Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Nagonka na "terroryst闚"- ponad 100 przeszuka
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
ARKO

Do陰czy: 17 Mar 2012
Sk康: Radom

PostWys豉ny: Nie Mar 03, 2013 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa:
...Raczej bym nie szed w t stron, bo jak kto wniknie w definicje, to mu wyjdzie, 瞠 i karmelek jest MW. Co niestety jest zgodne z prawd.

Wiem, 瞠 przepisy w tym zakresie s dalekie od zdrowego rozs康ku i logiki,

Gdyby tak my郵e to nale瘸這by zamkn望 forum. Piro to te nauka nawet w wykonaniu pasjonata. A sporo takich, od kt鏎ych samemu mo積a si bardzo wiele nauczy.

Gdyby tak my郵e, ka盥ego mo積a by posadzi, nawet 鈍i皻ego Miko豉ja za u篡wanie umundurowania (serio, to nie 瘸rty, na mundurek Miko豉ja paragraf jest).

No w豉郾ie, chodzi tu o zdrowy rozs康ek a tak瞠 interes publiczny. W interesie publicznym jest pokazywanie pirotechniki jako fascynuj帷ej nauki. Tu nikt, kto pokazywa swoje prace i wysi趾i nie mia k這pot闚 a pisz o piro a nie MW (te rasowe). By造 drobne w tym zakresie wyj徠ki.

Brevik te si kry. Nasz polski kandydat na terroryst si nie kry no ale ten akurat by chory, wsp馧czuj jemu a nawet odczuwam do niego sympati (jako do cz這wieka w g喚bokim do趾u).

Ja na miejscy "technika" zakwestionowa bym posiadanie prochu czarnego (wg definicji naukowych). Plus sporo spokoju, grzeczno軼i, bez zb璠nych emocji i mo積a si oczy軼i z zarzut闚 czego koledze 篡cz.

I nadal zach璚am do bezpiecznej zabawy z pirotechnik (nr 1 to bez chloranu potasu) oraz prezentowania swoich prac. Kamuflowanie si to pewny k這pot. I nic na si喚. Potrzeba zabawy z piro, musi wynika z siebie a nie zach皻.

Ja nie mia貫m k這pot闚 z prezentowaniem moich test闚 ale je郵i kto uwa積ie si wejrzy w to co pokazywa貫m, to zawsze w tym by jaki element nauki (paliwa 篡wiczne, silnik HP w korpusie tekturowym itp, itp.). No i mam nadal sporo plan闚 (pisz o hobby) np. z paliwem WORAN :]. Testy wykona pasjonat a nie firma.

Ni瞠j ksi捫ka wydana w kraju totalitarnym, rok 1927. Jak samemu zrobi fajerwerki. I pomy郵e, 瞠 prawie 90 lat p騧niej, w demokracji za to ........... zamykaj :]

Pozdrawiam Arkadiusz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Nie Mar 03, 2013 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@technik
Masz to nieszcz窷cie, 瞠 prawdopodobnie trafi Ci si ambitny bardzo prokurator.
Mo瞠sz poszuka siakiej pomocy na http://forumprawne.org , i raczej bez papugi ani rusz.
Nie znam zarzut闚 (jakie paragrafy?) ani kontekstu, ale je瞠li faktycznie nie jeste bardziej w tym umoczony, to najrozs康niej b璠zie przyzna si, wyrazi skruch, stara si wykaza, 瞠 nie stwarza貫 zagro瞠nia (chocia to bez znaczenia) i modli si o rozs康nego s璠ziego.
Je瞠li prorok nie wyssa zarzut闚 z palca i ma na nie przekonywuj帷e dowody, to jeste udupiony, bo to nie sprawa cywilna i s璠zia nie s康zi w/g w豉snego widzimisi, tylko leci po paragrafach kt鏎e podsun掖 mu prorok.
Ciekawe co ci prokurator zaproponowa. Co by to nie by這, to i tak najwi瘯sz kar dla Ciebie b璠 zasrane papiery.
GM

technik

Do陰czy: 16 Wrz 2010

PostWys豉ny: Pon Mar 04, 2013 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalaz貫m akt oskar瞠nia i znowu zdurnia貫m.

ARKO mia貫 racje nie o CP tu chodzi, wed逝g test闚 przeprowadzonych na poligonie materia豉mi wybuchowymi s jednak gwiazdki TT i stopina. Nic o CP w akcie oskar瞠nia niema.

To w豉郾ie przez ich wytwarzanie i posiadanie jestem oskar穎ny o przest瘼stwo z art. 171 par. 1 kk czyli mieszaniny wybuchowe zagra瘸j帷e zdrowiu lub 篡ciu wielu os鏏 albo mienia w wielkich rozmiarach.

Jednocze郾ie jedna z opinii bieg造 stwierdza 瞠 zagro瞠nie stwarzane przez gwiazdki ogranicza si do os鏏 przebywaj帷ych w najbli窺zym otoczeniu podczas ich deflagracji.

Co do propozycji prokuratora to by這 to 10 mies. pozbawienia wolno軼i w zawieszeniu na 4 lata z dozorem kuratorskim, 2000z grzywny plus koszta procesu.

Co Wy my郵icie o tych zarzutach, jest jaka szansa na samodzieln obron czy konieczna b璠zie pomoc adwokata?
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
ARKO

PostWys豉ny: Pon Mar 04, 2013 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie si wydaje, 瞠 koledze technik mo積a zarzuci (formalnie) przest瘼stwo z art. 171 KK. Jest w nim wspomniane o materiale wybuchowym ale bez podania jego definicji. Te definicje s r騜ne.

Wg mnie nale瘸這 by tu przyj望 definicj z

USTAWA
z dnia 22 czerwca 2001 r.
o wykonywaniu dzia豉lno軼i gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materia豉mi wybuchowymi, broni, amunicj oraz wyrobami i technologi o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.
(Dz. U. z dnia 29 czerwca 2001 r.)

Cytuj 2. W rozumieniu ustawy:
1) materia造 wybuchowe - s to:
a) (1) substancje chemiczne sta貫 lub ciek貫 albo mieszaniny substancji, zdolne do reakcji chemicznej z wytwarzaniem gazu o takiej temperaturze i ci郾ieniu i z tak szybko軼i, 瞠 mog powodowa zniszczenia w otaczaj帷ym 鈔odowisku, a tak瞠 wyroby wype軟ione materia貫m wybuchowym,

Uwa瘸m, 瞠 prawo trzeba interpretowa zgodnie z zasadami wsp馧篡cia spo貫cznego Benignius leges interpretandae sunt, quo voluntas earum conservetur.

W KK - wg mnie - wspomina si o tych rasowych MW bo tylko one mog wywo造wa gwa速owne zmiany w otaczaj帷ym 鈔odowisku i takie rozumowanie MW le篡 wg mnie w interesie spo貫cznym. Gdyby znaczenie MW w kodeksie karnym rozci庵n望 na mieszanki pirotechniczne (te wolne a wi璚 nie dotyczy szybkich fleszy a tak瞠 pcz) to w zasadzie ca造 handel pirotechnik podpada pod KK. Wtedy handel pirotechnik b璠zie bez zastrze瞠 a poniewa ten handel jest, wi璚 mam racj co do definicji MW wg KK.

Kieruj帷 si logik i zdrowym rozs康kiem a tak瞠 interesem publicznym - nale篡 z definicji MW zawartej w KK, wyrzuci mieszanki pirotechniczne (te nie maj帷e cech rasowych MW).

Bieg造 definiuj帷 s這wo MW, powinien opisa r騜ne definicje i zaj望 stanowisko w sprawie s這wa MW zawartej w KK. Albo to sprawa s康u.

Kolega tchemik musi popracowa na tym aby wymiar jego polubi bo to skryto嗆 w testach spowodowa豉 k這poty :]. Nie znamy ilo軼i, gdzie kolega produkowa gwiazdki itp. itp. To tak瞠 ma znaczenie.

A.
Powr鏒 do g鏎y
B&G

PostWys豉ny: Pon Mar 04, 2013 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, jak za same gwiazdki, to niez豉 dzia貫czka Rolling Eyes .
Nie wiem, czy si uczysz, czy pracujesz, ale wyrok mo瞠 Ci w najbli窺zym czasie w 篡ciu nie幢e nabru寮zi. Zamknie przed Tob niekt鏎e drzwi, co w efekcie mo瞠 mie wp造w na ca貫 Twoje 篡cie. Na Twoim miejscu skonsultowa bym to z DOBRYM prawnikiem. I to ju dawno, bo teraz mo瞠 by za p騧no.
Nie wiem jak zaawansowany jest proces, ale to co radzi @sim mo瞠 Ci zaszkodzi.
Oczywi軼ie jako oskar穎ny mo瞠sz zmienia zeznania 3x na minut, ale przewa積ie s璠ziowie za tym nie przepadaj.
GM

@ARKU
Je瞠li ju cytujesz, to cytuj w ca這軼i. Wybi鏎cze rozpatrywanie wyrwanych fragment闚 ustawy wprowadza zam皻 i dezorientuje.

Dz.U.01.67.679
2. W rozumieniu ustawy:
1) materia造 wybuchowe - s to:

a) substancje chemiczne sta貫 lub ciek貫 albo mieszaniny substancji, zdolne do reakcji chemicznej z wytwarzaniem gazu o takiej temperaturze i ci郾ieniu i z tak szybko軼i, 瞠 mog powodowa zniszczenia w otaczaj帷ym 鈔odowisku, a tak瞠 wyroby wype軟ione materia貫m wybuchowym,
b) materia造 pirotechniczne - materia造 lub mieszaniny materia堯w przewidzianych do wytwarzania efekt闚 cieplnych, 鈍ietlnych, d德i瘯owych, gazu, dymu lub kombinacji tych efekt闚, w wyniku bezdetonacyjnej, samopodtrzymuj帷ej si reakcji chemicznej, a tak瞠 wyroby wype軟ione materia貫m pirotechnicznym,

2) bro i istotne cz窷ci broni...
itd(bez znaczenia)

Oczywi軼ie mo積a to zmieni, ale na razie jest to obowi您uj帷ym zapisem.

ARKO

PostWys豉ny: Pon Mar 04, 2013 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa:
..Je瞠li ju cytujesz, to cytuj w ca這軼i..

Po co w ca這軼i skoro ja chc skupi si na jednym z rodzaj闚 MW czyli tych maj帷ych cechy rasowego MWK. Celowo wybra貫m jedn z grup MW, chc pomin望 piro. Nie wspominam o innych definicjach bo uzna貫m, 瞠 tylko jedna definicja MW dotyczy KK.

W mojej ocenie KK m闚i帷 o MW ma na "my郵i" MW rasowe i wszystko co jest do tych MW podobne w dzia豉nu : pcz, ssa, mpf-42 itp.

KK wspomina nie tylko o MW ale tak samo traktuje urz康zanie wybuchowe zaelaborowane tym瞠 MW.

Skoro mamy handel piro to znaczy, 瞠 wg "m康rych g堯w" nie s to MW (podpadaj帷e pod KK) ani urz康zenia wybuchowe.

Za to mieszanki piro s MW wg jednej z definicji ustawy o wykonywaniu dzia豉lno軼i gospodarczej. I ma to sens. Nawet jest to logiczne i zgodne z interesem spo貫cznym (aby byle 豉ps nie bra si za produkcj piro).

Na pewno na koleg technika znajdzie si inny paragraf z KK ale nie art. 171.

Wi璚ej tu

bo na tym linku opar貫m swoj opini, np. strona 350, definicja MW zwi您ana z jego niszczycielskim i gwa速ownym oddzia造waniu na otoczenie. Gwiazdki TT tego nie "umiom" :]

A.

Zalinkowany komentarz (pkt.5) odwo逝je si do definicji MW z naszej ustawy. Czyli tylko potwierdza, 瞠 ka盥e piro to MW.
GM
Powr鏒 do g鏎y
B&G

PostWys豉ny: Pon Mar 04, 2013 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W豉郾ie o to chodzi.
Definicja MW w/g tej ustawy to CAΧ pkt 1 (czyli podpunkty a i b).

Ciekawe, 瞠 nasze prawo 5,1g fotob造sku i statek wypakowany trotylem traktuje tak samo Laughing
Z drugiej jednak strony kostka trotylu i kontener wypchany pirotechnik nawet najbardziej lajtow NWP, te nie s sobie r闚ne.
I to z wyra幡ym wskazaniem na piro.

Nasza cywilizacja ginie. Nie z powodu komety, czy wybuchu superwulkanu, ale z powodu papierk闚.
GM

ARKO

PostWys豉ny: Pon Mar 04, 2013 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa:
W豉郾ie o to chodzi.
Definicja MW w/g tej ustawy to CAΧ pkt 1 (czyli podpunkty a i b).

Racja ale ....... jako definicja do cel闚 tej瞠 ustawy. Ja wybi鏎czo dopasowuj definicj MW do cel闚 KK. Wybi鏎czo prawo stosuj te prawnicy bo tylko w matematyce 2+2 = 4. W prawie ma wyj嗆 tyle ile ma wyj嗆 :]. Troch 瘸rtuj ale faktem jest, 瞠 wymiar nie ustala prawdy obiektywnej a procesow czyli tak prawd jak mo積a "udowodni".

Ksi捫ka z podanego przeze mnie wy瞠j linku to nie ustawa a ksi捫ka ale pewnie pisana przez do鈍iadczonego prawnika specjalizuj帷ego si w KK.
Polecam pkt 2 strona 350 i zwr鏂enie uwagi na to a by MW posiada cech niszczycielskiego oddzia造wania na otoczenie zwi您ane z przemian wybuchow (musi by ona bardzo szybka a gwiazdki si wolno spalaj).

Jak zauwa篡貫m przedmiotem zainteresowania KK s zagro瞠nia (zwi您ane z MW) w wielkich rozmiarach. G這wy na to nie dam ale nie mam czasu na uwa積 analiz KK oraz informacji z podanej ksi捫ki.

A.
Powr鏒 do g鏎y
technik

Do陰czy: 16 Wrz 2010

PostWys豉ny: Czw Sie 29, 2013 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Dzi zapad nieprawomocny wyrok w mojej sprawie i nie bardzo wiem co robi.
Dosta貫m 10mies w zawieszeniu na 3 lata i oko這 2,5 tys do zap豉ty za wszystko, s康 uzna 瞠 skoro interesowa貫m si pirotechnikom to powinienem zainteresowa si prawem, a ustawa m闚i jasno: mieszaniny pirotechniczne to MW.

Od tego nie ma ucieczki wystarczy minimalna ilo嗆 (u mnie 100g gwiazdek TT) 瞠by w 鈍ietle prawa stwarza zagro瞠nie dla zdrowia i 篡cia wielu ludzi i mienia w wielkich rozmiarach.

Nie wiem czy sk豉da apelacje, rozmawia na sprawie z bieg造mi o faktycznym zagro瞠niu jakie stwarzaj gwiazdki itd? Bo jak pomy郵 sobie 瞠 przez 3 lata b璠zie mnie odwiedza kurator i ka盥e odwiedziny poprzedzi seria wspomnie to naprawd odechciewa si wszystkiego...
Skoda 瞠 nie mog貫m si skontaktowa z lahire22
Mimo to dzi瘯uje tym kt鏎zy pr鏏owali mi pom鏂

Czuje si upodlony, fascynowa這 mnie ulotne pi瘯no fajerwerk闚, by貫m dos這wnie, by貫m dos這wnie prze szcz窷liwy kiedy dowiedzia貫m si 瞠 istnieje ca貫 forum zrzeszaj帷e wi璚ej ludzi z podobn pasj...
A tu co takiego...
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Bond007

Do陰czy: 05 Sie 2010

PostWys豉ny: Czw Sie 29, 2013 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No c騜 poradzi. Chore prawo karz帷e 16 latk闚 za proch czarny czy gwiazdki. W dodatku "przem康rzali" funkcjonariusze ABW. Oczywi軼ie nie wszyscy aleeee. Pozdrawiam i powodzenia w 篡ciu wszystkim! Pis jo.
Powr鏒 do g鏎y
bubulek24

Do陰czy: 07 Pa 2013
Sk康: Zabrze

PostWys豉ny: Pon Pa 07, 2013 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dok豉dnie, czepiaj si nieletnich za byle g闚no, a przekr皻ami za grube miliony, jakie zachodz na najwy窺zych szczeblach w豉dzy, absolutnie nikt si nie przejmuje ;/
Hack

Do陰czy: 15 Cze 2006

PostWys豉ny: Wto Pa 15, 2013 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto zapami皻a Twoje s這wa:
"
Czuje si upodlony, fascynowa這 mnie ulotne pi瘯no fajerwerk闚, [...], by貫m dos這wnie prze szcz窷liwy kiedy dowiedzia貫m si 瞠 istnieje ca貫 forum zrzeszaj帷e wi璚ej ludzi z podobn pasj...
A tu co takiego..."

przykro mi przyjacielu.
Ludzie po tamtej stronie 篡wi swoje potomstwo etc. mi璠zy innymi dzi瘯i rozdzwi瘯owi pomi璠zy prawem a fascynacj ulotnym pi瘯nem fajerwerk闚...

frosta

Do陰czy: 29 Gru 2013
Sk康: polska

PostWys豉ny: Nie Gru 29, 2013 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masakra coraz wi璚ej si s造szy, 瞠 si pomylili szok!! Nie ma jak zniszczy komu dorobek 篡cia, a okaza這 si 瞠 to nie ta osoba.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
JNS

Do陰czy: 03 Gru 2007

PostWys豉ny: Sro Sty 22, 2014 2:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej !
Dawno nie zagl康a貫m na forum bo podobnie jak koledze wybito mi je z g這wy i przygas豉 wspania豉 fascynacja.
Napisz by pocieszy koleg. Twoja kara jest niczym do mojej. Nie licz帷 zniszcze jakie ABW dokona這 w domu (豉zili jak byd這 w buciorach po drogich pod這gach co ciekawe w miejscu gdzie by貫m w go軼iach), przeszukuj帷 wywalali co popadnie byle zagl康a wsz璠zie, stresu najbli窺zych, to zgodnie z prawem i ustawami dosta貫m kar 3lat w zawiasach na 2latka 10tys z kary w kt鏎ej sk豉d wesz造 op豉ty "poligonowo-wojskowe + przechowywanie materia堯w" do tego nale篡 doliczy przepadek mienia uznanego za "narz璠zia wytwarzania" razem 鄉ia這 koszt doszed do 20tys z. Nie wspomnia貫m o mi貫j nocy w celi kt鏎 wliczono w kar.

P.S chcia豚ym mie kary tylko 2500z i te 10mies w zawiasach z kuratorem
Powr鏒 do g鏎y
Ripper87

Do陰czy: 05 Cze 2007
Sk康: z czwartej g瘰to軼i

PostWys豉ny: Czw Kwi 17, 2014 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadszedl i czas na mnie. Wczoraj po powrocie ze strzelnicy zatrzymala mnie policja. Kolcik zarekwirowany, w domu mialem nieco odczynnikow, oczywiscie przepyrka. Zabrali ok 500g pcz (chociaz jest uzasadnienie jego posiadania-czarnoprochowiec) 100g kno3, troche wegla i siarka, jakies tam siarczany magnezu i inne pierdoly. Najgorsze, ze kompa zabrali... W sumie ludzie mili, rozpierdolu w domu nie zrobili. Mialem tez kilka litrow toluenu i acetonu i nieco metyloaminy, moga sie przyjebac o ta ostatnia? Noc na dolku, zeznania i czekac...
lu_kasz2
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Kwi 18, 2014 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z nakazem czy bez'' trzepanie cha逝py'' mia貫?
A mo瞠 to zatrzymanie mia這 zwi您ek ,z tym filmikiem z 14.04?
Powr鏒 do g鏎y
Ripper87

Do陰czy: 05 Cze 2007
Sk康: z czwartej g瘰to軼i

PostWys豉ny: Nie Kwi 20, 2014 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem bo siedzialem akurat na dolku. Przeszukanie nie bylo powiazane z filmikiem.
HNIW

Do陰czy: 14 Kwi 2002

PostWys豉ny: Pon Maj 19, 2014 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wyborcza.pl/1,87648,15985924,Terror_po_polsku__Brunon_Kwiecien___kryptonim__Doktor_.html#MT
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
DaKo

Do陰czy: 09 Sty 2004

PostWys豉ny: Sro Maj 21, 2014 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtorkowy artyku by ciekawszy. Facet mia odpowiedni profil psychologiczny oraz wiedz i wystarczy這 go tylko nakr璚i. Jak zauwa篡, 瞠 mo瞠 zaliczy wpadk chcia si wycofa, ale ju by這 za p騧no. ABW zgania faceta i sukces na wielk skal.A gazety: Zatrzymano faceta, kt鏎y planowa zamach na sejm.
Media i tak nakr璚aj ca豉 historie i nigdy nie przedstawi obiektywnie ca貫j historii, a wi璚 jak 篡 ?
Prasa z ka盥ego piromana mo瞠 zrobi terroryst, a z chemika producenta amfy. To si 豉dnie sprzedaj i ludzie lubi czyta sensacje.
Powr鏒 do g鏎y
Danch

Do陰czy: 21 Lip 2014
Sk康: Olsztyn

PostWys豉ny: Pon Lip 21, 2014 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie poradzimy, 瞠 w豉dze pr鏏uj ukr鏂i wszystkich tych, w kt鏎ych widz, 瞠 ich umiej皻no軼i, wiedza, s dla nich zagro瞠niem Sad Tylko, 瞠 id帷 tym tropem, powinni zamkn望 ka盥ego za u篡wanie no瘸, bo przecie - ka盥y mo瞠 kogo nim zabi!
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Nast瘼ny
Strona 10 z 11

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum