Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Silnik marszowy - propozycja wsp馧pacy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
ARKO

Do陰czy: 17 Mar 2012
Sk康: Radom

PostWys豉ny: Nie Cze 23, 2013 10:36 am    Temat postu: Silnik marszowy - propozycja wsp馧pacy Odpowiedz z cytatem

Na stronie rakietowcy.pomorze jest informacja, 瞠 taki silnik jest potrzebny i pono jest bardzo trudny w zrobieniu.

Ja my郵 nieco inaczej. Jest to silnik do嗆 prosty w zrobieniu co nie oznacza, 瞠 zrobi si jego w miesi帷 i o ile odrzucimy egzotyczne utleniacze. Szukam pasjonata, kt鏎y zechce rok czasu po鈍i璚i na prace zwi您ane z tym silnikiem.

Oferuj pomoc. Zabezpiecz wszystkie materia造, zapewni umow, 瞠 prace s z koncesjonowan firm. Wsp鏊nie zadbamy o bhp.

Zadbam te o wdro瞠nie (koszta znaczne), o pi瘯ny wygl康, opakowanie, znaki CE i dystrybucj. Nie licz na cuda ale rok w rok sprzeda by ros豉. Nie b璠zie to wyr鏏 klasy 1.4 ale jak to sprzeda potem si wymy郵i.

Dobrze jest po陰czy hobby, cho熲y z nadziej na kas :]. Ta oferta to dla mnie w 80 % hobby, jestem realist. Kieruj si sentymentem do starego hobby.

Silnik oczywi軼ie bez metalu. Prosty i tani w produkcji. Masa paliwa ok. 1 kg wi璚 raczej by by to du篡 silnik. Na bazie kclo4 i/lub KNO3. Nie da rady wykorzysta egzotyki w rodzaju AP, LiP , AN - bo po prostu si nie nadaj do komercji.

Prosz mod闚 o usuwanie wypowiedzi nic nie wnosz帷ych. Nie zawsze tu zagl康am. Szukam pasjonata, kt鏎y i za free by zechcia nad tym popracowa ale ja oferuj sporo wi璚ej jak free.

Inny temat to Jetex, gdyby kto te zechcia nad tym popracowa. Ja nie mam na to czasu i 鈔ednio oceniam powodzenie biznesowe. Pami皻acie moj zabaw w Rocket Motor Company ?. Zamieni貫m j na zabaw w Fireworks Company bo to w pewnym sensie jest tak瞠 zabawa.

W 篡ciu jak w aucie. Jest jedna kierownica i jeden kierowca. Szukam pasa瞠ra gotowego pojecha we wskazanym kierunku :]

By mo瞠 mniejszy silnik, mo瞠 2 re磨my pracy - do ustalenia.

Mi貫go dnia Arkadiusz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
ARKO

Do陰czy: 17 Mar 2012
Sk康: Radom

PostWys豉ny: Wto Cze 25, 2013 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By mo瞠 sam to zrobi bo nieco zassa這 mnie :]. Kilka eksperyment闚 i tyle mog po鈍i璚i temu zagadnieniu.

Pierwszy rozpoznawczy test. Nowo軼i jest lepiszcze i nie chc o tym pisa.

Ju po tej pr鏏ie widz, 瞠 da rad zrobi Jetexa i to raczej szybko. Na 軼iank wykorzystam system UHTRS

Testy zako鎍z na ma造m Jetexie (udanym lub mniej udanym). Jetex to w istocie silnik marszowy.

A.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Tomash
dost瘼 pr鏏ny do MW

Do陰czy: 27 Sty 2003
Sk康: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys豉ny: Czw Lut 20, 2014 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja my郵a貫m nad marsz闚k na bazie NH4NO3, w璕la i lepiszcza organicznego (dekstryna?) robi貫m kiedy takie projekty i co tam dzia豉這. Wymagany kana przez ca貫 paliwo i mamy r闚ny stabilny ci庵. Jedynie obawia豚ym si ewentualnego niekontrolowanego spalania / deflagracji. Jak wiemy NH4NO3 bywa nieprzewidywalne.
T.

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum