Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mlyn kulowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vincent689PL



Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 7

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MacieX - oczywista sprawa że poza serwisami internetowymi wychodzi o wiele taniej! Very Happy
Złomy, szroty, znajomi... Możliwości jest wiele tylko dzisiaj ludzie nie potrafią czytać i szukać (nie mówię o wszystkich).

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rex123



Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 53

PostWysłany: Sro Lis 30, 2011 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
Radzę uważać z wyborem silników z wentylatorów. Niektóre silniki są chłodzone przez strumień powietrza jaki wytwarzają. Brak owego strumienia + zby duże obciążenie = Przegrzanie Exclamation
Najlepszym wyborem wydaje mi się silnik o mocy większej od wymaganej - ale pracujący przy zmniejszonej dostarczanej mu energii (zastosowanie układu pwm --> ściemniacza do oświetlenia bądz np. prostownika jednopołówkowego.

Najlepsze źródło wszelkiej maści elementów potrzebnych do budowy młynka - złomowisko Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qba200



Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWysłany: Pią Sty 27, 2012 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie może pojęcie jak do gniazdka podpiąć silnik od pralki, jeśli ma on 6 złączy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Pią Sty 27, 2012 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nada się, już to robiłem. Nie jest przeznaczony do pracy ciągłej, może chodzić max pół godziny, potem pół godziny stania.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co myślicie o czymś takim jako pojemniku do młyna?

http://allegro.pl/beczka-beczki-pojemnik-hobok-i2125039711.html


A o tym?

http://allegro.pl/beczka-beczki-pojemnik-pojemniki-60l-spozywka-i2073244314.html

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty pytasz serio z tym pierwszym czy tylko tak dla żartu wrzuciłeś??
drugi jest całkiem w porządku jednak trochę te uszy by przeszkadzały w obracaniu.
nie lepiej jest zrobić z rury kanalizacyjnej fi 350mm lub większe

_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tylko Pcv sie strasznie elektryzyje a polietylen nie. Uszy od pojemnika można uciac.
Pozdro

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś testował taka beczułkę http://allegro.pl/beczka-20l-z-uchwytami-tanio-i2148356368.html ? Bo zastanawiam sie czy przy mieleniu mniejszych ilości (500g powiedzmy) w takiej 60l beczce będzie skuteczne?
nie wiem czy ta 20l wytrzyma mielenie?

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kwiecia



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się martwiła jeszcze o coś innego. Czy te "paski" wokoło beczki są wypukłe tylko na zewnątrz, czy może wytłoczono je w taki sposób że w środku są rowki? Wtedy węgiel (czy inne substancje) będą się tam chować przed mieleniem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W środku są rowki na bank. Ale to raczej nie będzie bardzo przeszkadzać przy dużej ilości wsadu raczej, kilka małych kulek to i do rowków wejdą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej mnie martwi wytrzymałość ścianek, czy nie pękną. Nie chciałbym zastać młyna z rozsypanym wsadem... Rowki to tam mi lata, najwyżej wysypie się, a to co zostanie w rowkach, to do śmietnika lub następnej partii. Najchętniej wziąłbym tą 60l bo ma najbardziej ergonomiczne kształty tylko... na co mi bęben 60l Shocked
Pozdrawiam
spanner

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DoctorQ



Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 12
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest najzwyklejszy pojemnik w którym zamocujemy wewnątrz 4 przeciwległe listewki (drewniane) - najzwyczajniej na wkrętach. Oczywiście wkręty należ - wkręcać od zewnątrz do wewnątrz tak aby nie wystawały już w środku przez listewkę. Podczas obrotu silnik będzie się nieco wzmagał, jednak listewki będą przewalać mielniki, które bardzo ładnie pokruszą materiał. Listewki nie mogą być zbyt wysokie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas548



Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 8
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Sro Sty 15, 2014 7:32 pm    Temat postu: Młyn kulowy 500 gram Odpowiedz z cytatem

Ja kupilem zabawkę ze strzały pl same kulki szklane 250gram i 100 gram produktu mieli dobrze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jack88



Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: z Polski

PostWysłany: Nie Lut 01, 2015 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
buduję swojego kulowca i do sprawy podszedłem należycie, czyli od literatury i mam pytanie do bardziej obytych. Razz W toku obliczeniowym kulowca jest że średnica mielników powinna mieścić się w zakresie D/24<d_kul<D/18, a więc przy średnicy bębna D=134 mm (rura PVC 140) wychodzi d_kul od 5,6 do 7,5 mm, a jak oglądałem filmiki na yt to te mielniki były większe podejrzewam, że gdzieś około 25mm. I tu moje pytanie do was jakiej średnic kul (lub walców) wy używacie ? czy aż takich jak podaje literatura czy bardziej w sposób doświadczalny dobieraliście średnice mielników ? Smile

1. Koch R., Noworyta A.: Procesy mechaniczne w inżynierii chemicznej, WNT
2.N.A.Kozulin, W.N.Sokołow, A.J.Szapiro, Maszyny przemysłu chemicznego przykłady i zadania, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne.

Pozdrawiam Jack

_________________
„Amor Patriae Nostra Lex”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Nie Lut 01, 2015 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze ludzie uzywaja takich mielnikow, jakie maja pod reka ew do jakich maja latwy dostep. Do celow piro bardziej powinienes sie skupic nad tym z czego sa wykonane(cos nieiskrzacego), a nie martwic sie rozmiarem, po za tym im ciezsze tym lepiej
_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jack88



Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: z Polski

PostWysłany: Nie Lut 01, 2015 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiem wiem Smile Przeczytałem ten temat caluśki i bd kupował pręt z brązu i mi trzeba mniej więcej jakiej średnicy one powinny być no i jaka długość Smile (jak na razie to nie wiem ile to bd mnie kosztować, a jako przejściowe to chce rozdrabniać szklanymi o 15 mm)
W literaturze przeczytałem, że nie powinny one być za duże bo rozdrabnianie nie jest efektywne, a jeśli chodzi o małe to zwiększą się powierzchnia właściwa bo częstość zderzeń jest większa, ale nie wiem czy ten zakres byłby odp do tego co widziałem w różnych filmikach i ot co moje zapytanie w tej kwestii Smile

_________________
„Amor Patriae Nostra Lex”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pessos



Dołączył: 27 Cze 2004
Posty: 153
Skąd: Trinneck

PostWysłany: Wto Lut 03, 2015 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obliczenia sa wlasciwe dla mlynow przemyslowych o srednicach wiekszych niz chesz zastosowac. Wez pod uwage ile wazy kulka srednicy co podales i odpowiedz sobie czy bedzie skutecznie oddzialywala grawitacyjnie na surowiec Idea
_________________

plany na dziś są takie, że ich nie ma
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Pon Lut 09, 2015 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnie pytanie o mielniki zainspirowalo mnie do pracy. Do tej pory uzywalem kilku kul olowianych wielkosci pilki do pingla, jednej wielkiej stalowej o masie 1kg Very Happy i kilka kul od myszki. Efekt byl taki ze po jakichs 10 godzinach mielenia maczka byla szara, ale spalala sie srednio. Granulat dawal juz rade. Dzisiaj do bebna wsadzilem wczesniejsze olowiane pingle, a reszte zastapilem kulkami olowianymi ktore odlewalem do kolta. Dalem ich jakies 2kg. Masa jednej to ~10g. Jakiez bylo moje zdziwienie gdy po 5 godzinach maczka prochowa zlepiala sie z taka moca ze ciezko ja odstukac od scianki bembna. Co wiecej mala kupka spalana oslepia blaskiem jak fbek. Pomiele kolejne 5 godzin i sie okaze jaka bedzie roznica, ale mysle ze znaczna. Jak teraz o tym pomysle to tyle czasu mielenia zmarnowane, a lepsze rozwiazania byly tuz obok, tylko nie pomyslal czlowiek Smile
_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ExplorerPvP



Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: Wawa

PostWysłany: Pią Lut 13, 2015 4:48 pm    Temat postu: Silnik i pojemnik Odpowiedz z cytatem

Witam
Będę robić młyn kulowy i nie wiem jakie kule wybrać.
Mam do was pytanie czy stalowe kule o średnicy 10mm waga 4g były by dobre do młyna? Czy może kule szklane o średnicy 14mm i wadze 5g? Na ile litrów pojemności starczy 100 kulek i jak np włożę wszystkie kulki to ile mogę max wsypać materiału do przemielenia? Wiem że stalowe mogą iskrzyć ale czy jakby je pomalować np. lakierem do paznokci to czy to by dało rade?


Czy pojemnik 5 L metalowy byłby dobry?

Mam silnik 12v od sprężarki samochodowej czy on da rade by napędzać pojemnik z ładunkiem ?
Pozdro JANO :3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antyvlad



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 83
Skąd: to wiesz?

PostWysłany: Sob Lut 14, 2015 1:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka ta młodzież dzisiaj leniwa, gdzie ten duch eksperymentatora? Smile
Pytanie o lakier do paznokci dowodzi że nie masz pojęcia o mechanice mielenia w młynie kulowym.
Przeczytaj odpowiedni wątek, nie bądź leniwy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 9 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP