziesz mógł tylko po podrzędnych.
_________________
Zapraszam Single po 30 http://singlepotrzydziestce.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisał:
Papier o którym pisze Arek, to możesz sobie na lodówce powiesic, a w ostateczności, możesz robic za wyrobnika w cudzym biznesie.
Do samodzielnej działalności w piro musisz miec stosowną posr...ną koncesję Smile, a to już nie jest takie proste Sad



Nie wprowadzaj w błąd. Piro NWP to 90 % rynku i nie trzeba na handel z nimi koncesji. 50 % pokazów sztucznych ogni, szczególnie tych mniejszych np. na wesela, można reazlizować przy pomocy pirotechniki NWP lub z klasy 1.4. Osobiście koledze o niku bismarc nie zalecam wchodzenia w ten "biznes" lub w wersję mniejszą bez koncesji.

Acha. Ponoć można kupić baterie moździerzy jako odrebny wyrób z klasy 1.4, która zawiera "szelki" koncesjonowane. Sposób na obejście prawa Question . Jak by ktoś znał jakie to baterie, proszę o info.


Zreszta jak tak dalej będzie, to kryzys i rynek piro przemagluje Confused .


Cytat:
możesz robic za wyrobnika w cudzym biznesie.


A może po prostu za dobrze opłaconego pracownika Question . No tak, wiem. 50 % łezbosmenuf ma pracowników za wyrobników Rolling Eyes Idea . Ćwiczyłem juz to z pobliską mi firmą ( plus doświadczenie życiowe ) Very Happy


A.
Powrót do góry
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na wesela, można reazlizować przy pomocy pirotechniki NWP lub z klasy 1.4.


o ile mnien pamiec nie myli to wesele a nie sylwester dla siebie .. Rolling Eyes działalnosc komercyjna która objesta jest stoownymi obowiazkami np takimi jak powiadomienie strazy pozarnej opis zabezpiecznenie terenu typowe jak dla pokazów pobliucznych ..


zapewne B&G wie wiecej i bardziej szczegółowo najpierw kwit potem ... kolejna kupa kwitów ..

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisał:
Cytat:
na wesela, można reazlizować przy pomocy pirotechniki NWP lub z klasy 1.4.


o ile mnien pamiec nie myli to wesele a nie sylwester dla siebie .. Rolling Eyes działalnosc komercyjna która objesta jest stoownymi obowiazkami np takimi jak powiadomienie strazy pozarnej opis zabezpiecznenie terenu typowe jak dla pokazów pobliucznych ..


zapewne B&G wie wiecej i bardziej szczegółowo najpierw kwit potem ... kolejna kupa kwitów ..


Wałkowaliśmy temat dla TzO czyli Tancerzy z Ogniem. Odsyłam do archiwum. Wesela to zwykle zjazd rodzinny na terenie prywatnym. Można strzelać do woli, byle by zakończyć przed 22. A nawet jeśli miejsce wesala jest w restauracji, gdzieś obok w miarę bezpiecznego miejscu to co Question . Po pokazie ktoś podkabluje i zjedzie sie policja Question Wink .

Ale ustalmy coś co pisałem przy temacie o TzO. Kwit ze szkolenia 2 -dniowego ( za 1500 zeta ) jest jak najbardziej przydatny , ba, niezbędny ( dla urzędasów ) Exclamation . I na początek tyle wystarczy. A koledze bismarck-owi proponuje na starcie "podkleić" się "na plastra", pod firmę taty, mamy , cioci albo wujka. Rozszerzyć im działalność o działalność widowiskową ( nazwę trzeba skołować z katalogu działalności gospodarczej ) i za diabła nie wpisywać pokazy ogni sztucznych. Zrobić szkolenie za 1500 zeta , przeglądnąć ofertę handlarzy pirotechniką , zrobić jeden pokaz próbny i wio Wink


Napiszesz mi Przemku, że wesela to impreza masowa i potrzebne choćby zabezpieczenie ppoż Question. Miałeś wóz strażacki na swoim weselu Question Laughing


A.
Powrót do góry
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A była .. GCBA .. na starze + 4 strazaków na zabezpieczenie terenu podczas pokazu..
sam pokaz był zgłoszony w kmendzie powietowej PSP ... itd

wszytko jest git dopuki fajerwerk nie popali pannie młodej sukni Wink potem sam wiesz prokurator szuka dziury w całym. Crying or Very sad

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisał:
A była .. GCBA .. na starze + 4 strazaków na zabezpieczenie terenu podczas pokazu..:


Pytałem o zabezpieczenie wesela jako ( ponoć wg Ciebie ) imprezy masowej a nie samego pokazu. Pewno firma organizująca pokaz miała "grubszy" towar czyli podpadała pod koncesję. Ja tam na wesele swoich dzieci - jak przyjdzie na to czas - sam kupię kilka zestawów piro Wink

Z piro NWP i klasy 1.4 robicie taki pokaz ( "weselny" ) że włosy dęba stają Cool . Jedna bateria moździerzy ( NWP ) może zawierać do 30 g mieszaniny pirotechnicznej w jednej rurze (lufie), do 2.000 g w całej baterii, w tym nie więcej niż 10 % mieszaniny o działaniu hukowym lub błyskowym

2 kg piro na jedno pudełko Exclamation . Na wesele trzeba pudełek 10 więc mamy 20 kg pirotechniki na niebie z tego 10 % to mieszanki petradowe czyli 2 kg Shocked . To juz robi wrażenie ( na weselu Exclamation ). Koszt --> "grosze" Laughing


A w wóz strażacki i tak nie wierzę ( chyba , że to byli koledzy czyli "po znajomości" ) ponieważ :

Imprezą masową jest impreza sportowa, artystyczna lub rozrywkowa, na której liczba miejsc wynosi:

na stadionie, w innym obiekcie niebędącym budynkiem lub na terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej — nie mniej niż 1000,
w hali sportowej lub innym budynku umożliwiającym przeprowadzenie imprezy — nie mniej niż 300.



Wesele więc to nie impreza masowa. No chyba że gościłeś ponad 1000 luda Wink




A.
Powrót do góry
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 3:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak będzie robił z NWP, to kwit mu akurat ...na lodówkę, bo na terenie niepublicznym może i bez kwitu strzelac. Nie znam innych ograniczeń oprócz rozporządzeń wojewodów.
Mylisz Arku trochę stare z nowym. Teraz nie jest ważne 1.4G czy 1.1G. Tak było kiedyś.
Obecnie liczy się NWP, czyli to co w załączniku do rozporządzenia.
A do ADR-u to się ma nijak Smile :
-praktycznie każda rakieta to co najmniej 1.3G (propagowanie zagrożenia pożarowego na znaczne odległości), a każdy rzymski i bateria powiedzmy powyżej cala to 1.2G (rozlot niebezpiecznych odłamków).
O tym, że wszystko w kupie (w kartonach na kipie w samochodzie) to na bank 1.1G (zagrożenie wybuchem masowym), nawet nie warto wspominac.
Tak na marginesie, to wesele powyżej 300 osób na sali JEST imprezą masową. Teoretycznie! Jak wszystko w tym kraju.
Ale kto by się tym przejmował, skoro nawet w Brukseli brakuje krzeseł Laughing .
G.M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KasiaPowilicz



Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 11, 2014 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obsługa stoiska z fajerwerkami - Łódź Widzew


Biuro Promo Sp. z o.o. - właściciel marki Jobman.pl - Agencja Pracy Tymczasowej działająca na podstawie wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia pod nr 2163, poszukuje osób chętnych do podjęcia pracy czasowej.

FAJERWERKI CZAS KUPIĆ – BĄDŹ NASZYM DORADCĄ - oferta pracy tymczasowej.

Miejsce pracy:

Praca od zaraz – umowa zlecenie z elastycznym czasem pracy.

Zadania:

Obsługa Klienta i doradztwo w wyborze asortymentu
Zadbanie o ekspozycję według standardów sieci
Dbanie o bezpieczeństwo (towar wybuchowy)

Wymagania:

Praca również dla osób ze statusem ucznia/studenta
Duża motywacja do pracy
Uczciwość i odpowiedzialność
Dyspozycyjność do pracy w grudniu (praca od 8 do 20) i w Sylwestra do 18 !

W zamian oferujemy:

Szkolenie wprowadzające
Możliwość zdobycia cennego doświadczenia
Elastyczne godziny pracy
Wynagrodzenie w systemie dziennym



Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)

_________________
lampy techniczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Sro Gru 17, 2014 1:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podpierducha?
_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Sro Gru 17, 2014 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak odbijając od tematu to np. ja zajmuję się pirotechniką od 14 lat a nadal uważam że wiedza moja jest znikoma zatem... wpis o 7 latach nie stanowi dla mnie żadnej reklamy Twojej osoby.
Wink pozdro.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP