Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kolorowe flary - barwienie płomienia konkretnej mieszanki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MAJOR762



Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Z moździerza ;)

PostWysłany: Sro Sty 08, 2014 11:30 pm    Temat postu: Kolorowe flary - barwienie płomienia konkretnej mieszanki Odpowiedz z cytatem

Witam
Na forum jestem nowy i jest to mój pierwszy post. Szukałem na ten temat wiele ale nie znalazłem nic co by odpowiedziało na moje pytanie.
Chodzi o najprostszą mieszankę na białą flarę, czyli:
- azotan potasu 67%
- pył aluminiowy 33%
Jak wiadomo jest to najprostsza i najtańsza mieszanka na białą flarę.
Moje pytanie brzmi - czy jest możliwość zabarwienia płomienia takiej mieszanki na jakikolwiek kolor?? Najbardziej interesują mnie kolory zielony i niebieski, ewentualnie czerwony. Jeśli jest możliwość to co i ile należałoby dodać??
Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DVader



Dołączył: 31 Gru 2003
Posty: 21

PostWysłany: Pią Sty 10, 2014 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
jeśli chodzi o tą mieszankę to raczej zabarwienie jej dodatkami będzie trudne, lepiej zastosować całkiem inny skład.
Ewentualnie można by zamienić KNO3 na NaNO3 (żółta), można by spróbować dać Ba(NO3)2 (zielona), ale na intensywny kolor bym nie liczył. Jak już to trzeba by się było pozbyć pyłu glinu. Do np. zielonej flary nada się typowa mieszanka do gwiazdek:
- Ba(NO3)2 50%
- Cukier puder 25%
- KClO3 25%

dla czerwonej flary azotan baru zamieniamy na azotan strontu, dla żółtej trzeba dać NaNO3 i NaClO3.

Ja natomiast na to forum wiele lat nie wchodziłem, ale jestem pewien że jest tu temat na temat kolorowych flar.
Pozdrowienia

_________________
Pirotechnika uzależnia! Sad Wniosek: nie warto więcej oszukiwać siebie że już z tym koniec Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MAJOR762



Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Z moździerza ;)

PostWysłany: Sob Sty 11, 2014 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tematów o kolorowych flarach i tutaj i w otchłani internetu na tony. Ale jak napisałem wyraźnie i w temacie, i w poście, chodzi mi o barwienie tej konkretnej mieszanki Wink Niemniej dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manin88



Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 29

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to skoro już to wszystko czytałeś ( temat i tony w internecie ) to powinienieś wiedzieć że kolorwy płomień najlepiej współgra z jonami Cl.
Bez tego ciężko będzie osiągnąć intensywny kolor.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A potem będzie:

_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP