Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Świeca dymna, korpus.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ronarrent



Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Sie 24, 2013 9:06 pm    Temat postu: Świeca dymna, korpus. Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie.
Mianowicie zainteresowały mnie ostatnio świece dymne. Mam za sobą kilka testów (nie idealnych, czasem nawet beznadziejnych) i postanowiłem poradzić się specjalistów. Dotychczas używałem standardowego karmelka oraz B&T. Wiem o stosunku ilości składników do osiągniętego efektu i można powiedzieć że dwie metody opanowałem dosyć dobrze. Chciałem jednak zapytać czy są jakieś inne łatwe i niedrogie metody?
Jednak moim głównym problemem jest korpus. Robiłem korpus z puszek po piance do golenia, itp, ale puszki topiły się i powstawał ogień. tak samo było z papierowymi ale mocnymi korpusami... Czy moglibyście dopomóc?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qba200



Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 1:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilkumilimetrowe rurki kręcone z papieru o długości ok 15cm i średnicy 3cm spokojnie wytrzymywały mi świecę dymną. Szczerze mówiąc dziwna sytuacja ponieważ aluminium nie powinno się topić w temp generowanej przez karmelkę czy B&T.
_________________
http://www.youtube.com/user/MalinowyZiom/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ronarrent



Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 4:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem ostatnio korpus z grubej rolki po reklamówkach z biedronki i może być Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXPIROMANXx



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: ...

PostWysłany: Czw Gru 26, 2013 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Namocz korpus wodzie szklanej Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 8:04 am    Temat postu: Re: Świeca dymna, korpus. Odpowiedz z cytatem

Ronarrent napisał:
......puszki topiły się i powstawał ogień. tak samo było z papierowymi ale mocnymi korpusami...


Też się topiły Question Rolling Eyes Wink

A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP